عکس پروفایل حلول ماه رمضان 1400 برای استوری اینستاگرام

عکس پروفایل حلول ماه رمضان 1400 برای استوری اینستاگرام و تصاویر پروفایل ماه مبارک رمضان را در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

اولين ويژگي و امتياز ماه مبارک رمضان، نزول قرآن كريم بر قلب نازنين پيامبر خدا(ص) براي نجات و هدايت انسان ها در اين ماه پربركت است چنانكه خداي سبحان مي فرمايد: «ماه رمضان، ماهي است كه قرآن به عنوان راهنمايي مردم و نشانه هاي هدايت و فرق ميان حق و باطل در آن، نازل شده است.» (بقره/185) در آيه ديگر مي فرمايد: «ما قرآن را در شب مبارك فرو فرستاديم.»(دخان/2)

ماه مبارک رمضان از از ماه های مقدس تقویم قمری بود که در آن اتفاقات بسیار مهمی رخ داده است

مهم‌ترین آن نزول قران و شهادت امام علی علیه السلام می باشد

عکس پروفایل حلول ماه رمضان 1400 برای استوری اینستاگرام

عکس پروفایل حلول ماه رمضان 1400 برای استوری اینستاگرام

عکس ماه رمضان 99 استوری اینستاگرام

بسیاری از ما از حسنات این ماه شنیدیم اهل بیت درباره این ایام احادیث زیادی فرمودند حضرت پیامبر خاتم فرموده اند که ماه خدا بوده و خداوند برای هر کار خیری که انجام بدهید چندین برابر آن را برای شما در نظر خواهد گرفت

عکس پروفایل حلول ماه رمضان 1400 برای استوری اینستاگرام

رسول اکرم هم چنین فرموده است که این ماه ابتدایش رحمت و میانه و پایانش آزادی است پس با توجه به احادیثی که وجود دارد باید بدانیم این ایام اهمیت بزرگی در جهان اسلام داشته است و بسیاری از مسلمانان جهان به گرفتن روزه و قرائت قران مشغول خواهند شد

عکس پروفایل حلول ماه رمضان 1400 برای استوری اینستاگرام

يكي از دستورات صریح و نشانه واضح عبودیت در دین اسلام که در متون دینی بیان شده است فريضه روزه است. روزه‌ يكي از واجبات بزرگ الهي و يكي از فروعات دين مبين و در واقع جزء اركان مهم اسلام محسوب می شود؛ چنانچه انسان مسلمان و روزه‌دار خود را در مسير الطاف بي‌پايان خداوند قرار دهد از الطاف بی کران الهی برخوردار خواهد شد.

عکس ماه رمضان 99 استوری اینستاگرام و تصاویر پروفایل ماه مبارک رمضان

رمضان زمینه و بستری است برای شدن انسان، در فضای رمضان است که انسان موحد با وجود حق انس و ارتباط برقرار مي‌كند و از جانب دیگر با دست یابی به صفاي باطن و نور معنويت زمینه رشد و تکامل خود را در نظام هستی فراهم می سازد.

عکس ماه رمضان 99 استوری اینستاگرام و تصاویر پروفایل ماه مبارک رمضان

بنابر این انجام فریضه روزه یک عمل سخت و تحمل رنج بی موجب نبوده، بلکه در انجام آن یک عبادت بزرگ و نشان دادن اخلاص بدرگاه خداوند می باشد که البته از اثرهای تربیتی نیز برخوردار می باشد. روزه تربيت روح و تقويت اراده تعديل غرائز است.

عکس ماه رمضان 99 استوری اینستاگرام و تصاویر پروفایل ماه مبارک رمضان

روزه دار در حال روزه با وجود گرسنگي و تشنگي و خود داري از غرائز و لذائذي كه بايد از آن چشم بپوشد، روح و اراده خويشتن را تقويت مي‌كند. روزه با محدوديتها و محروميتها خود به خود به روح و جسم انسان توان و قدرت و مقاومت و بدنبال آن نور وصفا مي بخشد .

روزه اگر با همه شرائط محقق شود مي‌تواند در وجود انسان تقوي حاصل كند .تقوا در اسلام به عنوان يك ارزش اصيل اخلاقي و هدف عبادت معرفي شده است.

عکس ماه رمضان 99 استوری اینستاگرام و تصاویر پروفایل ماه مبارک رمضان عکس ماه رمضان 99 استوری اینستاگرام و تصاویر پروفایل ماه مبارک رمضان

حضرت موسي (ع) در مناجات با خداي سبحان، مي فرمايد: «خداوندا! مي خواهم به تو نزديك شوم، فرمود: قرب من، براي كسي است كه شب قدر، بيدار شود. گفت: خداوندا! رحمتت را مي خواهم، فرمود: رحمتم براي كسي است كه در شب قدر به مسكينان رحمت كند. گفت: خداوندا! جواز گذشتن از صراط را از تومي خواهم، فرمود: جواز صراط براي كسي است كه در شب قدر، صدقه اي بدهد. گفت: خداوندا! از درختان بهشت و از ميوه هايش مي خواهم، فرمود: آن ها براي كسي است كه در شب قدر، تسبيح كند.

عکس پروفایل حلول ماه رمضان 1400 برای استوری اینستاگرام عکس پروفایل حلول ماه رمضان 1400 برای استوری اینستاگرام عکس پروفایل حلول ماه رمضان 1400 برای استوری اینستاگرام عکس پروفایل حلول ماه رمضان 1400 برای استوری اینستاگرام

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

....

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *