بیوگرافی مصطفی آل احمد فیلمساز و کارگردان کیست +همسر و فرزندان

بیوگرافی مصطفی آل احمد فیلمساز و کارگردان کیست +همسر و فرزندان

بیوگرافی مصطفی آل احمد

مصطفی آل احمد فیلمساز و کارگردان ایرانی متولد ۱ شهریور ۱۳۴۹ در اصفهان است او علاوه بر کارگردانی و فیلمسازی در زمینه فیلمنامه نویسی و طراحی صحنه و لباس تخصص دارد او دارای لیسانس نقاشی و فوق لیسانس نمایش است.

بیوگرافی مصطفی آل احمد فیلمساز و کارگردان کیست +همسر و فرزندان

مصطفی آل احمد کیست و اهل کجاست

مصطفی آل احمد کارگردان و مستند ساز اهل تهران است و ایرانی میباشد او در 1 شهرویرو 1349 در تهران به دنیا آمده و در حال حاضر 54 سال سن دارد

سوابق

مصطفی آل احمد در دهه ۷۰ کار خود را در سینما با طراحی صحنه آغاز کرد سپس با ساخت چند فیلم کوتاه و انیمیشن موفق شد در عرصه کارگردانی و فیلم‌سازی گام بردارد .

فیلم‌های او در جشنواره‌های مختلف از جمله مونترال کانادا و پوسان کره جنوبی و توکیو ژاپن جشنواره‌های فیلم فنلاند و ایتالیا حضور داشته است و مدال یونیکا و نقره ایبنز را دریافت کرده از او همچنین موفق شده که جایزه بهترین فیلم اکستریمنتال را در جشنواره ملل اتریش دریافت کند.

بیوگرافی مصطفی آل احمد فیلمساز و کارگردان کیست +همسر و فرزندان

ماجرای بازداشت

مصطفی آل احمد در سال ۱۴۰۱ به دلیل تشویش افکار عمومی بعد از فرو ریختن ساختمان متروپل آبادان توسط پلیس دستگیر شد خبرگزاری ایرنا نیز در یک خبر کوتاه مدعی شد که محمد رسولف و مصطفی آل احمد با عوامل ضد انقلابی در ارتباط هستند.

همچنین ببینید

بیوگرافی سعید آقاخانی و همسرش گلرخ حقیقی

بیوگرافی بهروز شعیبی بازیگر و همسرش فاطمه کمالی

همسر و فرزندان

درباره زندگی شخصی مصطفی آل احمد اطلاعات چندانی در رسانه ها وجود ندارد .

فیلم ها و اثار

  • مادهٔ نرم (فیلم کوتاه) ۱۳۷۳
  • تو کار سختی انجام دادی که زنده شدی (فیلم کوتاه) ۱۳۷۷
  • بچه مگس (فیلم کوتاه) [کارگردان-فیلم‌نامه‌نویس] ۱۳۸۱
  • بلاک آوت (مستند) [کارگردان] ۱۳۸۴
  • پوسته (سینمایی) (مصطفی آل‌احمد) [کارگردان-فیلم‌نامه‌نویس-طراح صحنه و لباس] ۱۳۸۷
  • نویسنده بودن (مستند) (مصطفی آل‌احمد) [کارگردان-پژوهنده] ۱۳۹۰
  • گروگر (مستند) (مصطفی آل‌احمد)[کارگردان] ۱۳۹۴

مصطفی آل احمد کارگردان این فیلم بیان کرد: بالاخره بعد از 6 سال طلسم اکران این فیلم شکسته شد و از فردا قرار است اکران شود.

وی در ادامه گفت: فیلم”پوسته” بعد از 6 سال اکران می‌شود و امیدوارم فیلم‌هایی از این جهت مسیرشان برای اکران هموار شود.

وی با انتقاد از وضعیت ممیزی در خصوص فیلم‌های “هنر و تجربه” گفت: فیلمنامه‌ی “پوسته” فی نفسه فیلم نامه‌ای بود که به لحاظ ساخت و اکران مشکلی نداشت و با انتخاب عوامل فیلم انتظار می‌رفت فیلم جایگاه خود را در میان مخاطبان پیدا کند. این سینما همیشه قابل تحسین بوده، چه در عرصه‌ی ملی و چه بین المللی کسانی که با این گونه فیلم‌ها مشکل دارند، سطح فرهنگی پایینی دارند و کسانی نیز که با اینگونه افراد ارتباط برقرار می‌کنند، دارای دانش ضعیفی هستند. در حال حاضر گروه هنر و تجربه نشان داده که مسیر درستی را می‌پیماید و لازم است حمایت شود.

وی افزود: فیلم به لحاظ تولیدی،‌ فیلمی جاده‌ای است که در شرایط سخت فصل زمستان تمام قسمت‌های فیلم به جز تعدا معدودی در لوکیشن‌های خارجی ضبط شده است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *