پشت پرده فرار ابرها از ایران چیست؟ چرا در ابرها وارد ایران نمیشوند؟
انتشار فیلمی در فضای مجازی با عنوان «فرار ابرها از ایران» حسابی فراگیر شده و مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.

پشت پرده فرار ابرها از ایران چیست؟ چرا ابرها وارد ایران نمیشوند؟

ویدیویی در فضای مجازی منتشر شده که برخی از پیج‌های اینستاگرامی و کانال‌های تلگرامی مدعی هستند ابرها در حال فرار از آسمان ایران هستند.

پشت پرده فرار ابرها از ایران چیست؟

ادعاهایی وجود دارند که می‌گویند ابرهای بارشی که ساعت‌ها در ترکیه زمینه‌ساز بارش برف شده‌اند به محض ورود به ایران و در آسمان دریاچه ارومیه پخش شده و محو می‌شوند. علت این وضعیت را بعضی از کاربران فضای مجازی، نصب دکل‌هایی می‌دانند که از چین برای دور کردن ابرهای تگرگ‌زا در اطراف کوه سبلان آورده و نصب شده‌اند تا به ابرها شلیک کرده و آنها را پراکنده کنند چون برای برداشت لیتیوم، محیط نباید مرطوب باشد. هنوز مسئولان ایرانی درباره ادعای مربوط به دکل‌های چینی اظهارنظری نکرده‌اند.

ایین ویدیو که یک نقشه ماهواره‌ای را نشان می‌دهد ابرها هنگام حرکت به نظر می‌رسد که به آسمان ایران  ورود نمی‌کنند.

مجله شبونه – این اتفاق کاملاً طبیعی بوده و هیچ ارتباطی به ایران و سایر کشورها ندارد مسیر حرکت ابرها بستگی به ورزش باد و جهت وزیدن دارد و اینکه برخی از کاربران فضای مجازی سعی می‌کنند این مسائل را به سیاست و دشمنی‌های اسرائیل و یا کشورهای همسایه مرتبط سازند واقعیت ندارد. اگرچه ما به دلیل نیروی جاذبه نمی توانیم سرعت 1600 کیلومتر در ساعتی چرخش زمین را متوجه شویم اما همین چرخش می تواند روی باد حتی در ارتفاعات بالاتر اثر بگذارد و بادها ابرهای پراکنده را در مسیر مشخص هدایت کنند.

پشت پرده فرار ابرها از ایران چیست؟ چرا در ابرها وارد ایران نمیشوند؟

چندی پیش نیز تصاویری از دوکوه در مرز ایران و ترکیه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که یکی از کوه‌ها که در خاک ترکیه قرار داشت پوشیده از برف بود اما کوهی که در خاک ایران بود اثری از برف نبود این تصویر نیز همانند ت ابرها در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های زیادی را در پی داشت.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *