نحوه گرفتن شناسنامه اتباع افغانی در ایران +جزئیات و فیلم

نحوه گرفتن شناسنامه اتباع افغانی در ایران +جزئیات و فیلم

نحوه گرفتن شناسنامه اتباع افغانی در ایران یکی از سوالاتیست که برای این اتباع مطرح میشود که چگونه میتوان برای اعضای خانواده در ایران شناسنامه گرفت!

نحوه گرفتن شناسنامه اتباع افغانی در ایران

اتباع خارجی که پدر و یا مادر ایرانی ندارند، نمی توانند شناسنامه ایرانی دریافت کنند.

بنابراین 2 حالت جهت دریافت شناسنامه ایرانی برای اتباع خارجی وجود دارد: یا پدر ایرانی باشد و یا مادر ایرانی باشد.

نحوه گرفتن شناسنامه اتباع افغانی در ایران +جزئیات و فیلم

احمد وحیدی وزیر کشور در این رابطه گفت هیچ شناسنامه ای برای اتباع خارجی افغان صادر نخواهد شد و مانند گذشته، صدور شناسنامه یا کد قابل شناسایی برای مهاجران صادر میشود که آن هم فقط برای مهاجران مجاز میباشد.

احمد وحیدی گفت: ورود اتباع افغانستان یک موضوع باستانی و در نتیجه رویکردهای غیرمستقیم فرضیات جهانی است که باعث مسائل داخلی این ملت شده است که برای زندگی نرمال وارد ایران شده اند.

همچنین ببینید:

فیلم کامل توهین مجری تلویزیون افغانستان به ایرانی ها +واکنش ها
دوربین مخفی سرقت و مرد افغانی که میگوید پایه آدم کشتن است
استوری پرستار بیمارستان فرقانی قم و تولد نوزادان افغان با آمار عجیب

وی خاطرنشان کرد: افراد و کارگران افغانستان افراد شریفی هستند و رفتار افرادی که سعی میکنند چهره انها ها را ناامن و غیرواقعی نشان دهند محکوم است چرا که سعی میکنند تفرقه بین برادران افغان و مردم محترم ایران ایجاد کنند.

وحیدی تصریح کرد:آمار و ارقام داده شده درباره تعداد مهاجرین افغان در ایران به هیچ وجه صحیح نیست، عده کمی از افراد فرق شناسنامه و شناسه را نمی دانند و تا به امروز اعلام کرده اند که دولت در صدور شناسنامه برای کارگران افغانستانی افراط می کنند. این اغلب واقعی نیست و به تازگی برای آنها شناسه صادر می شود. هیچ شناسنامه ای برای مهاجران افغان صادر نخواهد شد و مانند گذشته، صدور شناسه یا کد مدرک قابل شناسایی برای خارجی ها در این طرح مجاز است.

مشکلات مهاجران افغان در ایران

مهاجرین افغان در ایران در دسترسی به خدمات با محدویت‌هایی مواجه‌اند: از چالش دسترسی کودکان مهاجر به آموزش گرفته تا محدودیت در دسترسی به حساب بانکی، سیم کارت موبایل و نان نانوایی.

‌مهاجرین افغان می‌گویند که این روزها هر مهاجر حق دارد که شش قرص نان بگیرد؛ محدودیتی که بر مهاجران مجرد تأثیری ندارد، اما خانواده‌های مهاجر را که جمعیت شان بیشتر از شش نفر است، با سرگردانی مواجه‌ می‌کند.

زبیده، یکی از مهاجرین افغان که با اعضای خانواده‌اش در ایران زندگی می‌کند، به خبرنگار شفقنا افغانستان گفت که خانواده‌های پر نفوس مجبورند روزانه دو نفر را در دو نانوایی به‌دنبال نان بفرستند. به گفته او، خانواده‌هایی هستند که یک عضو خود را فقط مصروف تأمین نان می‌کند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *