ظهور امام زمان در سال 1400 واقعیت دارد؟ انتظارات به پایان میرسد؟

ظهور امام زمان در سال 1400 واقعیت دارد؟ انتظارات به پایان میرسد؟ جزئیات را در این صفحه ببینید.

ظهور امام زمان در سال 1400 واقعیت دارد؟

آیت الله گنابادی مدعی شده که امام زمان (عج) در سال 1400 ظهور خواهد کرد و دیگر به انتظارات پایان خواهد داد و ریشه ظلم و فساد را در جهان خواهد خوشکانید.

ظهور امام زمان در سال 1400 واقعیت دارد؟ انتظارات به پایان میرسد؟

صحبت های ایت الله گنابادی باعث شده شور و شعف زیادی در دل مسلمانان به وجود آید. اما همانطور که همه میدانیم که زمان ظهور امام زمان را هیچکسی حتی خودش هم نمیداند و فقط با دستور خداوند این اتفاق رخ خواهد داد.

احتمالا آیت الله گنابادی بر اساس نشانه های ظهور چنین ادعایی را کرده است وگرنه هیچکسی از زمان ظهور حضرت خبر ندارد و تنها راهش دعا کردند به درگاه خداوند است.

در طول سالهای غیبت کبری، مردم حوادث متعددی را به روایات آخرالزمان و نشانه‌های ظهور مرتبط می‌کنند. امروزه با شیوع ویروس کرونا و سفید شدن ریه بیماران، مردم از آن به نشانه‌های مرگ سفید در آخرالزمان نسبت می‌دهند. حجت الاسلام ابوالفضل توسلی زاده از معاونت تبلیغ حوزه علمیه قم به این شبهه پاسخ داده است:

هر مسئله ای که اهمیت و مقبولیت عمومی داشته باشد، مخاطرات و تهدیدها نسبت به آن از ناحیه سودجویان و فرصت طلبان بیشتر خواهد شد; از جمله این مسائل که دارای شاخصه های جهانی و همگانی است، ظهور منجی است که به منزله اعتقاد و باور عمومی در همه ادیان مطرح شده است . طبیعی است افرادی که به دنبال منفعت و سودجویی فردی اند با آزمندی بسیار و با ظاهر سازی فریبنده به اغفال مردم می پردازند تا به نیت سوء خود برسند .

علامت خروج و قیام دجال زمانی است که مردم نماز را ترک کنند و در میان مردم بمیرد، امانت ها را ضایع کنند؛ دروغ گفتن را حلال شمارند؛ ربا بخورند؛ رشوه بگیرند؛ ساختمان ها را محکم سازند و دین را به دنیا فروشند؛ مردمان کم عقل را بر کارها گمارند؛ زنان را در کارهای اجتماعی و شخصی طرف مشورت قرار دهند؛ قطع صله ارحام کنند؛ از هوا و هوس پیروی کنند و کشتار و خونریزی را کوچک شمارند… .

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

یک نظر

  1. از پیامبر پرسیدند دنیا چه زمانی به پایان میرسد پیامبر در جواب گفتند: زمانی دنیا به پایان میرسد که تمام دولت ها جنگی را آغاز کنند که عاقبتش نابودی بشر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *