بیوگرافی ژاله آموزگار و همسرش و فرزندان + شایعه درگذشت

بیوگرافی ژاله آموزگار و همسرش و فرزندان + شایعه درگذشت

بیوگرافی ژاله آموزگار نویسنده کتاب و پژوهشگر و استاد دانشگاه و همسرش و فرزندان با علت درگذشت و فوت ژاله آموزگار را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

بیوگرافی ژاله آموزگار

ژاله آموزگار یگانه استاد دانشگاه و پژوهشگر و نویسنده و مترجم متولد ۱۲ آذر ۱۳۱۸ در شهرستان خوی بوده که در ۱۶ تیرماه ۱۴۰۳ به علت ایست قلبی ناشی از کهولت سن درگذشت.

او در اواخر عمر خود به عنوان استاد دانشگاه در دانشگاه‌های تهران و سوربن امیل بنونیست فرانسه تدریس می‌کرد.

ژاله آموزگار کیست و اهل کجاست

ژال آموزگار مترجم و استاد دانشگاه و نویسنده چندین کتاب بوده که در دانشگاه‌های دنیا تدریس می‌شود.

بیوگرافی ژاله آموزگار و همسرش و فرزندان + شایعه درگذشت

ژاله آموزگار دارای دکترای زبانشناسی داشته و متولد ۱۲ آذر ۱۳۱۸ در شهرستان خوی می‌باشد او ۳۰ سال سابقه تدریس در دانشگاه‌های تهران و دانشگاه‌های فرانسه را دارد و موفق شده که نشانه لژیونر دونر را از دولت فرانسه اخذ کند.

ژاله آموزگار  عاشق دانشجویانش است. در نخستین جلسهٔ هر ترم ابتدا از حال‌و‌احوال مالی بچه‌ها می‌پرسد. اگر شاغل باشند برق شادی در چشمانش پیدا می‌شود و اگر نه، آنها را تشویق به یافتن کار و کسب درآمد می‌کند تا با ذهنی فارغ از هرگونه مشکل مالی، دل به درس و دانشگاه بدهند. قبل از اینکه معلم دانشجویانش باشد، مادری دلسوز و مهربان است برای آن‌ها.

عکس جوانی ژاله آموزگار  و تصاویر قدیمی قبل از انقلاب

سوابق ژاله آموزگار

ژاله آموزگار در سال ۱۳۴۷ به مدت ۲ سال پژوهشگر بنیاد فرهنگ ایران بود و سپس در سال ۱۳۴۹ به عنوان استادیار در گروه فرهنگ و زبانشناسی به فعالیت پرداخت وی از سال ۱۳۷۳ به عنوان استاد دانشگاه در تهران و فرانسه تدریس می‌کند.

او به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی و ترکی و فارسی میانه و اوستایی تسلط کامل دارد در سال ۱۳۹۵ دولت فرانسه به او جایزه لژیونر دونور را اهدا کرد که بالاترین نشان افتخار کشور فرانسه می‌باشد.

مقاله‌ها

  • تاریخچه‌ای تاریخ خط
  • فعل خواستاری[پیوند مرده]
  • فعل خواستاری (broken link)
  • ادبیات زرتشتی به زبان فارسی
  • دو ارداویراف‌نامه

در سال ۱۴۰۰ با تصویب اعضای شورای شهر تهران، نام کوچه‌ای در خیابان اعجازی تهران به نام «استاد دکتر ژاله آموزگار» تغییر یافت.

بیوگرافی ژاله آموزگار و عکس و تصاویر

همسر و فرزندان

درباره زندگی شخصی و همسر و فرزندان ژاله آموزگار اطلاعات چندانی در رسانه ها وجود ندارد.

همچنین ببینید

بیوگرافی محمد موسوی پژوهشگر دینی کیست +عکس و حواشی

بیوگرافی باقر پرهام مترجم و پژوهشگر فلسفه +علت درگذشت

بیوگرافی سید جواد طباطبایی پژوهشگر و همسرش و فرزندانش 

شایعه درگذشت و فوت

حساب کاربری «فرهنگستان زبان و ادب فارسی» در خصوص شایعه درگذشت دکتر ژاله آموزگار نوشت: به آگاهی می‌رساند دکتر ایشان هم اکنون در نشست شورای واژه گزینی حضور دارند و خبر منتشر شده درباره درگذشت استاد نادرست است.

بیوگرافی ژاله آموزگار و عکس و تصاویر

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *