بیوگرافی شوکت حجت دوبلور و همسر و فرزندانش +اینستاگرام

بیوگرافی شوکت حجت دوبلور و همسر و فرزندانش +اینستاگرام و سوابق هنری او را در این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید

بیوگرافی شوکت حجت دوبلور

ایشان از دوبلورهای با سابقه و توانمند کشورمان بوده که سوابق هنری زیادی در کارنامه خود دارد و بدون شک همه ما با صدای وی آشنا هستیم

بیوگرافی شوکت حجت دوبلور و همسر و فرزندانش +اینستاگرام

ایشان در 27 فروردین 1345 در تهران چشم به جهان گشوده است و در محله نارمک تهران بزرگ شده است و با صداپیشگی انیمیشن های محبوب و نوستالژی شناخته میشود صدای او بسیار انعطاف پذیر بوده که میتواند تن های مختلفی را با صدایش ایجاد کند.

در یک خانواده 8 نفره به دنیا آمده و فرزند آخر خانواده بوده و میگوید پس از به دنیا آمدن برادرش در شکم مادرش جا مانده بوده و پس از دل درد مجدد مادر پزشکان متوجه دوقلو بودنشان شده اند!

بیوگرافی شوکت حجت دوبلور و همسر و فرزندانش +اینستاگرام

همسر و فرزندان شوکت حجت

این خانم هنرمند متاهل بوده و دارای دو فرزند پسر به نام های حسام و حسین میباشد

شروع فعالیت هنری

شوکت حجت زمانی که 17 سال سن داشت به صورت رسمی وارد کار دوبله شد و بعد از مدتی به دلیل سوابق بالایی که پیدا کرد به عناون مدیر دوبلاژ انتخاب شد او دوبلورهای جوان زیادی را به این عرصه معرفی کرده است.

بیوگرافی شوکت حجت دوبلور و همسر و فرزندانش +اینستاگرام

فعالیت خود را از دوران دبیرستان با تئاتر آغاز کرد.

اکثریت فکر می کردند او بازیگر می شود.

اما وارد فعالیت دوبله و گویندگی شد و توانست در این راه موفق شود.

ایشان تاکنون صداپیشگی و دوبله فیلم ها و سریال ها و انیمیشن هایی چون نیک و نیکو صدای سردسته گروه مورچه ها، “صدای سگارو در میتی کومان”, “صدای ایشی زاکی در فوتبالیست”, “پیرو در پسر کوهستان”, “برنارد در افسانه زورو, “نیلز در ماجراهای نیلز”, “پنی در کارآگاه گجت”, “سالی در زنان کوچک”,“اسکندر در شکرستان”, “کسپر در کسپر”, “تاکشی در سال‌های دور از خانه”,” فیلیکس در سریال قصه‌های جزیره”، یاور در محله گل و بلبل و …. به عنوان دوبلور و مدیر دوبلاژ حضور داشته است.

تجربه بازیگری

خانم شوکت حجت در این باره میگوید برای اولین بار بعد این همه سال در محله گل و بلبل عموپورنگ نقش یک پیرزن را بازی کردم. دوبله علاقه‌ام به بازیگری را کمرنگ کرد. اما این بار می‌خواستم خودم را محک بزنم و ببینم هنوز می‌توانم یا نه! دیدم که می‌توانم بازی کنم ولی دیگر آن علاقه را ندارم. دوبله طوری است که شما هم بازی می‌کنید و هم از حواشی اطراف فیلم دور هستید و راحت زندگی خودتان را می‌کنید. البته جذابیت‌های دوبله واقعاً مرا راضی کرد.

بیوگرافی شوکت حجت دوبلور و همسر و فرزندانش +اینستاگرام

کاراکتر مورد علاقه شوکت حجت

او ردباره کاراکتری که مورد علاقه اش است میگوید مردم ایشی‌زاکی را خیلی دوست داشتند و برای همین من هم خیلی دوستش دارم. یادم می‌آید آن دوران توی کوچه و بازار فوتبال بازی کردن بچه‌ها را نگاه می‌کردم ببینم چه‌چیزهایی به هم می‌گویند. بعد از آن کاسپر روح مهربان را هم خیلی دوست دارم. فلیکس هم که جای خودش را دارد.

تجربه مدیر دوبلاژ

شوکت حجت میگوید من تقریبا از سال ۷۴ مدیریت دوبلاژ را با انیمیشن‌های فارسی موسسه صبا شروع کردم. مدیر دوبلاژ انگار باید مبصر همه باشد. برای من اینطور بود که انگار بچه شلوغ‌ را مبصر می‌کردند تا کلاس ساکت شود. برای همین دو شخصیت پیدا کردم. یک آدم شلوغ و یک آدم بداخلاق و جدی.

بیوگرافی شوکت حجت دوبلور و همسر و فرزندانش +اینستاگرام

درسالهای اخیر علاقه به دوبله روز به روز بیشتر شده‌است. شاید روزی ۱۰ پیام در فضای مجازی دارم که می‌گویند ما به گفته بقیه صدای خوبی داریم و می‌خواهیم وارد دوبله شویم و من واقعاً همه را راهنمایی می‌کنم. ولی واقعا این کشور این همه دوبلور لازم ندارد. چون تعداد کارها کم است و دوبله دیگر حالت اساطیری گذشته را ندارد، چون خیلی‌ جاها دارند دوبله می‌کنند. بعد هم واقعا اینطور نیست که اگر کسی صدای زیبایی داشته باشد حتما می‌تواند وارد دوبله شود.

فعالیت شوکت حجت در فضای مجازی

او درباره فعالیت اش در فضای مجازی میگوید من اصلا اینستاگرام نداشتم. به جای من اکانت اینستا زده بودند و شماره داده بودند که پول بدهید تا تست بگیریم. برای همین من خودم حضور پیدا کردم. اولش ارتباط نمی‌گرفتم. بعدش دیدم مردم برایم کامنت می‌گذارند و دیدم چقدر هوادار دارم. برایم خیلی شیرین و دوست داشتنی بود که مردم مرا می‌شناسند و دوست دارند. تصمیم گرفتم هدفمند کار کنم و حرفهایی که دوست دارم را به مردم بزنم. در کامنت‌ها سوال‌هایی می‌پرسیدند که جالب بود. مثلا می‌گفتند صدای واکی بایاشی برای کیه؟ من هم دیدم جالب است اگر به مردم بگویم. از دوبلورهای دیگر و چهره‌ها با این ویدئوها خواستم که یک جمله خوب و روحیه‌بخش به مردم جمله بگویند. خودم هم معرفی می‌کردم که این دوبلور را با صدای کدام کاراکتر می‌شناسید. خدا را شکر از مخاطبان بازخوردهای خوبی گرفتم.

بیوگرافی شوکت حجت دوبلور و همسر و فرزندانش +اینستاگرام

آثار شوکت حجت

از شاخص ترین آثار دوبله وی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

صدای شخصیت ایشی زاکی در کارتون فوتبالیست ها

صدای شخصیت پنی در کارتون کارآگاه گجت

صدای شخصیت سردشته گروه مورچه در کارتون نیک و نیکو

صدای شخصیت دختری که صاحب سپید دندان بود در کارتون سپید دندان

صدای شخصیت آلیس در کارتون بچه های کوه تاراک

صدای شخصیت تیکو در کارتون دور دنیا در هشتاد روز

صدای شخصیت سگارو در کارتون سفرهای میتی کومان

بیوگرافی شوکت حجت دوبلور و همسر و فرزندانش +اینستاگرام

صدای شخصیت نیچ در کارتون کماندار نوجوان

صدای راوی در مشاهیر بزرگ ایران

صدای شخصیت کتی و پسر سیاه پوست در کارتون ماجراهای هاکلبری فین

صدای شخصیت نیلز در کارتون ماجراهای نیلز

صدای شخصیت اسکندر در شکرستان

صدای یاور در سریال محله گل و بلبل

صدای تاکشی در سریال سال های دور از خانه

صدای نیپر در سریال جزیره گریز

بیوگرافی شوکت حجت دوبلور و همسر و فرزندانش +اینستاگرام بیوگرافی شوکت حجت دوبلور و همسر و فرزندانش +اینستاگرام بیوگرافی شوکت حجت دوبلور و همسر و فرزندانش +اینستاگرام بیوگرافی شوکت حجت دوبلور و همسر و فرزندانش +اینستاگرام

بیوگرافی شوکت حجت دوبلور و همسر و فرزندانش +اینستاگرام

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *