خرس فلج باغ وحش کرمان را رها کردند تا بمیرد +فیلم

ماجرای خرس فلج باغ وحش کرمان که آن را رها کردند تا بمیرد +فیلم

یک قلاده خرس در باغ وحش کرمان به شکل وحشتناکی نگهداری میشود او که دو پای خود را از دست داده و قادر به حرکت کردن به صورت چهار پا نیست وضعیت بسیار اسفناکی را تجربه میکند.

ماجرای خرس فلج باغ وحش کرمان

ویدیویی در شبکه های اجتماعی دست به دست میشود که نشان میدهد که این خرس فلج شده و روی زمین میخزد و کسی برای درمان او اقدامی نمیکند شخص فیلمبردار میگوید که این خرس را رها کرده اند که بمیرد.

متاسفانه وضعیت نگهداری حیوانات در باغ وحش های کشور بسیار دردناک و تاسف بار است و با بدترین شکل از حیوانات نگهداری میشود و حتی درامد های حاصل از باغ وحش ها خرج این حیوانات نمیشود.

در سالهای گذشته خبرهای آزار دهنده ای از باغ وحش های کشور منتشر شد که حاکی از آن است هیچکدام از باغ وحش های کشور وضعیت مناسبی ندارند و مسئولان مربوط هیچ توجی به وضعیت سلامتی و نگهداری حیوانات باغ وحش ندارند.

بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی با دیدن ویدیو خرس باغ وجش کرمان اعتراض و ناراحتی خود را به آن نشان دادند.

توضیح محیط زیست کرمان درباره این خرس

رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اداره کل محیط زیست استان کرمان در خصوص کلیپ منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر شرایط نگهداری خرس قهوه‌ای پارک آبشار کرمان گفت: باغ وحش کرمان(پارک آبشار) به دلیل برخی موارد زیست محیطی و بروز شرایط کرونایی در کشور تعطیل و مجوز آن نیز ابطال شده است.

منصور پورسینا در این رابطه اظهار کرد: تنها بازمانده این باغ وحش یک قلاده خرس قهوه‌ای است که به دلیل مشکل از ناحیه پاها، تیم دامپزشکی دانشکده کرمان در سال ۱۳۹۹ با بیهوش نمودن حیوان از ناحیه کمر آن تصویربرداری کرد و حسب اعلام نظر متخصصین حیوان دچار بیماری مزمن (فلجی اندام خلفی) شده بود و با توجه به سن حیوان و ریسک بیهوشی بلند مدت جهت انجام عمل جراحی، منطقی به نظر نمی‌رسید و موضوع بررسی مرگ آرام نیز با توجه به نظریه دامپزشکان مبنی بر اینکه حیوان دردی را در این خصوص متحمل نمی‌شد، منتفی بود.

او ادامه داد: در نهایت با عنایت به درخواست مسئولان شهرداری مبنی بر تمایل به نگهداری از حیوان در شرایط کاملاً استاندارد و با رعایت کامل موارد بهداشتی و تغذیه‌ای، اجازه داده شد حیوان تا پایان عمر طبیعی خود نگهداری شود

یک نظر

  1. شوربختانه یه ایرانی

    ظلم به آدم فاجعه است، ظلم به یه حیوان زبان بسته بیمار یا فلج دیگه اسمش ظلم نیست، نمیدونم چیه ولی مطمئنم همه مون تاوان این زجر وحشیانه رو خواهیم داد.
    بی شرفای کثیف حتی حاضر نیستن هزینه ی حداقل یه مرگ آروم با تزریق بیهوشی دوز بالا رو پرداخت کنن!!!؟؟؟
    چه خبره توی این کشور؟ مدیر که هیچ حتی اگه کارگر ساده اونحا بودم یا اصلا کرمان بودم از نون زن و بچه م میبریدم یه داروی بیهوشی قوی حداقل برای پایان این زجر وحشتناک تهیه میکردم… خداااااااا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *