حبیب اسیود کیست بیوگرافی سرکرده الاحوازیه رهبر گروه النضال اهواز

حبیب اسیود کیست سرکرده احوازیه رهبر گروه النضال اهواز +اینستاگرام و بیوگگرافی او را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

حبیب اسیود کیست

او یکی از سرکرده های گروه ترورستی بوده که در روز 31 شهریور ماه سال ۹۷ در رژه نیروهای مسلح اقدام به عملیات ترورستی زدند و چند نفر از عوامل ارتش و مردم را به شهادت رسانند.

حبیب اسیود کیست سرکرده احوازیه رهبر گروه النضال اهواز

او از جمله افرادی بوده که تلاش های زیادی برای جدایی اهواز از ایران کرده است و برای انی منظور تبلیغات میکند.

حبیب اسیود پدرش عراقی بوده و مادرش ایرانیست و در سال های اخیر با جذب نیرو و تبلیغ برای حکومت خودمختار اهواز فعالیت های خود را آغاز کرد.

همچنین ببینید: بیوگرافی گروه الاحوازی

گروهک‌ جدایی طلب و تروریستی الاحوازی در دو دهه اخیر جنایات متعددی از جمله آشوب های ابتدای دهه ۸۰ و حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در ۳۱ شهریور ماه سال ۹۷ را در کارنامه سیاه خود دارد و دستهای عناصر آن به خون دهها شهروند بیگناه اهوازی آغشته است.»

حبیب اسیود کیست سرکرده الاحوازیه رهبر گروه النضال اهواز بیوگرافی و دستگیری

عملیات های تروریستی

به ادعای تابناک «بمب‌گذاری در فرمانداری اهواز، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، سازمان مسکن و شهرسازی، شرکت طرح توسعه نیشکر خوزستان، چاه شماره ۱۷۹ نفت، دو محل از خطوط لوله ورودی و خروجی منتهی به چاه ۱۷۹، خطوط لوله نفت آبادان به ترتیب در دهم شهریور ۱۳۸۴ و ۷ آبان ۱۳۸۴»،[۲] به نوشتهٔ شرق انفجار دو بمب در روز بیست و سوم مهر ماه سال ۱۳۸۳ در خیابان نادری و کشته شدن شش شهروند اهوازی[۳] و طبق نوشتهٔ ایسنا حمله به یک کلانتری در اهواز در اردیبهشت ۱۳۹۶ و کشته شدن دو نفر از کارکنان کلانتری (گرچه مقامات در اخبار اولیه مسئولیت آن را مستقیماً متوجه گروه «الاحوازیه» ندانستند اما آن را اقدام تروریستی از طرف «گروه‌های جدایی‌طلب» عنوان کردند) از جمله فعالیت‌های این گروه بوده‌است.[۴]

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *