رستاخیز مینی یخبندان زمین با کاهش فعالیت خورشید (دوره کمینه خورشید)

رستاخیز مینی یخبندان زمین با کاهش فعالیت خورشید (دوره کمینه خورشید) به همراه جزئیات را در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

ناسا در جدیدترین تحقیقات خود مطلع شده که خورشید فعالیت بسیار کم شده است و این برای کره زمین بسیار بد خواهد بود.

رستاخیز مینی یخبندان زمین

به گفته ناسا کم شدن فعالیت خورشید باعث پدیده های عجیب و نادر در کره زمین خواهد بود که یکی از انها طوفان های سرد و پر از رعد و برق میباشد که بدون شک قادر خواهد بود به زیرساختهای شهری اسیب برساند.

رستاخیز مینی یخبندان زمین با کاهش فعالیت خورشید (دوره کمینه خورشید)

به این ترتیب تابستانها خنک خواهد بود اما زمستانیبسیار سرد همراه با یخبندان شدید شاهد خواهیم بود که این پدیده را رستاخیز مینی یخبندان مینامند.

کاهش فعالیت خورشید

ستاره شناسان درباره این وضعیت میگویند که همیشه در خورشید لکه های سیاه رنگی دیده میشد که نشان دهنده قسمتهای سرد این ستاره نسبت به مناطق دیگر آن بوده است که این لکه ها به دلیل فعالیت های زیاد خورشید به وجود می امدند اما در یکسال اخیر این لکه ها از بین رفته اند و باعث شده که سطح خورشید آرام شود که این آرام بودن بسیار خطرناک است چرا که باعث میشود که در زمین طوفان های مغناطیس (پر از رعد و برق) رخ بده که زیرساخت های برقی مثل شبکه های برق و اینترنت را نابود کند.

دوره کمینه خورشید

وب‌سایت ” Space Weather” نوشت: در ۱۶ روز متوالی هیچ لکه خورشیدی‌ای در خورشید شناسایی نشد که این نشانی برای بروز حالت کمینه فعالیت‌های خورشید است.

این تغییر حالت از بیشینه به کمینه و یا برعکس هم هر ۱۱ سال یک‌بار عوض می‌شود.

ناسا پیش از این هم پیش‌بینی کرده بود که دوره کمینه فعالیت‌های خورشیدی در بازه زمانی ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ میلادی اتفاق می‌افتد.

زیرا در سال ۲۰۱۴ میلادی خورشید شاهد تعداد زیادی لکه خورشیدی بود.

ستاره‌شناسان معمولاً دوره کمینه فعالیت خورشید را با کاهش دما مرتبط می‌کنند

اگر تصاویر و یا اطلاعاتی در این صفحه غلط است در قسمت دیدگاه (پایین هر صفحه) آن را اعلام کنید تا حذف و اصلاح شود و یا در تلگرام اطلاعات جامع تری ارسال کنید. آی‌دی مدیر در تلگرام: Webmaster_team@

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *