(عکس) همسر رهبر انقلاب کیست ماجرای ازدواج رهبر انقلاب و همسرش

(عکس) همسر رهبر انقلاب کیست ماجرای ازدواج رهبر انقلاب و همسرش و جزئیات را در مجله شبونه مشاهده نمایید.

بدون شک بسیاری از مردم کنجکاو میشوند بدانند که همسر رهبر انقلاب چه کسی است و آیا در زمینه سیاسی فعالیت یا تخصصی دارند یا خیر.

همسر رهبر انقلاب کیست

منصور خجسته باقرزاده در سال ۱۳۲۶ به دنیا آمده است و مشهدی می باشد

پدرش محمد اسماعیل خجسته باقرزاده از کاسبان مشهد بود و مادرش خدیجه میردامادی نام داشت.

 

در سال ۱۳۴۳ زمانی که ۱۷ سال سن داشت توسط مادرش به سید علی خامنه ای معرفی شد و توسط آیت الله سید محمدهادی میلانی به عقد یکدیگر درآمدند

حاصل ازدواج آنها چهار فرزند پسر و دو فرزند دختر می باشد فرزندان پسر آن‌ها مصطفی ،مجتبی، مسعود و میثم بوده و فرزندان دخترش بشری و هدی نام دارند

همچنین ببینید: شغل پسران رهبر انقلاب چیست؟

ایشان در هیچ کدام از مراسم‌های مختلفی که رهبر انقلاب در آن حضور داشت حضور پیدا نکرده است و تصاویر زیادی از ایشان در فضای مجازی وجود ندارد.

ماجرای ازدواج با سید عل خامنه ای

سید علی از بعد از پایان تحصیلات حوزوی از قم به مشهد امد و مادرش تصمیم گرفت او را مزدوج کند.

(عکس) همسر رهبر انقلاب کیست ماجرای ازدواج رهبر انقلاب و همسرش

در این باره باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:

حاج محمداسماعیل خجسته باقرزاده، پدر عروس، از کاسبان دین‌دار و باسواد مشهد بود. او پذیرفت که دخترش به عقد طلبه تازه از قم برگشته‌ای درآید که تصمیم دارد در مشهد ساکن شود، آیت‌الله میلانی و دیگر بزرگان اهل علم مشهد او را می‌شناسند و تأیید می‌کنند و به او علاقه دارند.

هزینه ازدواج، آن بخشی که طبق توافق به عهده داماد بود، توسط آیت‌الله حاج‌سیدجواد خامنه‌ای تأمین شد که مبلغ قابل توجهی نبود. مخارج عقد را گذاشتند به عهده خانواده عروس که حتماً قابل توجه بود. «آنها مرفه بودند، می‌توانستند و کردند.»

اوایل پاییز ۱۳۴۳ سیدعلی خامنه‌ای و دوشیزه خجسته پیوند زناشویی بستند. خطبه عقد توسط آیت‌الله میلانی خوانده شد. از این زمان، همدم، همسر و همراهی تازه، که شانزده بهار بیش نداشت، پا به دنیای آقای خامنه‌ای گذاشت که در همه فرودهای سرد و سخت زندگی سیاسی و شاید تک‌فرازهای آن در آن روزگار، یاری غم‌خوار و دوستی مهربان بود.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

....

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *