بیوگرافی کامیلا سلستینو خانم برزیلی برنامه محفل +عکس قبل و بعد

بیوگرافی کامیلا سلستینو خانم برزیلی برنامه محفل +عکس قبل و بعد

بیوگرافی کامیلا سلستینو خانم برزیلی برنامه محفل و تصاویر عکس قبل و بعد از مسلمان شدن کامیلا سلستینو  معروف به نرگس و ماجرای مسلمان شدن کامیلا سلستینو  و همسرش و فرزندان را در اینجا بخوانید.

بیوگرافی کامیلا سلستینو خانم برزیلی برنامه محفل +عکس قبل و بعد

بیوگرافی کامیلا سلستینو خانم برزیلی برنامه محفل

کامیلا سلستینو (نرگس) خانم برزیلی متولد فوریه ۱۹۹۲ در شهر سن پائولو در کشور برزیل بوده و در یک خانواده مسیحی کاتولیک به دنیا امده است او در سال 1394 مسلمان شده است و از زمانی که اسلام روی آورده است در برنامه مختلف صداوسیما حضور پیدا کرده و مورد توجه مردم قرار گرفته است.

کامیلا سلستینو که حالا نامش نرگس است در برنامه های مذهبی صداوسیما حضور پیدا کرده است که جدیدترین آن برنامه محفل میباشد او در حا حاضر حافظ کل قرآن مجید است.

بیوگرافی کامیلا سلستینو خانم برزیلی برنامه محفل +عکس قبل و بعد

برای شخصی که تازه مسلمان شده انجام دادن اعمال و رعایت کردن احکام اسلام بسیار هیجان انگیز می‌باشد، به خاطر اینکه زمانی که برای مسلمان شدن تحقیقاتی را انجام می‌دهیم، می‌فهمیم که با انجام دادن این اعمال چه واجب و چه مستحب ما به پروردگار نزدیک تر خواهیم شد و این برایمان بسیار لذت بخش می‌باشد.

طی گزارشی، به نقل از رهیافتگان پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان مصاحبه از فهیمه قاسمی/ برزیل را به عنوان یک سرزمین فوتبال مطرح می‌کنیم.

یک کشور خیلی دور در آمریکای جنوبی که مردم آنجا به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند.
خانم کاملیا از قبیل رهیافتگان برزیلی به حساب می‌آید، که سایت رهیافتگان با ایشان یک مصاحبه کوتاه و جالب را داشته‌ است.

بیوگرافی کامیلا سلستینو خانم برزیلی برنامه محفل +عکس قبل و بعد

پایبندی شما به دین مسیحیت تا پیش از مسلمان شدن

کامیلا سلستینو میگوید از اول مسیحی اعتقادی نداشتم و با آن صورت پایبند نماز و عبادات مسیحیت نبودم، اما به خاطره مادر که علاقمند بود ما آدم‌های با اعتقادی باشیم راهی کلیسا می‌شدم. تا اینکه مادر به یک بیماری سخت گرفتار شد و در بیمارستان بستری بود و من موفق نشدم به مدت یک سال به دیدار او بروم، به خاطر این ماجرا همواره بیان می‌کنم برای چه خدا با من این چنین کرد.

من که گناهی نداشتم و به خاطر مسیحیت به من جواب نداد که برای چه خدا مشکلات را بر سر راه انسان‌ها قرار می‌دهد، آتئیست شدم و کم کم سوال‌های بسیاری از دین مسیحیت برای من به وجود آمد که برای چه حضرت عیسی پسر خدا می‌باشد و حضرت آدم نیست در حالی که حضرت آدم نه پدر و نه مادر دارد و یا موضوع تثلیث برای من اصلاً باورنکردنی بود.

بیوگرافی کامیلا سلستینو خانم برزیلی برنامه محفل +عکس قبل و بعد

ماجرای مسلمان شدن کامیلا سلستینو

کامیلا سلستینو میگوید مدتی سپری شد و من با شخصی که اهل لبنان بود آشنایی پیدا کردم و یک کتاب به من داد به اسم اسلام پیامبر اهل بیت… تنها به دلیل اینکه بسیار کنجکاو بودم آن کتاب را قبول کردم و از او گرفتم و مطالعه کردم و به هیچ عنوان نیت مسلمان شدن نداشتم، به خاطر اینکه ذهنیت خوبی درباره مسلمانان نداشتم. ولی زمانی که کتاب را مطالعه کردم بسیار حیرت زده شدم. هنگامی که درباره پروردگار مطالعه کردم با مفهوم خدا در اسلام آشنایی پیدا کردم. مسیحیان تصور می‌کنند الله یک مفهوم متفاوت می‌باشد، اما من متوجه شدم الله همان خدایی است که در تورات و انجیل است و یک تعبیر قشنگی از پروردگار مطالعه کردم که خدا شریک ندارد و اینکه خدا پسر ندارد.

هنگامی که در این کتاب در مورد اهل بیت علیه السلام و به ویژه زندگی امام حسین علیه السلام بیشتر مطالعه کردم نتوانستم تصور کنم که خدایی نیست. در پایان شش ماه به صورت دقیق و کامل در مورد اسلام تحقیقاتی انجام دادم و کتاب مطالعه کردم تا اینکه برای مسلمان شدن حاضر شدم و به مسجد محمد رسول الله سان پائول راهی شدم و شهادتین را گفتم و در واقع رسماً من مسلمان شدم و خدا را شکر از همان اول شیعه شدم و اینکه زمانی که تاریخ تولدم را دقیق پیگیری نمودند فهمیدند تولدم همزمان با نیمه شعبان بوده است،به خاطر همین نام اسلامی من نرجس می‌باشد.

بیوگرافی کامیلا سلستینو خانم برزیلی برنامه محفل +عکس قبل و بعد

موافقت خانواده کامیلا سلستینو

در واقع یکی از علت‌هایی که مادر پذیرفت که من مسلمان بشوم آتئیست شدن من بود به خاطر اینکه به همان صورت که بیان کردم مادر من مسیحی معتقدی بود و زمانی که متوجه شد من مسلمان شدم و با خدا دوستی کردم بسیار شاد شدند.خانواده من احترام بسیاری برای اسلام قائل هستند و سوال‌های بسیاری از من می‌کنند.

هنگامی که در برزیل حضور داشتم برخی اوقات مادر من را برای نماز خواندن بیدار می‌کرد و همواره به غذای من دقت بسیار داشت که غذا حلال باشد به همین دلیل بسیار امیدوار هستم که آنان یک روز مسلمان شوند، اما نمی‌توانم آنان را اجبار به این کار کنم.

سختی های روزه گرفتن

کامیلا سلستینو میگوید برای شخص تازه مسلمان انجام دادن این اعمال و رعایت احکام اسلامی بسیار هیجان برانگیز می‌باشد، به خاطر اینکه هنگامی که برای مسلمان شدن تحقیقاتی انجام می‌دهیم می‌فهمیم ما به پروردگار نزدیک تر خواهیم شد و این برای ما بسیار لذت بخش می‌باشد.

بیوگرافی نگار کریمیان دختر الیگودرزی

برای مثال روزه گرفتن را بیان می‌کنم در مسیحیت چه در کاتولیک و چه اتدوکس احکام روزه گرفتن می‌باشد، اما در اسلام روزه گرفتن بسیار خاص و جالب است. روزه در اسلام به معنای پاک شدن انسان.
یعنی اینکه به غیر از نخوردن مراقبت از گوش و چشم برای گوش ندادن و ندیدن کارهای حرام می‌باشد و زمانی که ما یک ماه روزه می‌گیریم و با مواظبت از عمل و نگاه به خدا نزدیک‌تر خواهیم شد و ایمان ما قوی‌تر خواهد شد. برای من زیبا و بسیار لذت بخش بود. از اهداف بزرگی که دارم این می‌باشد که به برزیل بازگردم و اسلام واقعی را به مردم نشان دهم و اینکه اگر نیز مسلمان نشوند برای اسلام احترام قائل باشند.

در برزیل روزه گرفتن به دلیل زمان کم به هیچ عنوان دشوار نیست. اما در ایران ۱۸ ساعت روزه گرفتن آن نیز در گرمایی بسیار زیاد دشوار می‌باشد، اما برای من هرچه دشوارتر، لذت بخش‌تر. به خاطر اینکه با خود تصور می‌کنم که پروردگار به من نگاه می‌کند.

بیوگرافی کامیلا سلستینو خانم برزیلی برنامه محفل +عکس قبل و بعد

مشکلات مسلمان شدن

کامیلا سلستینو میگوید من پس از اینکه مسلمان شدم حجاب گذاشتم، اما باز هم مشکل‌هایی وجود دارد که می‌توانم بیان کنم گران بودن روسری و به خاطر اینکه به آن اندازه پولی برای تهیه آن نداشتم برای من بسیار سخت بود. به خاطر همین یک سال به طول انجامید تا حجاب کامل برای خود داشته باشم. هنگامی که در برزیل حضور داشتم با چادر در خیابان‌های سان پائولو رفت و آمد می‌نمودم مردم من را مسخره می‌کردند و به من ناسزا می‌گفتند اما به هیچ عنوان برای من مهم نبود و به آنان توجهی نمی‌کردم و اینکه برخی اوقات برای آنها توضیحاتی می‌دادم، اما شوربختانه تبلیغات بر ضد اسلام در برزیل بسیار است.

چه چیزی در اسلام برای شما زیبا بود؟

عبادات در اسلام خیلی زیبا است. نماز و روزه. اذان برایم بسیار فوق العاده و زمانی که می‌شنوم در چشمان من اشک جمع می‌شود. از دعاهایی که هست برای شما بیان می‌کنم که به چه اندازه پر احساس و قشنگ می‌باشند.
برای مثال صحیفه سجادیه که به زبان پرتغالی ترجمه شده و دعاهایی که در مفاتیح الجنان وجود دارد.
نخستین دعایی که مشاهده کردم و آن را قرائت کردم، دعای کمیل بود به خاطر اینکه این دعا برای هر فردی که دوست دارد استغفار کند خیلی عالی می‌باشد و در واقع قلب‌ها را تسخیر می‌نماید….

 نظر شما درباره رهبر انقلاب اسلامی چه می‌باشد؟

من هنگامی که برای شهادتین در مسجد محمد رسول الله حاضر شدم، تصویر رهبر را برای نخستین مرتبه در آنجا مشاهده کردم. من ایشان را نمی‌شناختم هنگامی که از ایشان برای من صحبت کردند بسیار شیفته او شدم که ایشان را مرجع تقلید خود برگزیدم. هنگامی که به کشور ایران آمدم یک خاطره از دیدار با او را دارم.
قرار بر این بود جمعی از طلبه‌های خارجی را برای دیدار نزد رهبر ببرند، ولی نام من نبود. هنگامی که مشاهده کردم نام من نیست بسیار غمگین شدم تا اینکه شب پیش از دیدار دوست من که نامش در فهرست ملاقات کنندگان بود به من زنگ زد که بیمار می‌باشد و به من پیشنهاد داد که به جای ایشان به دیدار رهبر بروم. هنگامی که به بیت رهبری رفتم به من اجازه ندادند که داخل شوم و من بسیار گریه کردم تا اینکه یک آقا آمد و به من افزود می‌توانید به داخل بیایید. هنگامی که رهبر را مشاهده کردم مرگ به من نزدیک بود و قلبم به شدت می‌تپید.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *