فیلم کامل زینب حیدریان تجربه گر مرگ زندگی پس از زندگی +بیوگرافی

فیلم کامل زینب حیدریان تجربه گر مرگ زندگی پس از زندگی +بیوگرافی

زینب‌ حیدریان ۲۸ سال سن دارد و در حال حاضر در قم زندگی میکند که مرگ را تجربه کرده است و با سقوط به رودخانه برای مدتی مرگ را حس کرده و اتفاقاتی که برایش رخ داده را روایت میکند.

فیلم کامل زینب حیدریان تجربه گر مرگ زندگی پس از زندگی +بیوگرافی

جالب است بدانید همه ایشان لیسانس معماری دارد و در حال حاضر مدیر فروش است و با حضورش در قسمت دهم برنامه زندگی پس از زندگی 12 فروردین 1402 درباره تجربیاتی که داشته است صحبت کرد که برای مخاطبان این برنامه بسیار جالب بود.

فیلم کامل زینب حیدریان تجربه گر مرگ زندگی پس از زندگی

برنامه زندگی پس از زندگی سعی میکند که به دنیای بزرخ بپردازد و افرادی که مرگ را برای دقایقی و یا ساعاتی تجربه کرده اند را دعوت کند ودرباره تجربیات شان صحبت کنند.

البته برخیها صحبت های آنها را قبول ندارند و معتقد هستند به دلیل تغییر و تحولاتی بوده که در مغز رخ میدهد.

نقد زندگی پس از زندگی

به هر حال بحث دربارۀ موضوع تجربه‌های نزدیک به مرگ بحثی ادامه‌دار است که دربارۀ آن هنوز دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد و تبیین‌های مختلفی دربارۀ آن ارائه می‌شود؛ بنابراین معقول‌ترین انتظاری که می‌توانیم داشته باشیم این است که هر برنامۀ جدیدی که با محوریت این موضوع ساخته می‌شود بتواند گامی رو به جلو در شفاف‌تر کردن این بحث یا گشودن گره‌های آن بردارد و آگاهی تازه و نتیجه‌بخشی برای بیننده فراهم کند.

فیلم کامل زینب حیدریان تجربه گر مرگ زندگی پس از زندگی +بیوگرافی
اما برنامۀ «زندگی پس از زندگی» کوچکترین قدمی در جهت پیشبرد این بحث نتوانسته است بردارد. این برنامه همانطور که نامش از کتاب مودی گرفته شده، تمام روح و ماهیتش هم در همان دیدگاه خلاصه شده و هیچ روشنگری تازه، استدلال تازه یا رویکرد تازه‌ای نسبت به موضوع ارائه نداده است. این برنامه بر خلاف این ادعا که می‌گوید «صرفا یک گفتگوی تلویزیونی نیست»، دقیقا فقط و فقط یک «شوی تلویزیونی» است که برای خیلی از مخاطبان جذاب است و حتی ممکن است تاثیرگذار هم باشد، اما هیچ رنگی از پژوهش و آگاهی‌بخشی واقعی در آن نیست.

همچنین ببینید:

فیلم کامل فاطمه سجادی تجربه گر مرگ زندگی پس از زندگی

فیلم کامل حمید علیزاده تجربه گر مرگ زندگی پس از زندگی

فیلم کامل محمد علی درودی تجربه گر مرگ زندگی پس از زندگی

نظر علما درباره زندگی پس از زندگی

مکاشفه بزرگ فرادنیایی انسان گرفتار در عالم ماده

آیت‌الله صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر و نماینده ولی فقیه در استان بوشهر نیز در این باره گفته که  زندگی پس از زندگی مکاشفه بزرگ فرادنیایی انسان گرفتار در عالم ماده است. فی الواقع عالم غیب، عالم حقیقت است و این عالم دارالمجاز است در برابر عالم غیب. براساس منابع دینی که به دست ما رسیده است، این تجارب مورد تایید است. آنچنان که آیات و روایات فراوانی در این باره وجود دارد و حوزه مطالعات عرفانی و فلسفی متکفل بیان بخشی از این رموز عالم غیب است.

حجت الاسلام محمدرضا زائری در سخنرانی خود در شب نوزدهم ماه رمضان به گفته‌های یکی از تجربه گران در برنامه زندگی پس از زندگی اشاره کرد و گفت که در یکی از قسمت‌های این برنامه شخص تجربه‌گر گفت من به یک پسر افغانستانی تند نگاه کردم و دلش لرزید و او در برزخ این ترس و دلهره او را حس کرده و یا حیوانی را آزار داده است بدنش تمام آن اذیت‌ها را در برزخ حس کرده است.

تعبیر مرگ موقت برای این افراد دقیق نیست

رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا، که از جمله منتقدان این برنامه است درباره برنامه زندگی پس از زندگی می‌گوید: بحث مرگ و حالات قبل و بعد از مرگ، جزو پیچیده‌ترین مباحث دینی است و به جرأت می‌توان گفت که علمای ما قادر به پاسخ به خیلی از سوالات درباره جزئیات حالات مرگ و حیات پس از مرگ نیستند.

آرش میراحمدی بازیگر درگذشت بیوگرافی آرش میراحمدی بازیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *