آموزش ثبت نام لاستیک دولتی در سایت کویر تایر و یزد تایر و بارز

فیلم آموزش ثبت نام لاستیک دولتی در سایت کویر تایر و یزد تایر و بارز

ثبت نام و نام نویسی لاستیک دولتی یکی از راه حل‌هایی می‌باشد که مسئولین برای رفع مشکل افزایش قیمت لاستیک در بازار کشور ارائه دادند. بالا رفتن قیمت دلار سبب شده تا قیمت‌های لاستیک‌های وارداتی بسیار افزایش پیدا کند و هزینه تولید لاستیک‌های داخلی افزایش یابد، به آن صورت که اکنون قیمت لاستیک در بازار آزاد تقریباً به دو برابر قیمت دولتی آن می‌باشد.

فیلم آموزش ثبت نام لاستیک دولتی در سایت کویر تایر و یزد تایر و بارز

تا قبل از این خرید لاستیک دولتی فقط برای راننده‌های تاکسی ممکن بود، اما با افزایش یافتن قیمت تایر و اینکه راننده‌ها توانایی خرید برای لاستیک خارجی و حتی داخلی را ندارند سبب شده تا مسئولین و انجمن تولید کننده‌های لاستیک نام نویسی لاستیک دولتی را برای تمامی مردم امکان‌پذیر نمایند.

در سال جاری شما با حضور در سایت نام نویسی لاستیکی دولتی می‌توانید محصولات شرکت‌های کویر تایر، بارز، ایران تایر، یزد تایر، رودستون، گلدستون و سایر شرکت‌هایی که بسیار کم مطرح شده‌اند را به طور اینترنتی تهیه نمایید.

شاخص‌ترین نکته‌هایی که قبل از نام نویسی لاستیک دولتی بایستی بدانید

قبل از حضور در سامانه نام نویسی لاستیک دولتی و سایت شرکت‌های تولید کننده لاستیک خوب است از یک سری نکته‌ها آگاهی پیدا کنید:

آموزش ثبت نام لاستیک دولتی در سایت کویر تایر و یزد تایر و بارز

اکنون موجودی سایت نام نویسی لاستیک دولتی در ساعات ۹:۳۰ و ۱۵:۳۰ بروز خواهد شد و خوب است در این ساعات برای خرید لاستیک به این سایت سر بزنید.

نام نویسی لاستیک دولتی در سایت شرکت‌هایی از جمله بارز تنها در تاریخ و زمان خاصی صورت می‌گیرد و به همین خاطر خوب است حواستان به شروع فروش آنان باشد.

در سامانه تخصیص تایر به هر شماره تلفن، کد ملی و پلاک ماشین سالانه فقط ۴ حلقه لاستیک به طور اینترنتی داده می‌شود.

در وارد نمودن اطلاعات و بارگذاری مدارک بایستی توجه بسیار داشته باشید، به خاطر اینکه در تایید نشدن مدارک یا درست نبودن اطلاعات، بایستی راه وروش خرید را از اول آغاز کنید.

حتی اگر بعد از پرداخت هزینه ثبت شود که در مراحل خرید اشتباهی صورت گرفته شده این خرید می‌سوزد و هزینه پرداختی به شما باز می‌گردد.

در مرحله‌های نام نویسی لاستیک دولتی، وظیفه همه‌ی اطلاعاتی را که درج نموده‌اید بر عهده خودتان می‌باشد پس بایستی توجه بسیار داشته باشید که تمامی اطلاعات را صحیح درج نمایید.

مثلاً داده‌های در رابطه با ماشین بایستی با اطلاعاتی که در کارت آن درج شده به صورت کامل شباهت داشته باشد.

در وارد کردن اطلاعات پستی بایستی توجه بسیار داشته باشید به خاطر اینکه سفارش‌ها تقریباً ۴ تا ۸ روز بعد از ثبت به پست داده می‌شود

آموزش ثبت نام لاستیک دولتی در سایت کویر تایر و یزد تایر و بارز

گرفتن لاستیک دولتی فقط به واسطه شخص دارنده کارت ملی ممکن است، به معنای اینکه همان فردی که در سایت نام نویسی نموده است نام نویسی در سامانه ثبت نام لاستیک دولتی بایستی با شماره ملی صاحب ماشین و شماره تلفنی که به اسم این فرد می‌باشد صورت گیرد.

این را بدانید که در خرید از سایت نام نویسی لاستیک خودرو بایستی ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و هزینه پست در صورت ارسال را نیز به غیر از قیمت لاستیک پرداخت کنید.

مدارک لازم برای لاستیک دولتی

تفاوتی ندارد که از کدام یک نحوه نام نویسی لاستیک دولتی بهره ببرید، ارائه مدارک ذکر شده زمان نام نویسی و تحویل لاستیک ضروری می‌باشد.

 • کارت ملی مالک خودرو
 • کارت ماشین
 • کارت سبز خودرو
 • و اینکه در نحوه حضوری خوب است کپی این مدارک را نیز دراختیار داشته باشید.

نحوه ثبت نام لاستیک دولتی

اکنون از چهار طریق می‌توان برای خرید و نام نویسی لاستیک ماشین دولتی اقدام کنید که در ادامه با راهنمایی نام نویسی لاستیک دولتی درباره هر چهار نحوه گفتگو خواهیم نمود.

1_خرید لاستیک دولتی به طور حضوری یکی از این راه‌ها می‌باشد که به واسطه شرکت‌های تولید کننده لاستیک در کشور آشنایی پیدا کرده‌اند .برای این کار بایستی به وب سایت تولید کنندگان لاستیک ورود کنید و لیست نمایندگان فروش آنان را ببینید.

در این لیست اسم مالک نمایندگی، شماره موبایل و آدرس آن نوشته شده است.

از آنجا که حضور یافتن دشواری‌های خاص خود را در بر دارد و بایستی خیلی زود برای خرید و گرفتن لاستیک دولتی به نمایندگی بروید، اغلب اشخاص دوست دارند که لاستیک دولتی را اینترنتی خریداری کنند. این نحو نام نویسی لاستیک دولتی خیلی سریع‌تر انجام می‌شود و می‌توانید در هر زمان که وقت دارید این کار را انجام دهید.

2_ حضور یافتن در سایت نام نویسی لاستیک دولتی «سامانه توزیع کالا»

صاحبان ماشین‌های سنگین و نیمه سنگین برای نام نویسی لاستیک خودرو با قیمت دولتی بایستی به سایت www.kala. ntsw. ir مراجعه کنند که با اسم سامانه نام نویسی لاستیک دولتی سواری و سامانه تخصیص تایر و روغن موتور نیز مطرح می‌شود.

آموزش ثبت نام لاستیک دولت در سایت کویر تایر و یزد تایر و بارز

یاد گیری نام نویسی لاستیک دولتی در این سامانه شامل مرحله‌های زیر خواهد شد:

1_در هنگام وارد شدن به سایت نام نویسی لاستیک خودرو بایستی اول با شرایط دریافت فیش رزرو از این سامانه موافقت خود را اعلام نمایید و پس از آن در همان صفحه شاخصی دکمه ادامه عملیات را بزنید.

2_ در مرحله بعدی بایستی اطلاعات هویتی خودتان از جمله کد ملی و شماره موبایل را بزنید. پس از آن یک کد اعتبارسنجی برای شما ارسال خواهد شد.

آموزش ثبت نام لاستیک دولتی در سایت کویر تایر و یزد تایر و بارز

دومین مرحله خرید از سامانه نام نویسی لاستیک دولتی

3_بعد از زدن کد، یک صفحه برای شما باز می‌شود که بایستی اطلاعات در رابطه با ماشین از جمله شماره شاسی و شماره موتور را بزنید.

نخستین مرحله خرید از سایت نام نویسی لاستیک دولتی

4_ در مرحله بعدی یک صفحه برای شما باز می‌شود که در آن بایستی سایز، اندازه فاق و پهنای لاستیک مورد نظر شماست را انتخاب نمایید. برای انتخاب درست این عددها بایستی در پی یک کد ۳ قسمتی روی لاستیک قدیمی خود باشید که نخستین قسمت کد از سوی چپ پهنا، دومین قسمت فاق و سومین قسمت هم سایز رینگ لاستیک می‌باشد.

این عددها بسیار روی قیمت لاستیک موثر هستند و اگر آنان را به اشتباه بزنید لاستیک ارسالی با ماشین شما مطابقت پیدا می‌کند.

5_ در آخرین مرحله از روش نام نویسی لاستیک دولتی یک صفحه برای شما باز می‌شود که در آن بایستی استان و شهر و تعداد حلقه لاستیک را بزنید .
با زدن دکمه جستجو می‌توانید فهرست تایرهای موجود را به تفکیک نماینده‌های فروش ببینید. در این فهرست اسم شرکت تولید کننده، قیمت لاستیک و آدرس و شماره موبایل نمایندگی نیز نوشته شده است.

بنابراین بایستی یکی از آنان را منصوب نموده و دکمه ثبت را بزنید تا حوالی شما ثبت گردد. در پایان با داشتن حواله انتشار شده، کارت ملی، کارت ماشین و برگ سبز برای گرفتن لاستیک دولتی به نمایندگی‌های مجاز سری بزنید.

٣_آموزش نام نویسی لاستیک دولتی از طریق وب سایت تولید کننده‌ها

اکنون شما می‌توانید از طریقه سامانه نام نویسی لاستیک دولتی سواری که به شرکت‌های کویر تایر، بارز و ایران تایر تعلق دارد هم برای تهیه لاستیک مورد نظر خود دست به کار شوید.
ولی در این بین فعالیت نمودن با وب سایت کویر تایر و ایران تایر بسیار آسوده‌تر می‌باشد و خیلی سریع به نتیجه دست پیدا خواهید کرد .

در ادامه مرحله‌های نام نویسی در هر یک از این وب سایت‌ها را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد:

نام نویسی لاستیک دولتی بارز
قیمت برخی از سایز های لاستیک بارز در برابر با دیگر لاستیک‌های دولتی اندکی قیمت بالاتری دارد و بر اساس نظر کاربران وب سایت بارز با آغاز نام نویسی خیلی کند خواهد شد. پس این موضوع را زمان بهره از این وب سایت در نظر داشته باشید. ولی اکنون نمی‌توان از این سایت اقدام به خرید لاستیک نمود و هنگامی که به قسمت فروش آنلاین وارد می‌شوید یک پیامک با موضوع «اکنون سامانه فروش غیر فعال می‌باشد» روبرو می‌شوید.

اگر ماشین شما شاسی بلند یا کراس اور می‌باشد، می‌توانید به قسمت تحویل حضوری سری بزنید و یکی از نمایندگان بارز که آدرس آنان در این بخش نوشته شده را منصوب نمایید و با عدم داشتن نوبت به طور حضوری از آنان لاستیک خریداری کنید.
اگر ماشین سدان دارید، می‌توانید در این قسمت به بخش دریافت نوبت ورود کنید و مرحله‌های زیر را ادامه بدهید:

اول شرایط نام نویسی را ببینید و بر روی دکمه موافقم و ادامه کلید کنید.

سپس به مرحله احراز هویت وارد خواهید شد، در این مرحله بایستی کد ملی و شماره تلفن به نام صاحب خودرو را به صورت کامل و با توجه وارد نمایید.

پس از آن اطلاعات شخصی صاحب و خودرو را کاملا دقیق وارد نمایید.

در پایان محصول که در نظر دارید را انتخاب نموده و نوبت را ثبت نمایید. بایستی یک رسید که در پایان در اختیار دارید را انتشار نموده و در هنگام مراجعه به سرویس سنتر مرکز خدمات رسانی با خود داشته باشید.

البته این وب سایت نام نویسی لاستیک دولتی در پایان مرحله‌های نام نویسی برای شما یک پیام ارسال خواهد نمود، ولی بایستی این را بدانید که فقط در صورتی نوبت شما قطعی خواهد شد که برگ رسید چاپی را به همراه داشته باشید.

این نکته را در خاطر داشته باشید که در صورت مراجعه نکردن به نمایندگی منصوب شده در زمان مقرر نوبتتان حذف خواهد شد و بایستی دوباره مرحله‌های ذکر شده در بالا را انجام دهید.

در هنگام ورود به سرویس سنتر بارز برای گرفتن لاستیک دولتی بایستی مدارک ذکر شده را با خود داشته باشید.

 • اصل و کپی برگ سبز یا سند خودرو
 • اصل و کپی مدرک شناسایی مالک خودرو
 • اصل و کپی کارت ماشین
 • رسید نام نویسی اینترنتی لاستیک دولتی
 • کارت بانکی به اسم مالک سند ماشین
 • نام نویسی لاستیک دولتی کویر
 • نام نویسی لاستیک دولتی کویر تایر

یکی از علت‌هایی که اغلب مصرف کننده ها برای خریداری لاستیک دولتی به سایت کویر تایر سر می‌زنند، آسان بودن فعالیت با آن و کم نشدن سرعت در هنگام شلوغی سرورها می‌باشد.

نام نویسی لاستیک دولتی کویر تایر به طور اینترنتی و از طریق سایت این شرکت، احتیاج به اسکن پشت و روی کارت ملی و کارت خودرو دارید.
و اینکه توجه داشته باشید که فیلترشکن شما زمان مراجعه به این سایت بایستی خاموش باشد، به خاطر اینکه مراجعه به آن فقط از طریق آی پی ایران ممکن است و بایستی در ادامه مرحله‌های زیر را انجام دهید:

در اول مراجعه به این سایت بایستی کد ملی و شماره تلفن تان را درج کنید.
پس از آن با زدن تیک من ربات نیستم و زدن دکمه نام نویسی یک کد تایید به شماره تلفن درج شده ارسال می‌شود.
در این قسمت از نام نویسی لاستیک دولتی از کویر تایر بایستی یک کد که برای شما ارسال شده را بزنید، این کد به طور ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداد می‌باشد.

بعد از زدن کد و دکمه ثبت، یک صفحه برای شما باز می‌شود که بایستی اطلاعات هویتیتان را درج نمایید.
در این صفحه کد ملی و شماره تلفن شما از پیش ثبت گردیده و نمی‌توان آن را تغییر داد.
در همین صفحه بایستی آدرستان را به درستی درج کنید، به خاطر اینکه لاستیک‌های دولتی به این آدرس ارسال می‌شود و مسئولیت وارد نشدن درست آن بر عهده خود شما می‌باشد.

در ادامه بایستی شماره پلاک و نوع ماشین را هم درج نمایید.

بعد از این دکمه ثبت را بزنید و مجدداً وارد یک مرحله جدید ثبت مدارک می‌شوید. در این مرحله بایستی تصویر پشت و روی کارت ملی و کارت ماشین را بارگذاری نمایید.

توجه داشته باشید که فرمت این تصویرها jpgو حجم آنان کمتر از ۱۰۰ کیلوبایت باشد و اینکه از بارگذاری مدارک برای چندین مرتبه اجتناب نمایید، به خاطر اینکه این کار روند تایید مدارک را به عقب می‌اندازد.
بعد از تایید مدارک و اطلاعات هویتی، دکمه خرید را فشار دهید و به یک مرحله دیگر وارد می‌شوید، که بایستی نوع تایر مورد نظرتان را منصوب نمایید.

در این مرحله با دقت به نوع ماشینی که وارد نموده‌اید، موجودی تایرها در کنار قیمت آنان برای شما نشان داده می‌شود و شما می‌توانید آنان را به سبد خرید خود بیفزایید.

اما اکنون نام نویسی لاستیک دولتی کویر تایر از سایت این شرکت ممکن نیست.

نام نویسی لاستیک دولتی ایران تایر

سامانه فروش اینترنتی لاستیک ایران تایر، در واقع نوع سامانه نوبت دهی برای دریافت حضوری لاستیک دولتی می‌باشد. در اول مراجعه به سایت برای نام نویسی لاستیک دولتی ایران تایر یک سری شرایط ذکر شده است، که بایستی آنان را با توجه بسیار بخوانید و پس از زدن کلید حریم خصوصی و شرایط و قوانین بهره از سرویس‌های ایران تایر و همچنین دکمه موافقم و ادامه را فشار دهید.
بعد از آن بایستی مرحله‌های ذکر شده را انجام دهید:

در نخستین قدم بایستی مشخصات شخصی صاحب ماشین، شماره تلفن و آدرس را درج نمایید. در مرحله بعدی بایستی مشخصات خودرو از جمله اطلاعات در رابطه با کارت و برگ سبز ماشین را وارد نمایید و پس از آن نوع لاستیک مورد نظر خود را منصوب کنید.
در مرحله پایانی نیز رسیدتان را در اختیار دارید که بایستی زمان حضور خود در نمایندگی آن را تحویل بدهید.

در اول حضور در این سامانه به شما بیان شده که تمامی اطلاعات بایستی کاملاً درست ذکر شوند و در زمان تعیین شده به سرویس سنتر مراجعه نمایید،در غیر این صورت نوبت شما می‌سوزد.

بر اساس آیین نامه ایران تایر، هر کد ملی می‌تواند در هر سال دو حلقه تایر را با نرخ دولتی در اختیار داشته باشد.
تایرهای عرضه شده به واسطه این مجموعه ۳ تا ۴ سال گارانتی دارند.

مدارکی که در هنگام مراجعه به سرویس سنتر ایران تایر باید در اختیار داشته باشید، مثل مدارکی که برای گرفتن دیگر لاستیک‌های دولتی تولید شرکت‌های دیگر می‌باشد .

نام نویسی لاستیک دولتی گلدستون و یزد تایر

یک نکته شاخص: نام نویسی لاستیک دولتی یزد تایر و گلدستون از طریقه اینترنت امکان‌پذیر نیست و شما برای خرید این لاستیک بایستی به طور حضوری به نمایندگی‌های مجاز این شرکت‌ها سر بزنید.
در هنگام حضور به نمایندگی بایستی اصل کپی برگ سبز ماشین، اصل کپی کارت ماشین و اصل و کپی کارت ملی مالک سند را در اختیار داشته باشید.

ثبت نام لاستیک دولتی از طریق عاملان فروش اینترنتی

جدیداً برخی از تولید کننده‌های لاستیک داخلی از جمله بارز چند سایت را به عنوان عامل فروش اینترنتی خود مطرح نمودند که با حضور یافتن به آنان می‌توانید نسبت به نام نویسی لاستیک دولتی دست به کار شوید و آن را درب منزل دریافت کنید.

قیمت ثبت شده در این سایت‌ها همان قیمت دولتی می‌باشد که در سامانه تخصیص تایر و سایت تولید کننده‌ها نوشته شده است.

فقط از این سایت‌ها می‌توانید نسبت به نام نویسی لاستیک دولتی یزد تایر ونام نویسی لاستیک دولتی گلدستون اقدام نمایید، به خاطر اینکه به همان صورت که بیان نمودیم این شرکت‌ها سامانه فروش اینترنت را در اختیار ندارد، ولی امکان دارد همواره محصولات همه‌ی تولید کننده‌های داخلی در این سایت‌ها وجود نداشته باشد.

نام نویسی لاستیک دولتی به خاطر بالا رفتن قیمت تایر در بازار آزاد و خرید بسیار کم مردم رونق یافته است.
در این بین هم بعضی از تولید کننده‌ها به طور مجزا نیز نسبت به فروش تایرهای خود با نرخ دولتی و با ظرفیتی بسیار کم دست به کار شده‌اند، ولی برای نام نویسی لاستیک دولتی به نام نویسی در سامانه تخصیص تایر یا سامانه‌های نوبت دهی نمایندگان تولید کننده‌های لاستیک داخلی احتیاج دارید. اکنون در این نوشتار سعی نمودیم تا مرحله‌های کامل نام نویسی اینترنتی لاستیک دولتی را به شما بیاموزیم و تا حدودی جوابگوی سوالات شما در این عرصه باشیم.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *