بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست و اهل کجاست +عکس و سوابق

بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست و اهل کجاست +عکس و سوابق

مریم بربط جودوکار کیست و اهل کجاست

مریم بربط متولد سال ۱۳۸۷ در همدان می باشد و هم در رشته جودو و هم در تیم ملی جودو بانوان ایران فعالیت دارد.

ایشان پیش از این در سال ۲۰۱۸ دو مدال در لبنان و ازبکستان کسب کرده و در سال ۲۰۱۷ اولین مدال نقره را در نوجوانان برای ایران به ارمغان آورد که تا بحال هم کسی نتوانسته آن را کسب کند .

وی فارغ التحصیل دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه بوعلی سینا است و در حال حاضر در تیم ملی زنان ایران در وزن ۷۰ کیلو مسابقه می دهد.

بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست و اهل کجاست +عکس و سوابق

بیوگرافی مریم بربط

سلطان ساروهان جودوکار ایرانی اهل همدان می باشد که تنها جودوکاری است که مدال نقره مسابقات جهانی نوجوانان را در سال ۲۰۱۷ کسب کرده و در سال ۱۳۸۷ در همدان به دنیا امده است. مریم بربط عضو‌ تیم ملی جودو و دارنده مدال برنز آسیا در سال ۲۰۱۸ در وزن ۷۰ کیلو است و از سال ۹۰ زمانی که ۱۲ ساله بود وارد ورزش های رزمی شده و در سال ۹۲ به عضویت تیم ملی نوجوان جودو ایران درآمد.

مقام ها و افتخارات

مریم بربط از سال ۹۲ وارد تیم ملی نوجوانان جودو ایران شد و در سال ۹۳ نیز قهرمانی کشور دوم شد و وارد تیم ملی و فیکس تیم شد. او در سال ۹۴ نیز بعنوان تکنیکی ترین بازیکن اول شدم و برای مسابقات آسیایی عازم تایلند شد و مقام پنجم آسیا را کسب کرد.

مریم بربط جودوکار وزن ۷۰ کیلوگرم ایرانی در مسیر موفقیت های ورزشی، در سال ۹۵ نیز قهرمانی کشور اول شد و به مسابقات آسیایی هند عازم شد و مقام نقره آسیا را کسب کرد.

در سال ۹۶ نیز در قرقیزستان برنزآسیا را کسب کرد و در سال ۹۷ اعزام به ازبکستان مسابقات کاپ آزاد و کسب مدال برنز و در مسابقات آسیایی لبنان سوم شد و رنکینگ ۸ جوانان در دنیا را داشت .

بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست و اهل کجاست +عکس و سوابق

بربط در سال ۹۸ در مسابقات چین تایپه توانست نائب قهرمان شود و برای نخستین بار این مقام را در تاریخ جودو ایران ثبت کند.

مریم بربط درخصوص کسب مدال نقره مسابقات جودوی قهرمانی جوانان آسیا و اقیانوسیه به «ایران» گفت: «اولین نفری هستم که توانستم در فینال مسابقات آسیایی جودو حضور یابم و مدال نقره آسیا را کسب کنم. پیش از این در بخش بانوان برنز آسیا را داشتیم اما مدال نقره‌ای که کسب شد برای نخستین بار بود و نخستین جودوکاری بودم که به فینال بانوان صعود کردم و از این بابت بسیار خوشحالم. من مدال نقره مسابقات نوجوانان آسیا را هم دارم و می‌توانم به مدال طلای این رشته هم برسم.»

بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست و اهل کجاست +عکس و سوابق

حجاب و جودو

مریم بربط جودوکار درباره داشتن حجاب در مسابقات می گوید؛ جودو یک رشته المپیکی است و هیچ بانویی از کشورهای مسلمان نمی تواند شرکت کند چرا که داشتن کلاه را برای مبارزه نمی پذیرند،چند وقت پیش هم یک بانو از ایران بخاطر حجاب نتوانست در مسابقات شرکت کند و به همین دلیل هم در ایران زیاد روی بانوان سرمایه گذاری نمی کنند.

مربی جودو بانوان همدان گفت: مریم بربط فراتر از افتخارآفرینی در قاره آسیا، توانمندی کسب مدال در مسابقات جهانی را هم دارد.

بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست و اهل کجاست +عکس و سوابق

کبری کرمی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مریم بربط حتی شایسته کسب نشان طلای آسیا بود و اگر از این استعداد برتر جودو بانوان حمایت شود، به مدال جهانی خواهد رسید.

همچنین ببینید

بیوگرافی صادق آذرنگ قهرمان کوراش از بجنورد تا تیم ملی

بیوگرافی نونو سانتو سرمربی کیست سوابق و علت اخراج

بیوگرافی سعید طاهری جودوکار + علت درگذشت و عکس

محمد رشنو نژاد جودوکار + بیوگرافی و مسابقه و مبارزه در اسرائیل

وی اضافه کرد: این بانوی جودوکار اگر به لحاظ حمایتی توسط وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک قرار گیرد، حتی برای رسیدن به سهمیه المپیک هم توانایی دارد.

کرمی خاطرنشان کرد: این جودوکار نخستین بانوی نوجوان بود که در سال ۲۰۱۶ به مدال بین المللی رسید و در سال ۲۰۱۸ نیز ۲ نشان فراملی را به ارمغان آورد.

بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست و اهل کجاست +عکس و سوابق

نائب رئیس هیات جودو همدان یادآور شد: بربط در سال ۲۰۱۷ میلادی به نشان نقره نوجوانان آسیا در کشور هندوستان دست یافت و امسال نیز در رقابت های جوانان بین هفت جودوکار اعزامی به مدال نقره قاره کهن رسید.

وی با اشاره به اینکه ارزش مدال بربط برای ما طلا است، گفت: این بانوی جودوکار علاوه بر این افتخار، در تحصیل و اخلاق نیز نمونه است و امیدواریم فدراسیون جودو و وازرت ورزش به لحاظ ورزشی و تحصیلی وی را حمایت کنند تا بتواند همچنان در این مسیر موفقیت و قهرمانی نیز گام بردارد.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *