بیوگرافی یدالله روزچنگ (عبدالله چنگک) کیست و ماجرای رانت و زندان

بیوگرافی یدالله روزچنگ (عبدالله چنگک) کیست و ماجرای رانت و زندان

بیوگرافی یدالله روزچنگ

یدالله روزچنگ (عبدالله چنگک) اهل کردستان یکی از مفسدان اقتصادی است او مالک کارخانه نوشابه و نوشیدنی ایستک بوده که زمانی کارگر نانوایی بوده است و سپس یک تاکسی خریده به مسافرکشی پرداخته است و در سال ۱۳۷۹ از کردستان به تهران مهاجرت میکند تا یک کار بهتر پیدا کند و در نهایت با سلطانی خواه آشنا میشود که او را وارد رانت بازی و پول شویی میکند.

بیوگرافی یدالله روزچنگ (عبدالله چنگک) کیست و ماجرای رانت و زندان

یدالله روزچنگ کیست

یدالله روزچنگ یکی از تاجران متولد کردستان است که در دوران کودکی و جوانی زندگی فقیری داشته است و در یک خانواده فقیر متولد شد او مدتی شاگرد نانوا و مدتی مسافرکش بوده اما زمانی که از کردستان به تهران می اید با افرادی آشنا میشود که میتواند ثروت زیادی به دست اورد و یک کارخانه نوشابه به نام ایستک را تاسیس کند.

سالار آقاخانی کیست بیوگرافی و ماجرای کامل جرم سالار آقاخانی

حمید باقری درمنی کیست + تصاویر ح ب د بزرگترین مفسد اقتصادی

ماجرای زندان

برادران روزچنگ بعد از اینکه زیر نظر حفاظت اطلاعات قرار گرفت دستگیر شدند و مشخص شد آنها در پولش و افزایش نرخ ارز در کشور تاثیر چشم گیری داشتند در نهایت یدالله روزچنگ ۲۰ سال حبس، رد مال و دو سال محرومیت از خدمات دولتی محکوم می‌شود. لقمان روزچنگ به اتهام مشارکت و اخلال در نظام اقتصادی ۲۰ سال حبس، رد مال و دو سال محرومیت از خدمات دولتی محکوم شده و انور روزچنگ به اتهام مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع و پرداخت رشوه به ۱۰ سال حبس و ضبط وجه رشوه محکوم می‌شوند. به نقل از سخنگوی قوه قضائیه تمام اموال این افراد به ارزش ۱۸۱میلیارد تومان ضبط و مصادره شده است و هیچ‌گونه مجازات مالی از این افراد باقی نمانده و موارد اجرا در حال پیگیری است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *