علت درگذشت و فوت لیلی افشار اولین زن نوازنده گیتار ایران و جهان

علت درگذشت و فوت لیلی افشار اولین زن نوازنده گیتار ایران و جهان

لیلی افشار اولین نوازنده گیتار و نخستین گیتاریست زن ایران و جهان در سن ۶۳ سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت او بعد از تحمل چند سال بیماری قلبی در نهایت در سن ۶۳ سالگی دار فانی را وداع گفت و فوت کرد.

علت درگذشت و فوت لیلی افشار

مجل شبونه | خانم افشار سالهای اخیر با مشکلات قلبی عروقی دست و پنجه نرم میکرد و در نهایت این بیماری باعث فوت او شد.

علت درگذشت و فوت لیلی افشار اولین زن نوازنده گیتار ایران و جهان

لی لی افشار به عنوان یکی از اساتید موسیقی ایران و جهان شناخته می‌شد که از دوران کودکی به نوازندگی گیتار پرداخت و تا سن ۶۳ سالگی آن را ادامه داد و موفق شد دکترای گیتار کلاسیک را از دانشگاه‌ فلوریدای آمریکا اخذ کند.

لیلی افشار چند سالی در ایران فعالیت داشت اما مجدد به آمریکا مهاجرت کرد او در تهران و سایر شهرستان‌ها کلاس‌های موسیقی نیز برگزار کرد و شاگردان زیادی را تعلیم داد.

لیلی افشار نوه رضا افشار وزیر راه دوران رضا شاه بود و از وضعیت مالی بسیار خوبی برخوردار بود به همین دلیل پدربزرگش او را برای تحصیل به آلمان فرستاد تا مسیر ترقی را طی کند.

خانم افشار تا به حال افتخارات زیادی را در دنیا به دست آورده است که مهم‌ترین آنها جایزه استاد برجسته از دانشگاه مومفیس آمریکا بود او سپس موفق شد جوایز زیادی از جمله انجمن ملی مدرسین سازهای زهی و جایزه ملی هنر آمریکا و هنر تنسی آمریکا را اخذ کند.

لیلی افشار همچنین در کشورهای اروپایی و آمریکا و ایران نیز موفق شد کنسرت‌های زیادی را برگزار کند که استقبال فراوانی از کنسرت‌های او به وجود آمد.

سوابق

او دیپلم افتخاری آکادمی موسیقی کیجانا در سینا ایتالیا را نیز دریافت کرد و اینکه موفق شد به عنوان یکی از اساتید موسیقی در دانشگاه منفیس آمریکا آموزش دهد و در همان جا هم جایزه استاد برجسته دانشگاه در سال ۲۰۰۰ را به دست آورد.

خانم افشار در سال ۲۰۰۱ بعد از ۲۰ سال وارد کشور ایران می‌شود و بعد از آن در طول سفرهای بسیار کلاس‌های تکمیلی و گروهی برای نوازنده‌ها و هنرجویان گیتار در کشور ایران را برپا می‌کند .

او کنسرت‌های بسیاری در کشورهایی از جمله :ایران، آمریکا، انگلستان، ایرلند، کانادا، فرانسه، دانمارک، ایتالیا، آفریقا، استرالیا و…. برپا نموده است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *