بیوگرافی ناصر علیزاده کشتی فرنگی و اهل کجاست +سوابق و عکس

بیوگرافی ناصر علیزاده کشتی فرنگی و اهل کجاست +سوابق و عکس

بیوگرافی ناصر علیزاده

ناصر علیزاده (Naser Alizadeh) کشتی گیر فرنگی کار متولد ۲۹ آذر ۱۳۷۷ در شهرستان چمستان (نور) استان مازندران بوده که 4 مدال طلای آسیا را در کارنامه خود دارد او از سال 1399 به تیم ملی کشتی دعوت شده و هر سال در مسابقات آسیایی قهرمان میشود و مدال طلا کسب میکند.

او در ورزن 78 کیلوگرم مسابقه میدهد و در سالهای 2021 و 2022 و 2023 و 202 قهرمان آسیا شده است.

او همچینین در مسابقات جوانان جهان مدال برنز کسب کرده است.

بیوگرافی ناصر علیزاده کشتی فرنگی و اهل کجاست +سوابق و خانواده و عکس

ناصر علیزاده کشتی گیر کیست و اهل کجاست

ناصر علیزاده کشتی گیر سبک فرنگی است او متولد ۲۹ آذر ۱۳۷۶ در شهرستان نور استان مازندران بوده و از سال 1399 تا کنون در کشتی فرنگی ایران فعالیت میکند و درای 4 مدال طلای آسیایی میباشد او ولین مدال خود را در مسابقات جوانان جهان کسب کرده بود که مدال برنز این مسابقات بود.

بیوگرافی ناصر علیزاده کشتی فرنگی و اهل کجاست +سوابق و خانواده و عکس

از شروع کشتی تا تیم ملی

ناصر علیزاده فعالیت خود را در کشتی در سن نوجوانی شروع کرد و موفق شد کم کم اعتماد مربیان کشتی را به خود جلب کند او در سن 9 سالگی وارد تشک کشتی شد و در سن نوجوانی موفق شد که مقام اول مازندران را کسب کند او در رده جوانان به مسابقات جهانی زیر 23 سال که در صربستان برگزار میشد شرکت کرد و توانست مدال برنز را کسب کند این اولین مدال بین المللی ناصر علیزاده محسوب میشد.

بیوگرافی ناصر علیزاده کشتی فرنگی و اهل کجاست +سوابق و خانواده و عکس

اولین مدال جهانی

ناصر علیزاده در مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال جهان که در سال ۲۰۲۱ در کشور صربستان برگزار میشد در وزن ۸۷ کیلوگرم در اولین مسابقه خود با قبول شکست ۳ بر ۱ مقابل الکساندر کوماروف از رسیدن به مدال طلا و نقره بازماند اما چون حریفش به فینال رفت ناصر علیزاده برای کسب مدال برنز به مسابقات برگشت وی با برتری قاطع ۸ بر صفر حریف هندی را شکست داد و سپس حریف قزاقستان را با نتیجه ۸ بر صفرشکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل تموری چکاسلیدزه از گرجستان با نتیجه ۱۵ بر ۷ به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

بیوگرافی ناصر علیزاده کشتی فرنگی و اهل کجاست +سوابق و خانواده و عکس

اولین مدال طلای ناصر علیزاده

در وزن ۸۷ کیلوگرم ناصر علیزاده در دور اول با نتیجه ۷ بر یک مقابل ملیس آیتبکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل نورسلطان تورسینوف قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه ۳ بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ از سد جالگاسبای بردیموراتوف دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.[۳]

بیوگرافی ناصر علیزاده کشتی فرنگی و اهل کجاست +سوابق و خانواده و عکس

قهرمان آسیا در سال ۲۰۲۳

در سال 2023 ناصر علیزاده مجددا موفق شد مدال طلای اسیا را کسب کند او با شکست کشتی گیر ژاپنی به نیمه نهایی رفت و سپس با برتری 7 بر 2 حریف هندی را شکست داد و به فینال رسید ناصر علیزاده با اقتدار کشتی گیر قزاقستانی را شکست داد و مدال طلای این مسابقات را کسب کرد.

همچنین ببینید:

بیوگرافی صادق آذرنگ قهرمان کوراش از بجنورد تا تیم ملی +سوابق

بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست و اهل کجاست +عکس و سوابق

بیوگرافی ایمان محمدی کشتی گیر اهل کجاست +سوابق و افتخارات

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی بازی های آسیایی در هانگژوی چین، ناصر علیزاده نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران و دارنده مدال طلای آسیا در دیدار فینال مقابل جالگاسبای بردیموراتف از ازبکستان به روی تشک رفت و در پایان با ارائه نمایشی دور از انتظار با نتیجه ۷ بر ۴ شکست خورد و به مدال نقره رسید.

بیوگرافی ناصر علیزاده کشتی فرنگی و اهل کجاست +سوابق و خانواده و عکس

مدال طلای 2024

در وزن ۸۷ کیلوگرم ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۱ آتابک عزیزبیکوف از قرقیزستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱ بر ۱ از سد ماساتو سومی از ژاپن گذشت و به دیدار فینال راه یافت. علیزاده در این دیدار به مصاف نورسلطان تورسینوف از قزاقستان رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر صفر برابر این حریف به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *