عکس پروفایل روز ملی خلیج فارس و عکس نوشته خلیج همیشه فارس

عکس پروفایل روز ملی خلیج فارس و عکس نوشته خلیج همیشه فارس و متن های زیبا درباره این روز مهم را در ادامه مجله شبونه مشاهده نمایید.

عکس پروفایل روز ملی خلیج فارس و عکس نوشته خلیج همیشه فارس

سالروز اخراج پرتغالی ها از تنگه هرمز است.

در اتحادیه عرب از سال 1964 رسما نام خلیج فارس را برای اعراب ممنوع کرد

اما سرانجام در سال 1381 وب سایت ها و وبلاگ های فارسی اولین پژوهش ها از خلیج فارس منتشر کرده اند.

عکس پروفایل روز ملی خلیج فارس و عکس نوشته خلیج همیشه فارس

عکس پروفایل روز ملی خلیج فارس

در دهه 1370 تلوزیون های ماهواره در کشور رایج و متوجه این موضوع شدند که تلوزیون های خبری عربی و رسانه های گروهی کشور عرب تحریم را به طور گسترده انجام داده اند.

سرانجام در سال 1380در یک اقدام یکپارچه و منسجم راهکارهای حفاظت از نام خلیج همیشه فارس در جلسات مختلف به اطلاع مردم رسید.

عکس پروفایل روز ملی خلیج فارس 10 اردیبهشت

در پی تحریفات نام خلیج فارس به نام نشنال جوگرافیک که در سال 1888 به کار برده شد برای بار اول در سال 1383در آبان ماه نام بین الملی ثبت شد که این مسله سبب خشم فعالان اجتماعی و سیاسی شده است

این پیروزی از تخریب و جعل هویت ملت بزرگ جلوگیری شود و این موضوع برای عرب ها تحقیر آمیز بود.

پس از این تحولات یکی از اقدامات دولت برای پاسداری از میراث فرهنگی و معنوی نام خلیج فارس به تقویم رسمی ایران ثبت شده است.

عکس پروفایل روز ملی خلیج فارس

عکس پروفایل روز ملی خلیج فارس و عکس نوشته خلیج همیشه فارس

اقدامات عملی برای نام گذاری

این روند چندین ساله و مکاتبات ویژه بین رییس جمهور و ادرات سه گانه ازجمله حقوقی ، خلیج فارس، اسناد و گواهی کمیته تخصصی نام نگاری و یکسان سازی نام جغرافیایی صورت گرفت.

سرانجام پس از کش قوس فروان در تاریخ 10شهریور 1383 طی نامه در سوم بهمن ماه 1383رسما با مجوز فرهنگ و ارشاد اسلامی نام خلیج فارس ثبت شد .

همچنین ببینید:

پیامک های تبریک روز ارتش مبارک

در واقع موضوع نام گذاری بر اساس تعیین زمان اخراج پرتغالی ها بود و 10اردیبهشت ماه مصادف با سالروز اخراج پرتغالی ها ازتنگه هرمز و خلیج فارس و برگشت حاکمیت ایران بر بود.

عکس پروفایل روز ملی خلیج فارس و عکس نوشته خلیج همیشه فارس

عکس نوشته خلیج همیشه فارس

در سال 1384 این روز در دولت احمدی نژاد توسط سازمان میراث فرهنگی در سال 1389 به عنوان میراث فرهنگی و معنوی ثبت ملی شده است.

در پی این اقدام اولین جشن توسط دانشجویان داخل و خارج ایران در سال 1391و 1392 توسط آنها برگزار شده است و بعد از آن امامان جمعه تهران و شهرستان های مختلف در خطبه های نماز جمعه از این امر سخن گفتند .

عکس پروفایل روز ملی خلیج فارس و عکس نوشته خلیج همیشه فارسعکس پروفایل روز ملی خلیج فارس عکس پروفایل روز ملی خلیج فارس و عکس نوشته خلیج همیشه فارس عکس پروفایل روز ملی خلیج فارس و عکس نوشته خلیج همیشه فارس10 اردیبهشت عکس پروفایل روز ملی خلیج فارس و عکس نوشته خلیج همیشه فارس

اگر عکس و یا اطلاعاتی در این صفحه به اشتباه درج شده لطفا در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) آن را اعلام کنید تا حذف یا اصلاح شود. همچنین میتوانید در تلگرام اطلاعات جامع تری ارسال کنید. آی‌دی مدیر سایت در تلگرام: Webmaster_team@

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *