بیوگرافی مرتضی شفیعی نوازنده ارکستر ملی موسیقی اصفهان +علت فوت

بیوگرافی مرتضی شفیعی نوازنده ارکستر ملی موسیقی اصفهان +علت فوت

بیوگرافی مرتضی شفیعی

مرتضی شفیعی موسیقی دان و بنیانگذار ارکستر ملی موسیقی اصفهان متولد سال 1363 در اصفهان میباشد که به دلیل بیماری ریوی در سن 40 سالگی فوت کرد او سالها در با این بیماری دست و پنجه نرم میکرد تا اینکه در 8 اردیبهشت 1403 فوت کرد.

بیوگرافی مرتضی شفیعی نوازنده ارکستر ملی موسیقی اصفهان +علت فوت

 سوابق

مرتضی شفیعی مدتی به عنوان مسئول ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی منصوب شده بود سابقه نوازندگی در ارکستر ملی ایران و سمفونیک صدا و سیما را دارد او همجنین سالها در  ارکستر سمفونیک کنسرواتوآر چایکفسکی مسکو نیز نوازندگی میکرده است.

ایشان در سال ۹۱ جایزه برترین نوازنده جشنواره موسیقی فجر را از ان خود کرد.

مرتضی شفیعی از دوران کودکی کار نوازندگی انجام میداد و در کلاس های هوییک باغومیان، ابراهیم لطفی حضور پیدا کرد و مفاهیم و اصول نوازندگی را فرار گرفت و به چندین آلات موسیقی مسلط شد او در زمینه آهنگسازی نیز متخصص است و دوره های آهنگسازی را زیر نظر لوریس چکنواریان، کامبیز روش‌روان، منوچهر صحرایی فرا گرفت.

بیوگرافی مرتضی شفیعی نوازنده ارکستر ملی موسیقی اصفهان +علت فوت

بنیانگذار ارکستر ملی اصفهان

زنده‌یاد شفیعی، ارکستر ملی اصفهان را در سن ۲۰ سالگی با همراهی یک آموزشگاه موسیقی راه‌اندازی کرد، که رهبری ارکستر به عهدۀ ایشان بود و ما هم در این مجموعۀ از این ارکستر حمایت می‌کردیم.

اینکه ایشان در سن ۲۰ سالگی رهبری ارکستری با حضور بیش از ۱۰۰ نفر را به عهده داشت خیلی عادی نبود، به خصوص در آن دوره یعنی سال ۸۳ که شروع فعالیت ارکستر اصفهان بود؛ اما فعالیت ارکستر ملی اصفهان ادامه داشت و بسیاری از نوازندگان بزرگ ایران از تهران یعنی از ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک تهران به اصفهان آمده و در این ارکستر می‌نواختند.

مرتضی شفیعی ظهر امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: داوری آثار رسیده به جشنواره از هفته گذشته آغاز شده و با برپایی جلسات متعدد پیگیری می‌شود.

وی با بیان این‌که از میان ۶۱۴ اثر رسیده به دبیرخانه مجازی پنجمین جشنواره مطبوعات آذربایجان‌شرقی، ۸۳ اثر به مرحله نهایی داوری راه یافتند، گفت: به اذعان هیأت داوران در برخی از قالب‌های مطبوعاتی؛ کیفیت آثار رسیده نسبت به دوره گذشته ارتقا یافته است.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: امسال بنا به تصمیم شورای سیاست‌گذاری جشنواره؛ بر خلاف ادوار گذشته؛ از اساتید و روزنامه‌نگاران برجسته استان برای داوری آثار بهره برده شد که به حق تک تک اعضای هیأت داوران، نه تنها دارای سوابق درخشان در عرصه روزنامه‌نگاری هستند؛ بلکه خود بعنوان استاد دوره‌های تخصصی در استان‌های مختلف کشور فعالیت داشته‌اند.

علت فوت

مرتضی شفیعی بنیان‌گذار ارکستر ملی موسیقی اصفهان پس از تحمل ماه‌ها بیماری ریوی از دنیا رفت.

این هنرمند موسیقی به دلیل ابتلا به بیماری و پس از انجام پیوند کبد دچار بیماری ریوی شده و در بیمارستان ابوعلی سینای شیراز بستری بود که پس از تحمل ماه‌ها رنج بیماری از دنیا رفت.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *