بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و همسر اول و دوم +علت طلاق و عکس جدید

بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و همسر اول و دوم +علت طلاق و عکس جدید

در بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر سینما و تلویزیون امده متولد 4 اسفند سال 1357 در گیسن آلمان است وی همسر سابق مهراب قاسمخانی نویسنده سرشناس است که طلاق گرفته است و دارای یک فرزند پسر به نام نویان میباشد در این صفحه به بیوگرافی شقایق دهقان و همسر و فرزندانش و علت طلاق و عکس های جدید او خواهیم پرداخت.

 • بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و همسر اول و دوم +علت طلاق و عکس جدیدنام کامل: شقایق دهقان
 • سن و تاریخ تولد: 4 اسفند 1357
 • محل تولد: گیسن آلمان
 • قد: 1.65
 • حرفه: بازیگر
 • تحصیلات: دیپلم
 • شروع فعالیت: 1377
 • شهرت: سریال پاورچین نقش یاسمن گل بانو
 • همسر سابق: مهراب قاسمخانی (ازدواج سال 1381 و طلاق 1397)
 • فرزندان: نویان

بیوگرافی شقایق دهقان و همسر اول و دومش مهراب قاسم خانی +عکس

شقایق دهقان یکی از بازیگران شناخته شده و قدیمی سینما و تلویزیون می باشد که او را با سریالهای مهران مدیری می شناسیم شقایق دهقان از بازیگران پای ثابت سریال ها و فیلم های مهران مدیری بوده که در ژانر طنز یکی از بهترین زنان بازیگر میباشد خیلی کم دیده ایم این خانم هنرمند در ژانرهای دیگر سینما بازی کرده باشد شقایق دهقان همسر سابق مهراب قاسم خانی نویسنده سرشناسی کشورمان است آنها چند سالی با هم زندگی کردند و در نهایت تصمیم گرفتند از هم جدا شوند.

او دارای یک فرزند پسر نیز می باشد سریال شب های برره را می توان به عنوان یکی از مهم ترین سریال های ایشان دانست که در نقش سحرناز و موفق شده عمل کرده بسیار درخشانی داشته باشد شاید برایتان جالب باشد که خواهرش بنفشه تهران نیز در عرصه بازیگری فعالیت حرفه‌ای دارد او دارای یک برادر نیز می باشد در این صفحه بیوگرافی کامل از خانم شقایق دهقان خواهیم پرداخت شما با بیوگرافی زندگی شخصی و هنری رو بیشتر آشنا شوید

بیوگرافی شقایق دهقان

شقایق دهقان بازیگر ایرانی در چهارم اسفند 1357 در آلمان به دنیا آمده است.
علت به دنیا آمدنش در آلمان تحصیل و اقامت پدرش بوده است.
وقتی که سه ماه بیشتر نداشت با والدینش به ایران بازگشت.

بیوگرافی و عکس کودکی و قدیمی شقایق دهقان

نحوه ورود بازیگر شدن

خانم دهقان از سال ۷۷ فعالیتش را در عرصه سینما و هنر آغاز کرد.
سریال شب های برره و زیر نور ماه از اولین کارهای او در بازیگری بود.
سریال های پاورچین و ساختمان پزشکان و بازی فواق العاده جذاب و عالی وی در خاطره ها ماندگار شده و جای خود را در بین بهترین و شاخص ترین بازیگران سینما و تلویزیون باز کرده است.

بیوگرافی شقایق دهقان و همسر اولش مهراب قاسم خانی +عکس

عکس اینستاگرام بازیگر برره

در اکثر کارها و آثار مهران مدیری حضور داشته و بیشترین همکاری را با وی داشته است.
او علاوه بر بازیگر بودن نویسنده نیز می باشد و در فیلم‌نامه نویسی نیز دستی بر قلم داشته و همچنین در کارهای عروسکی به عنوان عروسک گردان برنامه های کودک در شبکه جام جم فعالیت داشته است.

بیوگرافی و عکس شقایق دهقان آرایش

نحوه ازدواج و آشنایی با مهراب قاسمخانی

او چند سالی ست که با مهراب قاسمخانی کارگردان و نویسنده معروف سینمای ایران ازدواج کرده و یک پسر به نام نویان دارد.

شقایق دهقان و پسرش نویان

بیوگرافی و عکس شقایق دهقان بازیگربیوگرافی شقایق دهقان و پسرش نویان

مهراب قاسمخانی نیز قبلا ازدواج کرده و یک دختر بیست ساله به نام نیروانا از همسر اولش دارد.

بیوگرافی شقایق دهقان و همسر کارگردانش

ماجرای آشنایی زوج معروف هنرمند

بازیگر شب های برره در یک پروژه کاری مربوط به فیلم نامه نویسی یک برنامه با مهراب مواجه شده و خیلی زود به پوششی که داشته انتقاد می کند و با خودش می گوید که با این وضع لباس اصلا به سازمان راهش نمی دهند. اما مهراب خیلی راحت وارد سازمان شد.
ما با هم آشنا شده و همکاری کردیم و به مرور این همکاری بیشتر و گسترده تر شد تا در سریال پاورچین شکل جدی تری به خود می گیرد.

شقایق دهقان و همسرش در پشت صحنه برره

بیوگرافی شقایق دهقان و همسر کارگردانش

ماجرای طلاق

شقایق دهقان در سال 1397 از مهراب قاسم خانی جدا شد. مهراب قبلا نیز یک ازدواج ناموفق دیگر داشته بود.

صحبت های شقایق دهقان درباره طلاقش را در ویدیوی زیر ببینید.

اهل تفریحات خانوادگی

بیشترین تفریح در کنار خانواده و با هم بودن را ترجیح می دهند.
علاقه شدید به انواع فیلم دارند.
آشپزی و دست پخت خوب داشته و غذاهای مشترک که علاقه دارند قورمه سبزی و زرشک پلو با مرغ می باشد.

عکس شقایق دهقان و نیروانا

بیوگرافی شقایق دهقان و همسر کارگردانش
دفاع شقایق دهقان از نیروانا قاسمخانی

در پی تبریک تولد دختر مهراب به نامادری خود که وی زن بابام خطاب کرده بود سیل فحاشی ها روانه پیج نیروانا شده و به همین علت خانم دهقان با دفاع از وی گفت : من خودم که مرا زن بابام خطاب کند و قبل از پست تبریک با هم مشورت کرده بودیم.

بیوگرافی و عکس شقایق دهقان بازیگر

فیلم های سینمایی شقایق دهقان

گذرموقت
شرف خانواده
آتیش بازی
گنجینه جواهر پشته
شیرین
زیر نور ماه
سر به راه
یادداشت های یک زن خانه دار
قایم موشک
پژمان
مهرآباد
دزد و پلیس
مسیر انحراف
ساختمان پزشکان
مرد هزار چهره
شب می گذرد
مسافران
زن بابا
باغ مظفر
شب های برره
کوچه اقاقیا
پاورچین
مثل زندگی

عکس شقایق دهقان و همسرش مهراب قاسمخانی

بیوگرافی شقایق دهقان و همسر کارگردانش

شقایق دهقان و همسرش

بیوگرافی شقایق دهقان و همسر کارگردانش

واکنش جدید شقایق دهقان به ازدواج بهاره رهنما

خانم دهقان در جدیدترین حرف هایش اشاره ای به ازدواج بهاره رهنما کرده و گفته: بهاره خیلی رک و رو راست ازدواجش را مطرح کرد و مثل بعضی از افراد پنهان کاری نکرد.

شقایق دهقان و بهاره رهنما

بیوگرافی شقایق دهقان و همسر کارگردانش
اولین عاشقی

من تقریبا هر کس راکه دوست داشتم باخبر بوده. چون اصولا بلد نیستم چیزی را مخفی کنم. هرچیزی که در دلم باشد را میگویم. ترسی هم از این ندارم که طرف مقابل چه واکنشی شنان میدهد.

مهم‌ترین چیزی که در زندگی بی خیالش شدي چی بوده؟

در زندگی بی خیال رانندگی شدم و اصلا هم از این موضوع ناراحت نیستم.

 

اگر به توصیه پدرت عمل می کردي و مهندس می شدي، همین حالا مهندس چی بودی؟

در دوران دبیرستان رشته ریاضی خواندم و اتفاقا ریاضی هم دوست داشتم. شاید مهندس مکانیک میشدم.

 

در دانشگاه سراسری دختران هم می‌توانند این رشته را بخوانند اما در دانشگاه آزاد نه…

شما فکر می‌کنید من فقط دانشگاه آزاد قبول میشدم؟

بیوگرافی شقایق دهقان و همسر کارگردانش

خودم هم یک دانشگاه آزادی هستم…

من سه بار دانشگاه آزاد، رشته نمایش قبول شدم اما نرفتم، چون اعتقاد دارم در کشور ما تجربه کاری مهم تر از تحصیل هست. من از ۱۸ سالگی با تئاتر عروسکی کارم را آغاز کردم. همزمان درس هم می خواندم تا دانشگاه قبول شوم. در همان مقطع متوجه این موضوع شدم که در تمام جهان همه ي تحصیل میکنند تا درآمدشان از افراد دیگر بالاتر رود اما در کشور ما این طوری نیست.

این جا کسانی که تحصیل کرده اند باید بروند انتهای صف کسانی بایستند که کر کردند و تجربه دارند. بنابراین از همان زمان سعی کردم تجربه کسب کنم. این هم یکی از موارد مهمی هست که در زندگی بی خیالش شدم و اصلا پشیمان نیستم.

بیوگرافی و عکس جنجالی شقایق دهقان بازیگر

بین شغل هایي که تا به حال تجربه کرده اي در کدام بی استعدادتری؟ بازیگری، نویسندگی، طراحی صحنه یا عروسک گردانی؟

تا به حال طراحی صحنه انجام نداده ام و اصلا استعدادی هم ندارم. گرچه مهراب تجربه طراحی صحنه دارد، حتی طراحی منزل خود ما را هم من انجام نمیدهم و به مهراب می سپارم.

برگ برنده شما در مسابقه خندوانه کاراکتر خانم شیرزاد بود. این ایده را چه کسی داد؟

اجرای خانم شیرزاد در مسابقه ایده مهراب بود. اجرای دومم را پیمان طراحی کرد و مهراب نوشت.

در فصل اول خندوانه ۱۴ جلسه استندآپ کمدی اجرا کردم. در فصل دوم حضورمان کمرنگ شد چون می‌گفتند مفید نیست یک خانم بیاید چیزی تعریف کند و بقیه بخندند. این محدودیت ها به هر حال در صدا و سیما وجود دارد. توصیه مهراب این بود که من در یکی از اجراهای فصل دوم خانم شیرزاد را اجرا کنم. خودم هم موافق بودم چون مرتب از مردم می شنیدم که آن نقش را دوست دارند و می پرسند چرا ساختمان پزشکان ۲ را نمی سازند تا دوباره خانم شیرزاد را ببینیم.

 

وقتی مسابقه شروع شد و قرعه من با رضا شفیعی جم افتاد، مطمئن بودم نمیتوانم برنده بشوم. برای همین احساس کردم همین حالا باید برگ برنده ام را رو کنم.

دیدنی اینجاست برخی از من ایراد می‌گرفتند که چرا کاراکتری که در یک سریال دیگر بازی کردم را در برنامه دیگری اجرا میکنم، بارها مجبور شدم توضیح بدهم اینکار را خیلی از کمدین هاي مشهور جهان انجام می‌دهند.

بیوگرافی و عکس جنجالی شقایق دهقان بازیگر

علاقه شقایق دهقان به بازیگری در کودکی

فقط این را می دانم که از کودکی خیلی به بازیگری علاقه داشتم. الان حتی نمی دانم سینمای آلمان چه وضعیتی دارد. در کل دو تا فیلم آلمانی هم بیشتر ندیده ام که البته فیلم های خوبی هم بودند. دقیقا نمی دانم چه اتفاقی می افتاد، ولی فکر می کنم همین کار را می کردم که الان می کنم.

من تقریبا هر کس را که دوست داشتم باخبر بوده. چون اصولا بلد نیستم چیزی را پنهان کنم. هرچیزی که در دلم باشد را می گویم. ترسی هم از این ندارم که طرف مقابل چه واکنشی شنان می دهد.

من سه بار دانشگاه آزاد، رشته نمایش قبول شدم اما نرفتم، چون اعتقاد دارم در کشور ما تجربه کاری مهم تر از تحصیل است. من از ۱۸ سالگی با تئاتر عروسکی کارم را آغاز کردم. همزمان درس هم می خواندم تا دانشگاه قبول شوم. در همان مقطع متوجه این موضوع شدم که در تمام دنیا همه تحصیل می کنند تا درآمدشان از افراد دیگر بالاتر رود اما در کشور ما این طوری نیست.

اینجا کسانی که تحصیل کرده اند باید بروند انتهای صف کسانی بایستند که کر کردند و تجربه دارند. بنابراین از همان زمان سعی کردم تجربه کسب کنم. این هم یکی از موارد مهمی است که در زندگی بی خیالش شدم و اصلا پشیمان نیستم.

بیوگرافی و عکس جنجالی شقایق دهقان بازیگر

مدت 6 سال به‌دلیل کار پدرش در یکی از شهرهای شمال ایران (ساری) ساکن شدند و سپس به تهران آمدند. وی دارای اصالتی بختیاری می باشد.

وی کارهای هنری را در سن 18 سالگی آغاز کرد؛ زمانی که برای گذراندن اوقات فراغت در یکی از کلاس‌های عروسک‌گردانی فرهنگ‌سرای امیرکبیر ثبت نام کرده بود (تابستان 1374 دو سال بعد، هم‌زمان با امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان از طرف معلمی که در آن کلاس با او آشنا شده بود به یک گروه تئاتر عروسکی که برای جشنواره عروسکی آماده می‌شدند معرفی شد و آغاز به کار کرد.

بیوگرافی و عکس جنجالی شقایق دهقان بازیگر

سپس از طریق یکی از همکارهایش به گلچهره سجادیه معرفی شد و با همکاری با گروه او اجرای یک نمایش جدی را تجربه کرد. در همین زمان کار نوشتن برای برنامه کودک را هم انجام می‌داد.

پس از آن به پیشنهاد یکی از کارگردان‌های گروه کودک تلویزیون در سریال او بازی کرد و بدین ترتیب کارش را در تلویزیون با فعالیت در گروه کودک آغاز کرد و به قول خودش عضو جدایی‌ناپذیر خانواده تلویزیونی‌ها شد. در این بین در دو کار سینمایی هم بازی کرد: زیر نور ماه و نقش کوتاهی در فیلم سیندرلا.

ازدواج

در پاییز سال 1381 پیشنهاد بازی در مجموعه طنز پاورچین را پذیرفت و در پی آشنایی با مهراب قاسم‌خانی، نویسنده و طراح صحنه این مجموعه، زندگی مشترک خود را با او آغاز کرد.

بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و خواهرش عکس

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

یک نظر

 1. خانم دهقان عزیز شما خیلی باحالی .ببخشید اون دندون های کوچولو وبیشتر به صورت تون میومد .دندون بزرگ به صورت تون نمیاد .فرم صورت تون و خنده هاتون و شوخی هاتون با خم دندونای کوچولو قشنگ تر و باحال تر بودن .ببخشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *