بازیگر نقش جواد در فیلم مردی که زیاد میدانست کیست +بیوگرافی

بازیگر نقش جواد در فیلم مردی که زیاد میدانست کیست +بیوگرافی

جواد در فیلم مردی که زیاد میدانست کیست

عنایت الله شفیعی بازیگر نقش جواد در فیلم مردی که زیاد میدانست میباشد او متولد ۱۳۳۱ در تهران بوده و از مهم‌ترین آثار عنایت‌الله شفیعی می‌توان به بازیگری در سریال مختارنامه و امام علی (ع)، سریال تنهاترین سردار و فیلم روز واقعه اشاره کرد.

بازیگر نقش جواد در فیلم مردی که زیاد میدانست کیست +بیوگرافی

بیوگرافی عنایت الله شفیعی

عنایت الله شفیعی بازیگر تئاتر ،سینما و تلویزیون متولد ۱۳۳۱ کرمان می باشد. در سال ۱۳۵۴ در سریال دلیران تنگستان بازی کرد و ۱۳۵۷ در تئاتر کار خود را شروع کرد و سال ۱۳۶۰ آغاز بازی وی در سینما است

عنایت الله شفیعی سابقه حضور در آثاری همچون فیلمهای “تراژدی”، “حریم”، “آسمان پرستاره”، “روز واقعه”، “ترانزیت” و سریالهای “زمانی برای عاشقی”، “روح الله”، “شیدایی”، “مختارنامه”، “جابربن حیان” و … را در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگر نقش جواد در فیلم مردی که زیاد میدانست کیست +بیوگرافی

سوابق

بازیگر شخصیت «بن کامل» در سریال «مختارنامه» که بیش از این سابقه همکاری‌های دیگری را نیز با داود میرباقری روی صحنه تئاتر و در مجموعه‌‌هایی چون «امام علی» (ع) و «مسافر ری» در کارنامه دارد، کارش را با «دست شیطان» در سینما آغاز کرد.بیوگرافی عنایت الله شفیعی عنایت‌الله شفیعی که بازنشسته اداره تئاتر است جدا از سال‌ها فعالیت در عرصه نمایش‌ های صحنه‌ای، در سینما نیز با فیلم‌هایی چون «مردی که زیاد می‌دانست»، «عبور از تله»، «روز واقعه»، «حریم» و … روی پرده نقره‌ای رفته است.

اين بازيگر در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا، در پاسخ به اين پرسش كه نقش وي در اين سريال چقدر برگرفته از تاريخ وتا چه اندازه تخيلي است؟ اظهار كرد: سريال «مختارنامه» مولف دارد و مولفش هم آقاي ميرباقري است. زحمت تحقيق ومطالعه درباره كل كار را ايشان كشيده‌اند، من به عنوان هنرپيشه‌اي كه بازي در سريال «مختارنامه» را پذيرفته‌ام تنها منبع‌ام آقاي ميرباقري بوده است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *