بیوگرافی مسعود بایه پیرمردی که در دماوند قاطر اجاره میدهد +اینستاگرام و عکس

مسعود بایه کیست بیوگرافی مسعود بایه مردی که در دماوند قاطر اجاره میدهد با فیلم مصاحبه و پیج اینستاگرام و عکس  ماجرای تسلط به زبان انگلیسی را در این صفحه بخوانید.

مسعود بایه از قدیمی های دماوند است پدر و پدر بزرگش در این منطقه زندگی میکردند و قاطر اجاره میداده اند به نوعی شغل اجدادی او به شما می آید مسعود میگوید بیش از 50 سال است که به اجاره قاطر میپردازد و از این راه امرار و معاش میکند او مدرسه را رها کرده و به سربازی رفته تا بتواند وارد کار شود حالا در منطقه دماوند تهران به کار اجاره قاطر میپردازد و این راه نانی در میآورد . به گفته آقای بایه از این شغل راضی است چند تا قاطر دارد که به مسافران و گردشگران اجاره میدهد تا انها را در مسیر سخت کوهستانی حمل کند.

بیوگرافی مسعود بایه پیرمردی که در دماوند قاطر اجاره میدهد +اینستاگرام و عکس

مسعود بایه کیست

ویدیو در فضای مجازی منتشر شده بود که یک مرد ۶۰ ساله در دامنه های قله دماوند به اجاره قاتلطر میپرداخت و توریست ها و ورزشکارانی که برای حمل خود یا وسایل به چهار پا نیاز داشتند از آنها استفاده کنند.

نکته ای که در این ویدیو وجود داشت تسلط کامل این مرد روستایی به زبان انگلیسی بوده که توجه بسیاری را به خود جلب کرده بود .

به سراغ این پیرمرد رفتیم و درباره زندگی او سوالاتی پرسیده ایم.

بیوگرافی مسعود بایه

نامش مسعود پایه بوده و ۵۹ سال سن دارد او می گوید که حدود ۳۷ سال است که به عنوان راهنمای گردشگری در دامنه های قله دماوند فعالیت دارد .

اجاره قاطر شغل پدری

مسعود بایه می‌گوید که شغل پدر و پدر بزرگم نیز همین بوده که قاطر در مسیر دماوند اجاره می دادند فقط من کمی آن را توسعه داده ام و با استفاده از اینترنت به گردشگران خدمات ارائه می دهم.

بیوگرافی مسعود بایه پیرمردی که در دماوند قاطر اجاره میدهد +اینستاگرام و عکس

او می‌گوید که پدرم حدود ۵۰ سال در مسیر دماوند در جبهه جنوبی قاطر اجاره می داده است و از همان دوران کودکی به من هم آموخته است و من هم پا بر جای پای پدر گذاشته‌ام و با توجه به برخورد های مکرر با گردشگران خارجی باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشیم تا بتوانیم آنها را راهنمایی کرده و به آنها خدمات ارائه دهیم.

مسعود بایه می گوید که من بیش از ۲۰ سال است که به صورت مدام از طریق صفحات مجازی به جذب گردشگر می‌پردازم و خداروشکر درامدم بد نیست به گفته مسعود بایه تا کلاس نهم درس خوانده است و زبان انگلیسی را به صورت تجربی و با مکالمه های متعدد با گردشگران خارجی یاد گرفته است .

او می‌گوید که درس را نیمه کاره رها کرد و به سربازی رفته است و بعد از پایان سربازی اش به شغل اجدادی اش پرداخته است

بیوگرافی مسعود بایه پیرمردی که در دماوند قاطر اجاره میدهد +اینستاگرام و عکس

حالا اما حدود ۱۵ سال است که با ایجاد پارکینگی در ابتدای مسیر خاکی صعود به دماوند در جاده پلور به رینه در ارتفاع ۲۴۰۰ متری، احداث مسجد و نصب کانکس های متعدد برای فروش وسایل کوهنوردی و مواد غذایی به کوهنوردان و فراهم کردن امکانات استراحت و اقامت آنها در منطقه گوسفندسرا در ارتفاع ۳۰۲۰ متری، احداث یک پناهگاه بزرگتر در کنار کمپ کوچک و قدیمی بارگاه سوم در ارتفاع ۴۲۰۰ متری، حضور خودروهای آفرودی که کوهنوردان را از پارکینگ به گوسفندسرا می برند و افزایش تعداد قاطرهایی که بار کوهنوردان را به بارگاه سوم انتقال می دهند، تعداد کوهنوردانی که هر سال از جهبه جنوبی به دماوند صعود می کنند، بسیار افزایش یافته است.

فیلم مصاحبه مسعود بایه را در زیر ببینید

بیوگرافی مسعود بایه پیرمردی که در دماوند قاطر اجاره میدهد +اینستاگرام و عکس

اینترنت کی وصل میشه؟ مهر 1401 چطوری وارد اینستاگرام و واتساپ شویماینترنت کی وصل میشه بلاخره؟ مهر 1401 
اینستاگرام و واتساپ کی وصل میشود آیا در مهر 1401 وصل میشه؟اینستاگرام و واتساپ کی وصل میشود 
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.