دختر هنجارشکن قلعه اژدها پیکر کیست؟ +فیلم اعترافات

دختر هنجارشکن قلعه اژدها پیکر کیست؟ +فیلم اعترافات

دختر هنجارشکن قلعه اژدها پیکر کیست

دختر جوانی که در قلعه اژدها پیکر شهرستان لارستان اقدام به هنجارشکنی کرده بود توسط پلیس دستگیر شد او بلاگر است و با انتشار ویدیو هنجارشکنانه خود در اینستاگرام با اعتراض بسیاری از کاربران مواجه شد که چرا با لباس نیمه برهنه در این مکان تاریخی حضور یافته است.

این دختر جوان چنین تصاویر مشابه ای را در مکان های تاریخی دیگر از خود منتشر کرده بود اما اینبار این کار او در اکسپلورر اینستاگرام وایرال شد و سر و صدای زیادی به راه انداخت اینکه یک دختر جوان چنین اقدامی را در یک مکان تاریخی آن هم در ملاعام انجام دهد از نکات عجیبی است که از این دختر سر زده است.

چرا این دختر اقدام به عمل هنجارشکنانه کرد؟

این دختر هنجارشکن قلعه اژدها پیکر برای دنبال کننده های خود چنین ویدیویی را ضبط کرده بود  با توجه به اینکه یک چهره شناخته شده در فضای مجازی بود به راحتی توسط پلیس فتا تحت پیگرد قرار گرفت و دستگیر شد.

متاسفانه در سالهای گذشته برخی از بلاگر چنین اقدامات مشابه ای را انجام داده اند ولی وایرال نشده بود که مورد توجه مراجع قضایی قرار بگیرد.

لازم به ذکر است قلعه اژدهاپیکر در شهر لار بر روی تپه ای در جانب شمالی شهر واقع شده است. استحکامات و تاسیسات داخلی آنچنان محکم و استوار بوده که در قدیم آن را طلسم کیانی می نامیده اند.

 قلعه اژدها پیکر

قلعه اژدها بر روی تپه ای در شمال شهر لار قرار دارد. قدمت این بنا که به دلیل استحکامات مستحکم ثالم کیانی نامیده می شود به دوره ساسانیان باز می گردد. این قلعه در کنار آرامگاه مادر نادرشاه مجموعه ای تاریخی را تشکیل می دهد که یکی از جاذبه های گردشگری لار محسوب می شود. همچنین بر بالای تپه مذکور چاهی حفر شده است که به دولاب معروف است که افسانه های زیادی در مورد آن توسط مردم محل نقل شده است.

ماجرای بازداشت

سرهنگ محمد یوسفی سه شنبه در این باره به ایرنا گفت: در راستای رصد فضای مجازی توسط کارشناسان، یک صفحه در شبکه اجتماعی شناسایی شد که اقدام به انتشار عکس، فیلم و کلیپ‌های هنجارشکن و مغایر با شئونات اخلاقی و اسلامی می‌کرد.

دختر هنجارشکن قلعه اژدها پیکر کیست؟ +فیلم اعترافات

وی افزود: در این رابطه بعد از اقدامات تخصصی مشخص شد یک دختر به هویت معلوم غیر بومی این شهرستان با حضور در اماکن تاریخی (قلعه اژدها پیکر) اقدام به تهیه و ضبط کلیپ‌هایی با پوشش غیر متعارف و معارض با اخلاق و عفت اسلامی کرده و پس از ویرایش و تدوین آن را در فضای مجازی منتشر کرده است.

فرمانده انتظامی لارستان تصریح کرد: در این رابطه ماموران طی هماهنگی با مرجع قضایی پس از پیگیری و رصد محتوا در فضای مجازی، متهمه جوان را شناسایی و دستگیر و به مرجع قضایی معرفی کردند.

یوسفی از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسانهای موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس ir.cyberpolice.www بخش ارتباطات مردمی اعلام کرده و یا با شماره تماس مرکز فوریت های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ تماس برقرار کنند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *