علت مرگ ابوعلی سینا (این سینا) چه بود؟ آیا رابطه زیاد با زنان بود؟

علت مرگ ابوعلی سینا (ابن سینا) چه بود؟ آیا رابطه زیاد با زنان بود؟ به همراه جزئیات  را در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

علت مرگ ابوعلی سینا (ابن سینا) چه بود؟

در شبکه های اجتماعی صحبت هایی درباره علت مرگ ابن سینا همه چیز دان ایرانی گفته میشود که منبع موثقی برای ان نیست.

برخی از کاربران با نشر متنی درباره ابن سینا میگویند که این دانشمند به دلیل رابطه زیاد با زنان فوت کرده است ! که این کاملا دروغ میباشد.

طبق منابع موثق این دانشمند بر اثر بیماری قولنج فوت کرده است.

قولنج بیماری سخت و درد اور بوده که مانع حرکت و خارج شدن مدفوع در روده میشود  و به این ترتیب بیمار قادر نخواهد بود که مدفوع را دفع کند و با درد شدید روده مواجه خواهد شد.

علت مرگ ابوعلی سینا چه بود؟ آیا رابطه زیاد با زنان بود؟

ابو على سینا در سال 370هـ.ق متولد شد و در روز جمعه اول ماه رمضان سال 428 هجری قمری (1037میلادی)، در سن 58 سالگی و در همدان از این جهان رخت بربست.

مورّخان و تراجم‌نویسان، علت مرگ ابوعلی سینا را قولنج نقل کرده‌اند؛ در برخی از این گزارشات چنین آمده است:

1. ابن سینا، شمس الدّوله دیلمى را که بیماری قولنج داشت، درمان کرد، و به وزارت دست ‏یافت؛

امّا مخالفان شمس الدّوله و شیخ الرّئیس، همواره آنان را تهدید می‌کردند، و شیخ در بیم و ترس به سر می‌برد. پس از مرگ شمس الدّوله، پسرش سماء الدّوله به جاى او نشست، در این هنگام، بو على سینا با علاء الدّوله کاکویه حکمران اصفهان و رقیب سماء الدّوله مکاتبه می‌کرد؛ لذا او را گرفته، و زندانی کرد.

سپس علاء الدّوله به همدان تاخت، و شیخ را از زندان آزاد کرد.[5] ابن سینا بعد از رهایى از زندان، به اصفهان نزد علاء الدّوله کاکویه رفت، و در حضر و سفر با او بود، تا این‌که در راه اصفهان و همدان به جهت بیماری قولنج درگذشت.

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده است در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا اینجا کلیک کنید و به مدیر سایت پیام بدهید

یک نظر

  1. ،گفته شده به دلیل رابطه زیاد با زنان ،قوای جسمانی شون تحلیل رفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.