طالبان بنزین ایران را پس فرستاد و گفت بنزین بی کیفیت نمیخواهیم

طالبان بنزین ایران را پس فرستاد و گفت بنزین بی کیفیت نمیخواهیم

طالبان ۷۴ تانکر بنزین خریداری شده از ایران پس فرستاد و اعلام کرده که این بنزین از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است و نمی‌خواهد که سوخت بی‌کیفیت وارد کشورش شود.

حکومت طالبان همچنین اعلام کرده که از این به بعد برنامه ویژه‌ای برای واردات سوخت با کیفیت دارند این در حالیست که در ایران در روزهای گذشته پمپ بنزین‌ها صفوف طولانی برای سوختگیری تشکیل شده است و گفته می‌شود که علت اصلی آن جلوگیری از قاچاق بنزین به کشورهای همسایه است.

طالبان بنزین ایران را پس فرستاد و گفت بنزین بی کیفیت نمیخواهیم

در حال حاضر در ترکیه هر لیتر بنزین ۴۵ هزار تومان در افغانستان هر لیتر ۶۵ هزار تومان می‌باشد و در ایران هر لیتر ۳ هزار تومان است که باعث می‌شود قاچاقچیان سوخت برای فروش بنزین آن را به کشورهای همسایه قاچاق کنند.

حالا در ایران وزیر نفت تصمیم گرفته کارت سوخت جایگاه‌های بنزین را نیز محدود کند که از قاچاق سوخت جلوگیری شود

درباره کیفیت بنزین که در حال حاضر در ایران استفاده می‌شود اطلاعاتی منتشر نشده است اما طالبان ۷۴ تانکر سوخت ایران را بازپس فرستاده است.

همچنین ببینید:

فیلم / دریاچه چیتگر تهران پر از افغانی و کابل شده است

بحران بنزین برای رانندگان اسنپ و تپسی دردسر شد

بیگی‌نژاد درباره احتمال گرانی بنزین در ادامه این طرح گفت: بنزین سه نرخی اصلا مطرح نبوده است. ما فقط می‌خواهیم مشخص شود که چه کسی و چقدر بنزین می‌زند. مثلا اعلام می‌شود ۱۰ درصد قاچاق گازوییل داریم، یعنی ۱۰ میلیون لیتر و هر لیتر ۵۰ هزار تومان در خارج، قطعا آنقدر سود دارد که قاچاقچی‌ها یک جوی درست می‌کنند که خودشان سود ببرند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *