تاریخ دقیق ایام مسلمیه ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴

تاریخ دقیق ایام مسلمیه ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴

تاریخ دقیق ایام مسلمیه ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴

تاریخ دقیق ایام مسلمیه و تاریخ دقیق  شهادت حضرت مسلم بن عقیل در ۹ ذی‌الحجه سال ۶۰ قمری در کوفه میباشد و در حرم عبدالعظیم حسنی در شهر ری سه روز عزاداری بر پا میشود به گونه ای که در حرم حضرت عبدالعظیم مراسم مختلف سوگواری برگزار میشود.

تاریخ دقیق ایام مسلمیه ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴

درباره شهادت حضرت مسلم چنین نقل شده است به خانه ای که مسلم بن عقیل بود رفتند. وقتی دومی صدای کوبیدن سم اسب ها و صدای مردان را شنید، فهمید که برای او آمده اند. او با شمشیر (کشیده) به مقابله با آنها رفت و آنها کورکورانه به طرف خانه شتافتند. بر آنها افتاد و با شمشیر آنها را زد تا آنها را از خانه بیرون کرد. حمله را تکرار کردند و مسلم هم به همین ترتیب ضد حمله کرد. او و بکر بن حمران الاحمری ضربات خود را با هم رد و بدل کردند و بکر به دهان مسلم ضربه زد و لب بالایی او را برید و تا لب پایینی برید تا دو دندان او را از بین ببرد.

مسلم ضربه هولناکی به سر او زد و دوباره آن را تکرار کرد و با ضربه ای که نزدیک بود به شکمش برسد عصب شانه اش را برید. وقتی مردم این را دیدند (برآمدند و) از بالای خانه ها به او (مسلمان) نگاه کردند و شروع کردند به پرتاب کردن سنگ به سوی او و روشن کردن چوب های چوبی که از بالای خانه می انداختند. . چون آن را دید، با شمشیر برهنه به سوی آنها رفت.

محمد بن الاشث گفت: «تو می توانی تضمین امنیت من را داشته باشی، خودت را نکش.»

اما او به مبارزه با آنها ادامه داد و گفت: “سوگند می خورم که فقط به عنوان یک مرد آزاد کشته می شوم، اگرچه مرگ را چیزی وحشتناک نمی بینم”

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *