ثبت نام وام اربعین ۱۴۰۲ + برای دریافت وام اربعین به کجا مراجعه کنیم

ثبت نام وام اربعین ۱۴۰۲ + برای دریافت وام اربعین به کجا مراجعه کنیم

وام اربعین تسهیلاتی است که از سوی بانک ها به زائران اربعین حسینی به منظور سفر به کربلا اعطا میشود امسال نیز همانند سال های گذشته بانک ملی و صندوق رفاه دانشجویان به زائران سفر اربعین و کریلا تسهیلاتی را در نطر گرفته است. اما برای دریافت وام اربعین به کجا مراجعه کنیم؟

ثبت نام وام اربعین ۱۴۰۲ + برای دریافت وام اربعین به کجا مراجعه کنیم

دریافت وام اربعین از بانک ملی برای سفر اربعین

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، تمامی زائران سفر اربعین از ۴ مرداد تا تاریخ ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ می توانند قبل از سفر به کشور عراق با مراجعه به تمام شعب بانک ملی ایران، نسبت به افتتاح حساب ویژه طرح و تودیع مبلغ ۲۵ میلیون ریال اقدام و از تسهیلات ویژه طرح به مبلغ ۱۰۰میلیون ریال برای خرید ارز اربعین و کمک هزینه سفر ازبعین و کربلا استفاده کنند.

وام اربعین ۱۴۰۲ طرح جدیدی است که در راستای تسهیل شرکت در مراسم پیاده روی اربعین، توسط دولت به مردم واگذار می شود. در سال های اخیر، مراسم اربعین از شور و حال دیگری برخوردار بوده و شاهد حضور میلیونی زائران حسینی در مسیر پیاده روی هستیم. البته دو سال قبل به دلیل شیوع ویروس کرونا این مراسم خیلی جدی برگزاری نشد؛‌ اما اکنون با بهبود شرایط مجددا پیاده روی اربعین برپا شده و بسیاری از مردم کشور تمایل به شرکت در این مراسم معنوی دارند. دولت هم در این روزهای ابتدایی حرکت به سمت کربلا، خبر خوبی به مردم داده است. این خبر اعطای وام ویژه اربعین است که در اختیار سرپرستان خانوار قرار می گیرد. هدف از تصویب و اجرای این طرح، کمک به خانواده هایی است که تمایل به شرکت در مراسم پیاده روی و زیارت کربلا داشته ولی از شرایط مالی مناسبی برخوردار نیستند؛ در نتیجه به دلیل وضعیت مالی نا مناسب، از حضور در این مراسم جا می مانند.

ثبت نام وام اربعین ۱۴۰۲ + برای دریافت وام اربعین به کجا مراجعه کنیم

اقساط

طبق طرح حاضر، متقاضیان می توانند پس از بازگشت از سفر اربعین، طی ۶ ماه (از تاریخ دریافت تسهیلات)نسبت به بازپرداخت اقساط خود اقدام کنند.

بانک ملی ایران به منظور رفاه حال زوار عتبات عالیات ، «طرح زائرین اربعین حسینی» را طراحی کرده است.
ت تسهیلات)نسبت به بازپرداخت اقساط خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است متقاضیان درخواست تسهیلات مذکور در زمان انعقاد قرارداد با بانک، باید فاقد بدهی غیرجاری و چک برگشتی باشند.

مبلغ تودیع شده در حساب ویژه طرح نیز تا زمان تسویه تسهیلات و بدهی در حساب باقی مانده و پس از تسویه کامل تسهیلات به مشتری برگردانده می شود و در صورت عدم بازپرداخت تسهیلات توسط مشتری، بدهی وی مطابق ضوابط و مقررات به طبقات غیرجاری منتقل و به بدهی مشتری وجه التزام تعلق می گیرد.

همچنین ببینید:

خرید ارز برای اربعین + میزان و قیمت ارز زائران اربعین ۱۴۰۲

نرخ سود

گفتنی است نرخ سود این تسهیلات بر اساس نرخ مصوب و اعلامی شورای پول و اعتبار می باشد.

وام دانشجویی ۵ میلیون تومانی برای سفر اربعین

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به وام‌های دانشجویی پیاده روی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: با یکی از بانک‌ها هماهنگی لازم صورت گرفته است و دانشجویان علاقه مند به حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی و زیارت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام می‌توانند وام پنج میلیون تومانی دریافت کنند.

مسعود گنجی با اشاره به شرایط دانشجویان برای دریافت وام عتبات و پیاده روی اربعین دانشجویی افزود: دانشجویانی که قصد دارند به صورت گروهی برای پیاده روی اربعین اقدام کنند تحت نظارت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها می‌توانند برنامه ریزی کنند تا از طریق نهاد به صورت دسته جمعی به صندوق رفاه دانشجویان معرفی شوند، صندوق نیز این دانشجویان را به طور دسته جمعی به بانک طرف تعهد صندوق معرفی می‌کند و وام یادشده پرداخت شود.

به گزارش تسنیم، گنجی گفت : از شرایط پرداخت وام عتبات برای پیاده روی اربعین این است که متقاضی درحال حاضر دانشجو بوده و فارغ التحصیل نشده باشد و به صورت گروهی تحت نظارت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اقدام کنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، وی افزود: هر زمان نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها فهرست متقاضیان را ارسال کند، دانشجویان از سوی صندوق به آن بانک برای دریافت وام معرفی می‌شوند.

آرش میراحمدی بازیگر درگذشت بیوگرافی آرش میراحمدی بازیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *