فیلم / نیلوفر حامدی و الهه محمدی کیست آیا جاسوس آمریکا هستند؟

نیلوفر حامدی و الهه محمدی کیست دو خبرنگار که مرگ مهسا امینی را اعلام کردند و ماجرای بازداشت و جنجال آنها را در این صفحه ببینید.

نیلوفر حامدی و الهه محمدی کیست دو خبرنگار که مرگ مهسا امینی را اعلام کردند و ماجرای بازداشت و جنجال آنها را در این صفحه ببینید.

نیلوفر حامدی و الهه محمدی کیست

مجله شبونه: نیلوفر حامد و الهه محمدی دو خبرنگاری بودند که ماجرای مرگ مهسا امینی را رسانه ای کردند و منجر به جنجال جهانی در شبکه های اجتماعی و رسانه های دنیا شد به گونه ای که هنوز این جنجال ها ادامه دارد.

وزارت اطلاعات اقدام به دستگیری این دو خبرنگار کرده تا بررسی ها و تحقیقات درباره انها انجام شود..

نیلوفر حامدی به دلیل پخش کردن عکس مهسا امینی روی تخت بیمارستان و به اتهام تحریک خانواده و اقوام این دختر برای انعکاس اخبار جهت دار به رسانه های خارجی و جنجال آفرین در فضای مجازی فعلا بازاشت شده است.

گفته شده الهه محمدی اقدام به تحریک مردم سقز و خانواده مهسا امینی برای ارسال اخبار جهت دارد کرده است.

این دو خبرنگار در حال حاضر دستگیر شده و گفته میشود در زندان اوین به سر میبرند.

وکیل این دو خبرنگار میگوید ما در این مدت بارها به دادسرای اوین مراجعه کردیم، لایحه کتبی از طریق سامانه ثنا ارسال کردیم، اعلام وکالت کردیم، درخواست تماس تلفنی مرتب و ملاقات حضوری دادیم، حتی درخواست دادیم که ضمن فک یا تخفیف قرار، موکلانم با قرار وثیقه آزاد شوند و اسناد و مدارک وثیقه را هم به پیوست برایشان فرستادیم؛ ولی کوچک‌ترین پاسخی به ما ندادند؛ اصلا اجازه نمی‌دهند وارد دادسرا بشویم، چه برسد به اینکه بخواهند پاسخی بدهند.

خشی از بیانیه مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه:

سرویس‌­های جاسوسی غربی در برخی کشورها دوره‌های براندازی و جنگ‌های ترکیبی تشکیل می‌دادند. به‌عنوان مثال انتشار اولین عکس از مهسا امینی روی تخت بیمارستان توسط «ن.ح» صورت گرفت که از آموزش­دیدگان همین دوره­ها در خارج از کشور بود. او با استفاده از پوشش خبرنگاری از اولین افرادی بود که در بیمارستان حضور و استقرار یافته، به تحریک بستگان متوفی و ارسال اخبار جهت‌­دار پرداخت.

عکس مهسا امینی در تخت بیمارستان

اقدامات «الف.م» که با استفاده از همان پوشش با حضور در سقز، به تحریک اطرافیان مرحوم، کارگردانی برخی صحنه‌­ها و انعکاس اخبار جهت­‌دار از مراسم تشییع و تجمعاتِ شکل­گرفته به ایفای مأموریت پرداخت. این فرد نیز آموزش‌­دیده­ دوره‌­های آمریکا در کشورهای خارجی است.

در صورتی که در این صفحه اطلاعاتی به اشتباه درج شده است میتوانید در قسمت دیدگاه پایین صفحه اطلاع رسانی کنید تا اصلاح یا حذف شود
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *