فیلم رقص مدرسه کیمیای دانش کرمان جهانی شد

فیلم رقص مدرسه کیمیای دانش کرمان با آهنگ مبتذل دافی جهانی شد

فیلم رقص مدرسه کیمیایی دانش کرمان در روز اول مهر جنجال زیادی را در فضای مجازی به وجود آورد و در نهایت اعلام شد که مدیر این مدرسه اخراج شده است! آهنگی که خواننده در شعر آن از الفاظ رکیک جنسی استفاده کرده است و دانش اموزان در مقابل چشم والدین و معلمان خود آن را میخوانند.

فیلم رقص مدرسه کیمیای دانش کرمان

حالا برخی از خبرگزاری‌های خارجی به این موضوع پرداخته که رقص دانش آموزان کلاس اولی در اول مهر شروع آغاز مدارس باعث شده که مدیر مدرسه اخراج شود البته ناگفته نماند پخش آهنگ مبتذل دافی در یک مدرسه ابتدایی به هیچ عنوان نمی‌تواند قابل گذشت باشد.

فیلم رقص مدرسه کیمیای دانش کرمان جهانی شد

آهنگی که محتویات شعر آن کاملاً مستجن و غیر اخلاقی است و اصلاً برای دانش آموزان کلاس اولی و دختران خردسال مناسب نیست.

متاسفانه در سال‌های گذشته نیز شاهد پخش آهنگ‌های مبتذل از یک خواننده مقیم آمریکا به نام ساسی در مدارس باز هم حاشیه ساز شده بود که باید آموزش و پرورش توجه بیشتری به رفتار معلمان و مدیران مدارس داشته باشد.

از این رو مسؤولان باید از خواب غفلت بیدار شوند و تهاجم را جدی بگیرند و آموزش و پرورش را انقلابی کنند و لابد با دی جِی مربوطه برخورد کنند و از نمرۀ انضباط بچه دبستانی ها کم کنند و چون به جای نمره با توصیفاتی چون عالی و بسیار خوب وضعیت انضباط آنها مشخص می شود در توصیف مربوطه لحاظ کنند و اگر لازم شد و این بچه ها را پیدا کردند ببرند تلویزیون و به خطای خود اعتراف کنند. باشد که درس عبرتی باشد برای دیگران.

واکنش ها

روزنامه فرهیختگان در اینباره نوشت:

بیشتر از بیست‌وچندسال است که از آهنگ «بوی ماه مهر» ساخته آهنگساز فقید ناصر چشم‌آذر با شعر زنده‌یاد قیصر امین‌پور می‌گذرد. آهنگی که هنوز مدارس کشور روز بازگشایی خود به آن پناه می‌برند تا روز شادی را در مدرسه برای بچه‌ها تدارک ببینند. اما انتخاب یک آهنگ با محتوای مبتذل در یکی از مدارس ابتدایی کرمان با واکنش‌های زیادی همراه بود که درنهایت برای مدیر این مدرسه و کادر آموزشی آن حسابی گران تمام شد. ویدیوی منتشر شده از این مدرسه کرمانی نشان می‌داد این آهنگ از سوی کادر مدرسه برایشان پخش شده‌است و دانش‌آموزان در حال همخوانی و رقص با آن هستند. بعد از واکنش‌ها به این ویدیو رضا رضایی، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان از برکناری مدیر مدرسه و معرفی او به هیات تخلفات اداری خبر داد تا دوباره این سوال پرسیده شود که سریال پخش آهنگ‌های مبتذل در مدارس تا کجا ادامه دارد؟ اما شاید سوال دقیق‌تر این باشد آیا مدارس و حتی خانواده‌ها انتخاب‌های دیگری هم دارند؟

چندسال پیش بود که آهنگ «آقامون جنتلمنه» از سوی خواننده‌ای به نام ساسی مانکن تبدیل به ترند و صدر فهرست پلی‌لیست دانش‌آموزان ایرانی شد. آهنگی که برخی با آب‌وتاب از آن به‌عنوان یک تهاجم فرهنگی بزرگ به نوجوانان یاد کردند. چندی بعد نیز ویدیوی دیگری منتشر شد که نشان داد این آهنگ توسط کادر مدرسه برای دانش‌آموزان پخش می‌شود. برخی نیز از پخش این آهنگ در مهد‌کودک‌ها خبر دادند. بعد از این خواننده موردنظر هرسال خبر از تولید یک موسیقی پر سر و صدا برای هوادارانش داشت و از آنها خواست که دابسمش‌‌ها و همخوانی‌های خود را منتشر کنند. محتوای مبتذل و حتی استفاده از نام و تصویر برخی بازیگران فیلم‌های مستهجن این نگرانی‌ را در بسیاری از خانواده‌ها به وجود آورد که هربار چه خط قرمزی قرار است شکسته شود و فرزندان‌شان چه چیزی را قرار است زمزمه کنند؟ و هرسال فقط به تقبیح و آسیب‌شناسی و مذموم دانستن چنین تولیداتی گذشت.

3 نظر

  1. میگن معلما انسان سازن مدیر و معلم توقع افزایش حقوق مفتم دارن
    واقعااا متاسفم بعد میگیم چرا خروجی مدارسمون خوب نیست چرا داش اموزا به درس علاقه ندارن دلیلش همین معلما و مدیرایی هستن که ذهنشون مسمومه ماهم معلمی داشتیم بچه هارو تشویق به دیدن فیلمای +30 سال می کرد و یکیشونم تشویق به پسر بازی

  2. جالبه آهنگ مبنذل و تشویق نوجونا به فساده چند سال پیش که تتلو از دخترا پونزده سال دعوت کرد گفتن تتلو چنین و چنان خوب الان کار این مدیر با کار تتلو چه فرقی داره هردو غیر اخلاقی هردو خونه خراب کنن مثلا این آهنگ پخش نمیشد چی میشد؟

  3. احتمالا چون نمیدونستی مسهجن با کدوم ح نوشته میشه نوشتی مستجن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *