حقوق کارگران (وزارت کار) در سال 99 چقدر است؟ افزایش 21 درصدی

حقوق کارگران (وزارت کار) در سال 99 چقدر است؟ افزایش 21 درصدی حقوق کارگران در سال 99 به همراه جزئیات را در ادمه این صفحه ببینید.

حقوق وزارت کار در سال 99 یک میلیون 835 هزار تومان شد

حداقل دستمزد کارگران در روز چهارشنبه 20 فروردین 1399 تعیین شد و قرار است که دستمزد آنها ۲۱ درصد افزایش یابد

در کنار این افزایش درصد، بن خواربار کارگران از 190 هزار تومان به ۴۰۰ هزار تومان نیز افزایش یافت (البته خیلی از شرکت ها پرداخت نمیکنند)

🔹میزان افزایش دستمزد سایر سطوح نیز ۱۵ درصد به علاوه ۹۱ هزارتومان مصوب شد
براین اساس حداقل دریافتی کارگر در سال ۹۹ دو میلیون و ششصد و پنج هزار و ۴۲۷ تومان خواهد بود.

جزئیات رشد دستمزد به شرح زیر است:
🔹افزایش حداقل مزد ۲۱ درصد
🔹بن ماهیانه: ۴۰۰ هزار تومان
🔹مبلغ مزد روزانه: ۶۱۱/۸۰۹ ریال
🔹حقوق ماهیانه: ۱۸/۳۵۴/۲۷۰ ریال
🔹پایه سنوات ۱۷۵ هزار تومان
🔹مسکن ماهانه ۲۰۰ هزار تومان
🔹به سایر سطوح ۱۵ درصد به اضافه روزانه ۳۰,۳۳۸ ریال

حقوق کارگران (وزارت کار) در سال 99 چقدر است؟ افزایش 21 درصدی

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه امسال هیچ کارگری کمتر از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حقوق دریافت نمی‌کند، گفت: موکول شدن تعیین دستمزد کارگران به فروردین ماه مشکلی ایجاد نمی‌کند و اگر به فاصله چند روز بخشنامه مزد در فروردین ماه صادر شود، باز هم جزو تعهدات کارفرما و از اول سال ۹۹ قابل اعمال است.

با توجه به موافقت نکردن نمایندگان کارفرمایان نسبت به افزایش بیش از ۲۱ درصد در نهایت رای گیری آنها پایان یافته و مبلغ تعیین شده برای افزایش دستمزد کارگران در سال 1399 همان ۲۱ درصد می باشد

نمایندگان کارگران تلاش زیادی کرده بودند که بتوانند مبلغی بیش از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را برای حقوق پایه کارگران در سال جدید قرار بدهند اما با مخالفت جدید نمایندگان کارفرمایان مواجه شد و در نتیجه به رای گیری اعضا کشیده شد و برهمان ۲۱% تعیین گردید

«ناصر چمنی» نماینده کارگران در گفت وگو با ایرنا افزود: چهارمین جلسه تعیین دستمزد ۹۹ کارگران دقایقی قبل با رای گیری و توافق کارگران و کارفرمایان پایان یافت.

وی اظهارداشت: میزان دستمزد کارگران یک میلیون و ۸۹۵ هزارتومان تصویب شد.

چهارمین جلسه شورای عالی کار با موضوع تعیین دستمزد کارگران از ساعت ۱۸ با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان کارگری و کارفرمایی شروع شد و پس از ۶ ساعت چانه زنی به پایان رسید.

در صورتی که در این صفحه اطلاعاتی به اشتباه درج شده است میتوانید در قسمت دیدگاه پایین صفحه اطلاع رسانی کنید تا اصلاح یا حذف شود
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *