بیوگرافی مهدی فاطمی (مردان آهنین) الان کجاست + همسر و فرزندان

بیوگرافی مهدی فاطمی (مردان آهنین) الان کجاست + همسر و فرزندان

بیوگرافی مهدی فاطمی قوی ترین مرد ایران

مهدی فاطمی ورزشکار ایرانی در تاریخ چهارم مرداد ماه سال ۱۳۵۰ در تهران به دنیا آمده است و برادر محراب فاطمی از دیگر قهرمانان ایران میباشد که در مسابقه مردان آهنین به شهرت رسید.

بیوگرافی مهدی فاطمی (مردان آهنین) الان کجاست +برادر محراب فاطمی

مهدی در یک خانواده پرجمعیت به دنیا آمده است و دارای ۵ برادر می‌باشد، که مشهورترین آنان محراب فاطمی است که قهرمان قوی‌ترین مردان ایران محسوب می‌شود.

مهدی فاطمی که دو دوره در مسابقات قویترین مردان به مقام چهارم رسید و سابقه قهرمانی در مسابقات آسیایی و جهانی در رشته هایی همچون پاورلیفتینگ و پرس سینه را هم دارد، در گفت و گو با “ورزش سه” درباره وضعیت این روزهای رشته قویترین مردان به صحبت پرداخت.

مهدی فاطمی کیست

مهراب فاطمی در تاریخ شانزدهم اسفند ماه سال ۱۳۵۳ در تهران به دنیا آمده و در رشته پاورلیفتینگ فعالیت دارد.

او میگوید هویتم را از ورزش پاورلیفتینگ گرفتم و وجاهتم خودم و خانواده ام را مدیون این ورزش هستم، اما متاسفانه عملکرد ضعیف فدراسیون و اتهامات و پرونده سازی های فدراسیون نشینان باعث شد عطای خدمت به این ورزش را به لقایش ببخشم. از همان مقطع این موضوع در ذهنم بود که با تغییر کادر مدیریتی فدراسیون بتوانم تجربیاتم را در اختیار جامعه قدرتی ایران قرار دهم.

بیوگرافی مهدی فاطمی (مردان آهنین) الان کجاست + همسر و فرزندان

همسر و فرزندان

مهدی فاطمی متاهل می‌باشد و دارای دو فرزند یک دختر و یک پسر به اسم محمد می‌باشد.

مهدی فاطمی مخالف فرامرز خودنگاه

آقای خودنگاه ابتدا اینکه با یکدیگر دوست بودیم و توسط من و مهراب و با تایید ما به عنوان داور در فدراسیون حاضر شد و پس از رفت و آمدهای مختلف موفق شد خودش را در آنجا جاگیر کند، ولی پس از آن به مرور وقتی دید که محراب در چند دوره قهرمان شده و امکان دارد بعدها مدیریت کمیته داوران را عهده دار شود کم کم در بین ورزشکاران تفرقه به وجود آورد.

بیوگرافی مهدی فاطمی (مردان آهنین) الان کجاست +محراب فاطمی

فاطمی: محراب یک هفته به خاطر حرف رییس فدراسیون نخوابیدمردان آهنین نبود، کسی فدراسیون را نمی شناختقهرمان سابق پاورلیفتینگ آسیا و قویترین مردان ایران گفت: تلخ ترین خاطره ورزشی ام غیبت در مسابقاتی بود که عکسم روی پوستر آن قرار داشت.مردان آهنین نبود، کسی فدراسیون را نمی شناخت
به گزارش “ورزش سه”، بعد از کش وقوس های فراوان این روزها خبر می رسد ناصر پورعلی فرد به دلیل بازنشستگی تا چند روز دیگر پست خود را در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ترک خواهد کرد. به نظر می رسد خروج رییس بازنشسته که حدود 15 سال در این فدراسیون ریاست کرده، با گلایه برخی از قهرمانان نسبت به عملکرد او مواجه شده است.

بیوگرافی مهدی فاطمی (مردان آهنین) الان کجاست +محراب فاطمی

بعد از اینکه چند روز قبل محراب فاطمی، قهرمان پرآوازه مسابقات قویترین مردان در دهه 80 دغدغه های خود را بیان کرد، حالا نوبت به مهدی فاطمی، برادر بزرگترش رسیده که در میان برادران فاطمی در رشته قویترین مردان پیشگام بود.

مهدی فاطمی که دو دوره در مسابقات قویترین مردان به مقام چهارم رسید و سابقه قهرمانی در مسابقات آسیایی و جهانی در رشته هایی همچون پاورلیفتینگ و پرس سینه را هم دارد، در گفت و گو با “ورزش سه” درباره وضعیت این روزهای رشته قویترین مردان به صحبت پرداخت.

او در این باره گفت: هویتم را از ورزش پاورلیفتینگ گرفتم و وجاهتم خودم و خانواده ام را مدیون این ورزش هستم، اما متاسفانه عملکرد ضعیف فدراسیون و اتهامات و پرونده سازی های فدراسیون نشینان باعث شد عطای خدمت به این ورزش را به لقایش ببخشم. از همان مقطع این موضوع در ذهنم بود که با تغییر کادر مدیریتی فدراسیون بتوانم تجربیاتم را در اختیار جامعه قدرتی ایران قرار دهم.

فاطمی با بیان یک خاطره عنوان کرد: در یک دوره از مسابقات آسیایی عکس من روی پوستر مسابقات بود، اما به دلایل کارشکنی مسئولان وقت فدراسیون نتوانستم در مسابقات حضور پیدا کنم. این تلخ ترین خاطره دوران ورزشی من بود.

قهرمان سابق پاورلیفتینگ آسیا گفت: فدراسیون بدنسازی باید جای افراد متخصص وسینه سوخته آن ورزش باشد، نه جای افراد غیرمتخصص که فقط به دنبال کاسبی از ورزشکاران ومربیان مظلوم هستند. به هر حال ما از اینکه وزارت ورزش وجوانان سیاست جوان گرایی را در پیش گرفته است خوشحالیم. البته به آقای پورعلی فرد هم خدا قوت می گویم. معتقدم رییس فدراسیون آینده بایستی برنامه محور وتخصص گرا باشد.

بیوگرافی مهدی فاطمی (مردان آهنین) الان کجاست +محراب فاطمی

فاطمی همچنین اضافه کرد: قصد ندارم به جامعه پرورش اندام بی احترامی کنم. خودم اول پرورش اندام کار می کردم. منظورم این است که عملکرد فدراسیون ضعیف بوده و خیلی از قهرمانان هم دوره ای من که می توانستند سالیان سال برای ایران مدال کسب کنند ورزش را به واسطه سو مدیریت رها کردند. وقتی رییس فدراسیون به محراب گفته بود شما مسابقه می دهید و مدال می گیرید و بعد دارو و مکمل می فروشید و پول دار می شوید، محراب تا یک هفته خوابش نمی برد! او می گفت تا پورعلی فرد در راس فدراسیون باشد پایم را در مسابقات نخواهم گذاشت و دیگر هم مسابقه نداد.

وی با اشاره به معیارهای رییس جدید فدراسیون بدنسازی گفت: رییس فدراسیون آینده بایستی تفکر مدیریت علمی، سیستماتیک و نظامند را در فدراسیون حاکم کند. امروزه دیگر براساس سبک کدخدامنشانه وسنتی نمی توان فدراسیون بدنسازی وپرورش اندام که دارای علاقه مندان ومخاطبان زیادی است را اداره کرد. باور کنید الان که این حرف ها را می زنم، بغضم گرفته چون یادم می آید که با ما و ورزش ما چه کاری کردند.

بیوگرافی مهدی فاطمی (مردان آهنین) الان کجاست +محراب فاطمی

افتخارات

  • رتبه چهارم در نخستین دوره رقابت‌های قوی‌ترین مردان ایران در سال ۷۷
  • رتبه چهارم در دومین دوره رقابتی قوی‌ترین مردان ایران در سال ۷۸
  • نخستین مدال آسیایی پاورلیفتینگ در سال ۲۰۰۰
  • نفر سوم دنیا در پرسه سینه در سال ۲۰۰۱
  • ثبت رکورد پرس سینه آسیاب به میزان ۲٧۵/۵ کیلوگرم در سال ۲۰۰۶
  • نفر نخست پاورلیفتینگ حرفه‌ای‌ها در سال ۲۰۰۷
  • داور درجه یک پاورلیفتینگ.

بیوگرافی مهدی فاطمی (مردان آهنین) الان کجاست +محراب فاطمی

بیوگرافی محراب فاطمی

محراب فاطمی میگوید حدود 20 سالی است در این رشته به فعالیت مشغولم. مشوقم برای ورود به این رشته برادر بزرگم مهدی بود که توسط یکی از دوستان که از آمریکا آمده بود ورزش قدرتی را در ایران ابداع و جزو بنیان‌گذاران این رشته در کشورمان بود. پس از یکی 2 سال فعالیت در این رشته سال 77 ایده راه‌اندازی مسابقه قویتیرن مردان ایران به ذهنمان رسید و از طریق صداوسیما فراخوان مسابقه را انجام دادیم در واقع استارت کار از آن‌جا خورد.استقبال جوانان ورزشکار ایران از این مسابقات بسیار خوب و خارج از تصور ما بود و توانستیم مسابقه‌های باشکوهی برای نخستین بار در ایران و در استادیوم آزادی را در همان دوره نخست برگزار کنیم.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *