نحوه ثبت نام طرح یسنا مادران شیرده +آموزش و توضیحات
طرح یسنا طرحی برای حمایت از مادران شیرده در استان های محروم میباشد.

طرح یسنا چیست؟ نحوه ثبت نام طرح یسنا مادران شیرده

ثبت نام طرح یسنا مادران شیرده برای مادران باردار و شیرده یکی از ابهامات و سوالاتیست که ممکن است پرسیده شود که در صفحه به جزئیات آن میپردازیم.

نحوه ثبت نام طرح یسنا مادران شیرده

مادران عزیز توجه کنند که برای طرح یسنا نیازی به ثبت نام یا انجام کار خاصی نیست و دولت لیستی از مادران شیرده در استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، هرمزگان، ایلام، فارس، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد مشمول این طرح خواهند بود.

نحوه ثبت نام طرح یسنا مادران شیرده +آموزش و توضیحات

به عبارتی دولت خودش تصمیم میگیرد و کدام مادر شیردهی نیاز به کمک مالی و یارانه دارد.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: مادرانی که باردار و شیرده هستند در ۸ استان از روز سه‌شنبه یارانه می‌گیرند.

طرح یسنا چیست

مجله شبونه – طی گزارشی، علیرضا عسگریان، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حاضر شدن در یک برنامه با اشاره به اینکه طرح کالا برگ برای تامین امنیت غذایی هموطنان از اول برای ۸ میلیون شخص از هموطنان شروع شد و در حال حاضر ۶۱ میلیون شخص از این طرح بهره می‌برند، در ادامه افزود:

در مرحله تازه از طرح کالابرگ برای مادران باردار و یا مادرهایی که فرزند زیر ۲ سال دارند و شیرده می‌باشند در استان‌هایی از جمله :خراسان شمالی و جنوبی، هرمزگان، ایلام، فارس، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد ۴۰۰ هزار تومان به حساب سرپرست خانواده پرداخت می‌شود.

ایشان افزود :در این طرح که از دو طرح پیشین مجزا می‌باشد ۱۶ قلم کالا وجود دارد که ۱۱ قلم کالای پیشین را نیز در بر دارد و از جمله سبزیجات، میوه و حبوبات و دانه‌های روغنی نیز به آن افزوده شده است.

آقای عسگریان گفت: در این طرح مقدار اقلام پیشین هم بیشتر شده است. برای مثال طرح پیشین کل وزن لبنیات پنج و نیم کیلوگرم بوده است که حالا به ۸ کیلوگرم رسیده است.

ایشان در ادامه خاطرنشان کرد:
در مرحله اول اجرای این طرح برای مادرهای باردار و شیرده ۸ استان ۴۰۰ هزار تومان به طور اعتبار برای سرپرست پرداخت می‌شود که امیدوار هستیم تعداد استان‌های تحت پوشش بیشتر شود و اینکه مبلغ واریزی از ۴۰۰ هزار تومان به ۶۰۰ هزار تومان برسد.

آقای عسگری بیان کرد: از روز سه شنبه پنجم دی ماه سال جاری این طرح اجرایی خواهد شد و مادران باردار و شیرده می‌توانند از این طرح بهره‌مند گردند از ۱۶ قلم کالای بیان شده استفاده کنند و اعتبارشان را به صورت ماهانه دریافت نمایند.

خانم صبوری کارشناس کالابرگ الکترونیکی در مورد سوال‌های بسیاری که در مورد این طرح بیان می‌شود توضیحاتی را داد:

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در ماه‌های اول تقریباً ۱۰۰ هزار شخص در طرح کالابرگ شرکت کرده بودند، ولی در دو ماه گذشته تقریباً ۴ میلیون خانوار در این طرح حضور یافته‌اند که می‌توان گفت حدوداً ۲۰ درصد از هم وطنان هستند.

آقای عسگریان در مورد نحوه آگاهی از مقدار اعتبار کالابرگ افزود: برای اشخاص مشمول این طرح، دوشنبه شب یک پیامک فرستاده می‌شود و هموطنان می‌توانند از روز سه شنبه برای خریداری کالا دست به کار شوند و اینکه اگر بخواهند از مقدار اعتبارشان مطلع شوند می‌توانند با مراجعه به برنامه کاربردی «شما» میزان اعتبارشان را مشاهده کنند.

ایشان در ادامه گفت: در حال حاضر تقریباً ۲۰٠ هزار فروشگاه در این طرح شرکت کرده‌اند، که اقلام ذکر شده را هموطنان ارائه می‌نمایند.

آقای عسگریان بیان کرد: این طرح برای کودکان ۵ تا ۵۹ ماه می‌باشد و اینکه اگر یک خانواده این مبلغ را برای اقلامی که بیان شده خرج نکند یارانه آن قطع می‌شود.

یحیوی مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد مقدار شرکت کنندگان مردم در طرح کالابرگ الکترونیکی افزود:

آقای عسگریان: با اشاره به اینکه اعتبار طرح یسنا دو ماهه می‌باشد، گفت: در اول طرح به غیر از مقدار بیان شده تقریباً یک میلیون تومان نیز به آن افزوده می‌شود، ولی به طور اعتباری که در صورت خرج کرد خانواده برای ۱۶ قلم کالای بیان شده به تدریج در سبد خانوار و یارانه آنان افزوده می‌شود.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *