جشن نوروزی ایلام با رقص و هنجارشکنی و حضور پژاک +واکنش ها

فیلم رقص و هنجارشکنی جشن نوروزی ایلام همراه واکنش ها را در ادامه مجله شبونه مشاهده نمایید.

جشن نوروزی ایلام با رقص و هنجارشکنی

در روزهای اخیر ویدیوهایی مختلفی از جشن نوروزی در شهرهای غربی کشور از جمله کرمانشاه و کردستان و ایلام منتشر شده که به صورت مختلط زن و مرد در حال رقصیدن هستند تعداد این افراد ابل توجه است که مشخص نیست هماهنگ کننده این جشن ها و هنجارشکنی ها چه کسی یا چه کسانی هستند.

در اساطیر ایران، پیدایش نوروز را به بر تخت نشستن جمشید پیشدادی نسبت داده‌اند، اما در نزد مردم کرد، رأی غالب مربوط به داستان کاوه آهنگر و ضحاک می‌شود، هنگامی که کاوه بر ضحاک پیروز شد مردم به مناسبت این پیروزی بر کوه ها آتش افروختند و دست در دست هم به شادمانی پرداختند.

واکنش ها

امام جمعه ایلام از حضور افرادی با لباس های مخصوص چریک های پژاک در جشنی با عنوان نوروزگاه در ایلام به شدت انتقاد کرد.

حجت الاسلام اله نور کریمی تبار امام جمعه ایلام در خطبه های نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) این شهر با اشاره برگزاری جشن هایی تحت عنوان نوروزگاه در این استان گفت: شادی جزء تفکیک ناپذیر از جامعه اسلامی بوده و هیچ کس نمی‌تواند این حق و شادی را از مردم بگیرد.

کریمی تباربا تاکید بر تلاش همه برای ایجاد نشاط در جامعه،گفت: همه ی مسئولان و حکومت زمینه شاد زیستن مردم را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه شادی در هر ملتی چارچوب خاص خود را دارد،افزود:در این راستا شادی را باید در چارچوب قوانین شرع و قوانینی که مردم به آن پای بند هستند،ایجاد کرد.

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا