جنجالی شدن یاسی اشکی در ماه عسل

جنجالی شدن یاسی اشکی در ماه عسل + حمله تند و انتقاد

جنجالی شدن یاسی اشکی در ماه عسل و حمله تند و انتقاد متخصص بیوتکنولوژی به
یاسی اشکی را در این بخش بخوانید.

جنجالی شدن یاسی اشکی در ماه عسل

یکی از مهمان برنامه ماه‌ عسل یاسی اشکی بود که بعد از اتمام برنامه انتقادهایی به وی ایراد شده که ما در این بخش به آن اشاره می کنیم.جنجالی شدن یاسی اشکی
وی قبلا طبق مصاحبه هایی که اعلام کرده به رادیو زمانه که رادیویی بیگاه است گفته که زمان بمباران شیمیایی دچار این بیماری شده و در مصاحبه با ایران ‌آنلاین گفته در دانشگاهی که در آمریکا تحصیل میکرد بروشور بیش از ۲۰ بیماری مقاربتی را دیده که تنها با یکی از آن‌ها (ایدز) آشنا بوده، همان‌جا هم با خودش عهد کرده که به مردم کشورش در این مورد اطلاعات بدهد.جنجالی شدن یاسی اشکی

جنجالی شدن یاسی اشکی

جنجالی شدن یاسی اشکی در ماه عسل

واکنش تند پروفسور علی کرمی، فوق‌تخصص بیوتکنولوژی

درباره اظهارات اشکی و هشدارهای عجیبش پروفسور علی کرمی، فوق‌تخصص بیوتکنولوژی و رییس بنیاد ملی سبک زندگی توضیح دادند.

پروفسور درباره اظهارات خانم یاسمن اشکی در برنامه ماه‌عسل گفت : این موضوع واقعا تأسف ‌انگیز است که باید در چنین برنامه‌ تخصصی، در کنار مجری، یک کارشناس قرار می گرفت ، تا به ابهامات و سؤالاتی که برای مردم پیش می‌آید، پاسخ بدهد.

ابهام و تناقض گویی یاسی اشکی

پروفسور کرمی گفت : ایشان در مورد بیماری ژنتیکی نادر صحبت کرد، که سیستم ایمنی بدنش را دچار اختلال کرده و باعث تب ‌های طولانی ‌مدت شبیه به ایدز داشته ، اما هرگز اسم بیماری را نگفت.
چطور ممکن است شما از بیماری ژنتیکی مادرزادی صحبت کنید که اسمش را نبرید؟!
ما در بررسی‌هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم ایشان قبلا در مصاحبه‌ای خودش را بنیان‌گذار «کمپین ۴ دقیقه برای صلح» معرفی کرده و گفته که در زمان جنگ تحمیلی، در تهران، قربانی بمباران شیمیایی هوایی عراق بوده است ، در صورتی که تهران هرگز بمباران شیمیایی نشد!

اشکی گفت پزشکی در آمریکا بیماری‌اش را کشف کرده است، ۱۴۶‌ بیمار در این طرح تحقیقاتی حضور داشتند که همه مرده‌اند غیر از ایشان! تمام طرح‌های علمی دنیا قطعا باید در یک سایت معتبر بین‌المللی ثبت شود ما هر چه گشتیم چنین طرحی را پیدا نکردیم.
امکان ندارد طرحی برای چندین بیمار در حال مرگ انجام شود، اما نام و نشانی نداشته باشد؛ حتی نام پزشک هم مشخص نباشد! طبق تحقیقات ما، اساسا داستان ایشان دروغ بود و ایشان اصلا بیماری ژنتیکی ندارد.

سهل انگاری صدا و سیما در دعوت از مهمانان

پروفسور کرمی گفت : این ادعاهای کذب، نشان می‌دهد صداوسیما در دعوت افراد سهل‌انگار بوده و قبلا تحقیق نکرده ، در صورتیکه ما در عرض یک هفته، اطلاعات بسیاری در مورد این خانم و فعالیت‌های خارجی و داخلی او و تیمش به‌دست آورده‌ایم .

من جواب این سؤالات را از مدیران برنامه و مسوولان می‌خواهم، اسم دارویی که در آمریکا روی ایشان تست شده چیست؟ چطور ۱۴۰‌نفر مرده‌اند و این یک نفر زنده مانده آن هم در پروژه‌ای که هیچ اسمی از آن وجود ندارد و اصلا معلوم نیست کدام مؤسسه تحقیقاتی یا دانشگاهی آن را اجرا کرده است؟ ارتباط خانم اشکی با آمریکایی‌ها چیست؟! چرا سایت اصلی که ساخته‌اند متعلق به «ویرجینیا تک» است؟

جنجالی شدن یاسی اشکی در ماه عسل

واکنش وزیر بهداشت درباره واکسن

ایشان حرف‌های قشنگی زدند و هدف‌های زیبایی را بیان کردند اما بنده که ۴۰‌سال کار تحقیقاتی در نقاط مختلف دنیا کرده‌ام، کاملا از حرف‌هایشان نگران می‌شوم. چون هم جامعه‌ام را می‌شناسم،
هم آسیب‌هایش را. این مدل، مدل ایرانی نیست؛ مدل آمریکایی است!

اطلاعات پروفسور کرمی درباره خانم اشکی

اینها تیم سه نفره‌ای هستند که از آمریکا به ایران آمده‌اند و سه مؤسسه راه، قایم‌باشک و کنترل‌اس تأسیس کرده‌اند و به‌شدت مورد حمایت نشریه‌های آمریکایی هستند.
به راحتی با رییس انستیتو پاستور، معاون وزیر و شخص وزیر بهداشت، جلسه خصوصی برگزار می‌کند و از طرف آن‌ها حمایت می‌شود. مسوولان ما اساتید برجسته داخلی را به حساب نمی‌آورند، اما افراد از فرنگ ‌برگشته کم ‌دانش را که خط و ربط‌شان هم مشخص نیست، این‌طور روی چشم می‌گذارند.

ما مستنداتی از فعالیت‌های این تیم در آمریکا داریم که متأسفانه اصلا با فرهنگ دینی و ملی ما هم‌خوانی ندارد، چنین کسانی می‌خواهند متولی آموزش جنسی در کشور ما باشند؟! مگر این کشور، استاد دانشگاه ندارد؟ چرا کار را به سمن‌های مورداعتمادتری نسپردند؟! مؤسسات این تیم ثبت شده‌اند؟ آیا این افراد صلاحیت ورود به حوزه آسیب‌های اجتماعی و به‌خصوص کودک‌آزاری جنسی را دارند؟

ما مخالف تولید واکسن نیستیم، اما سؤال اینجاست که مگر کشور در این حوزه متولی ندارد که ایشان بخواهد وارد شود؟ ما هم معتقدیم واکسن‌ها باید در داخل تولید شوند، اما این واکسن، جزو واکسن‌های ضروری کشور ما نیست. ما در واکسن‌های نوزادان مشکل داریم و از خارج از کشور وارد می‌کنیم. واکسن زگیل تناسلی اولویت ماست یا واکسن نوزادان؟

هیچ‌جای دنیا چنین کاری صورت نمی‌گیرد که یک شخصیت حقیقی در تلویزیون از مردم کمک مالی برای تهیه واکسن بخواهد. در مورد زلزله هم، شبیه این اتفاق توسط سلبریتی‌ها افتاد! اما واکسن، چیز ساده‌ای نیست که به هرکسی واگذار شود. زمانی که یک پروژه واکسن‌سازی مصوب شود، می‌توان برایش بودجه جذب کرد، ولی کجاست این پروژه؟ چه کسی با کدام پیشینه پژوهشی آن را تعریف کرده؟

نظر پروفسور بیوتکنولوژی در دروغ بودن ماجرا

به‌عنوان کسی که در حوزه پدافند زیستی و تهدیدات بیوتکنولوژی در کشور کار می‌کنم، معتقدم نقشه‌ای پشت این ماجراست و سناریویی برای این کار چیده شده است.  به نظر می‌رسد این افراد پشتوانه بسیار قوی در خارج از کشور دارند و کسی از بیرون دارد به ایشان خط می‌دهد که برای تسلط بر کشورهای خاورمیانه، فرهنگ مملکت‌ها را دگرگون کند، یعنی اجرای سند توسعه پایدار!

واکنش احسان علیخانی به انتقادها

احسان علیخانی نیز واکنش نشان داده و گفته این موضوع توسط متخصصان این حوزه بررسی شده و دعوت ایشان از این رو بود.
برای مشاهده پاسخ علیخانی به پیج ایشان مراجعه کنید.

جنجالی شدن یاسی اشکی

منبع:صبح‌نو

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *