بیوگرافی هادی علی مصطفی فرمانده گردان‌ قسام در لبنان کیست +ترور

بیوگرافی هادی علی مصطفی فرمانده گردان‌ قسام در لبنان کیست +ترور

بیوگرافی هادی علی مصطفی

«هادی علی مصطفی» از فرماندهان عزالدین قسام (شاخه نظامی حماس) در جنوب لبنان بوده که در 23 اسفند 1402 توسط پهپاد اسرائیل در لبنان ترور شد و به شهادت رسید .

بیوگرافی هادی علی مصطفی فرمانده گردان‌ قسام در لبنان کیست +ترور

درون خودروی هادی علی مصطفی دو نفر دیگر حضور داشتند که توسط پهپاد اسرائیلی مورد هدف قرار گرفته و به شهادت رسیدند این چندمین بار است که اسرائیل به کشور لبنان تجاوز میکند و اقدام به ترور چهره های سیاسی و فرماندهان نظامی در این کشور میکند.

ترورهای تروریستی اسرائیل

در روزهای گذشته اسرائیل در نوار غزه حسابی زمین گیر شده است و به دنبال چهره هایی بوده که نیروهای حماس را یاری میدهد و از طریق پهپاد های موشک انداز اقدام به ترور فرماندهان نظامی حزب الله میکند.

همچنین ببینید

یلم کامل لحظه ترور هادی مصطفی فرمانده گردان‌ قسام در لبنان

اسرائیل پیش تر نیز چندین تن از فرماندهان و سربازان سپاه پاسداران را نیز در سوریه ترور کرده بود.

وبسايت النهار نوشت که خودروی حامل هادی علی مصطفی در جاده «الحوش» واقع در منطقه «صور» در جنوب لبنان هدف حمله پهپادی قرار گرفته است.

بیوگرافی هادی علی مصطفی فرمانده گردان‌ قسام در لبنان کیست +ترور

ماجرای شهادت

در این میان جنبش حماس و گروه عزالدین قسام نیز شهادت او را تأیید کرده‌اند. اين حمله زمانی صورت گرفت که نیروهای حافظ صلح سازمان ملل «یونیفل» نیز در آن منطقه حضور داشتند.

سازمان دفاع مدنی لبنان نیز خبر داده است که پیکر دو نفر را از داخل این خودرو بیرون کشیده است.

رژیم صهیونیستی از دهه ۱۹۵۰، سیاست ترور و تصفیه را به عنوان یک دکترین ثابت خود اتخاذ کرده بدون اینکه به عواقب سیاسی و قانونی این اقدام وحشیانه و ضدانسانی توجه کند.

تنها چند ماه از اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی گذشته بود که ترورها در این رژیم کلید خورد؛ هنگامی که باندهای صهیونیستی، «فولکه برنادوت» دیپلمات ارشد سوئدی و میانجی سازمان ملل متحد بین اعراب و اسرائیل ترور کردند. او ایده‌ هایی برای صلح ارائه داده بود که از جمله آن پایان دادن به مهاجرت یهودیان به سرزمین‌ های فلسطین و باقی ماندن بیت المقدس تحت حاکمیت عربی بود.

رژیم اسرائیل علاوه بر هدف قرار دادن مداوم نوار غزه با جنگنده و هلی کوپتر، به صورت شبانه روزی با پهپادهای شناسایی و رزمی در حال شناسایی و ترور رزمندگان فلسطینی است. تازه ترین عملیات‌های ترورهای پهپادهای صهیونیست در نوار غزه و جنین را می‌بینید که طی آن یک خودرو رزمندگان و یک رزمنده در حال نبرد تن به تن هدف قرار می‌گیرند و به شهادت می‌رسند.

همسر و فرزندان

درباره همسر و فرزندان و زندگی شخصی هادی علی مصطفی اطلاعات چندانی وجود ندارد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *