فیلم کامل لحظه هک شدن شبکه خبر و شبکه یک صداوسیما (16 مهر 1401)

فیلم کامل لحظه هک شدن شبکه خبر و شبکه یک صداوسیما (16 مهر 1401)

فیلم کامل لحظه هک شدن شبکه خبر و شبکه یک صداوسیما (16 مهر 1401)

فیلم کامل لحظه هک شدن شبکه خبر و شبکه یک (16 مهر 1401) همراه با جزئیات را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

روز شنبه اتفاقات عجیب و غریبی در صدا و سیما رخ داد در حالی که برنامه های تلویزیونی اجرا می شد به یکباره تصاویری با شعارهای ضد انقلابی بر روی آنتن تلویزیون رفت که جنجال زیادی را به راه انداخت.

گروه عدالت علی هکر ضد انقلابی مسئولیت این هک را بر عهده گرفتند .

این برای دومین بار است که شبکه های صدا و سیما در یک سال اخیر مورد حمله هکرهای ضد انقلاب قرار گرفته و هک میشوند.

فیلم کامل لحظه هک شدن شبکه خبر

سال گذشته نیز اپلیکیشن تلوبیون و چند شبکه تلویزیون توسط گروه عدالت علی هک شده بود که جنجال زیادی به راه انداختند

این بار هم چنین اتفاق مشابهی برای شبکه های صدا و سیما رخ داد در بخش خبری شبکه خبر در حالی که رهبر انقلاب در حال سخنرانی بود به یکباره تصاویری ضد انقلابی بر روی آنتن قرار گرفت که بعد از گذشت چند ثانیه کنترل کارمندان صدا و سیما در دست گرفتند.

فیلم کامل لحظه هک شدن شبکه خبر و شبکه یک صداوسیما (16 مهر 1401)

این روزها که در خیابان‌ها اغتشاشاتی وجود دارد برخی از هکرها به حمایت از اغتشاشگران درآمده و با حملات متعدد سعی در هک کردن شبکه های مختلف صدا و سیما نمودند.

یک منبع آگاه در سازمان صدا و سیما درباره نتایج اولین بررسی‌ها پیرامون هک شب گذشته صدا و سیما، گفت: «بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد پخش فایل آلوده در اخبار ساعت ۲۱ روز شنبه ناشی از هک پلی‌اوت شبکه خبر بوده است.»

«پشت صحنه برخی خبرسازی‌ها و شایعات منتشرشده و اکانت‌های سازمانی، برخی گروه‌ها و جریان‌ها هستند که تضعیف مدیریت سازمان صداوسیما را دنبال می‌کنند.

وی با اعلام اینکه بعد از هک ۷ بهمن ۱۴۰۰ هیچ کدام از نهادهای مسئول حتی یک ریال نیز به امن‌سازی شبکه سازمان کمک نکردند گفت:

بررسی‌های فارنزیک هک سال گذشته مشخص کرد مهاجم از خردادماه ۱۴۰۰ در شبکه سازمان حضور داشته و فرایند امن‌سازی شبکه های سیما موفق بوده است.

اما شبکه خبر به واسطه ماهیت خبری خود دسترسی‌های ویژه‌ای داشته که بعد از رخداد اخیر در حال امن‌سازی است.»

واکنش رئیس صداوسیما به خرابکاری در خبر ۲۱

سرانجام بعد از حدود ۷۲ ساعت ، پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما به ابهامات درباره آنچه در بخش خبری ساعت ۲۱ رخ داد و آن اقدام ساختارشکنانه سخن گفت . او بر خلاف مقام آگاه ناشناس ، از واژه «هک» برای آنچه در تلویزیون رخ داده استفاده نکرد.

یکشنبه شب وقتی برای حدود ۱۰ ثانیه تصاویری ساختارشکنانه از شبکه خبر روی آنتن رفت، بلافاصله از لحظه این حمله سایبری گمانمه زنی ها درباره منشاء اتفاق آغاز شد. کارشناسان مختلفی از میان سازندگان پیشین رسانه ملی و البته رسانه های اصولگرا خواهان توضیحات درباره اتفاقات تکرار شده در یک ساله اخیر در رسانه ملی شدند. اینکه به چه دلیل چنین اتفاقی رخ داده است.

خرابکاری در تلویزیون در حوزه های فناوری سازمان رخ داده است

رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به خرابکاری اخیر در تلویزیون، گفت: خرابکاری اخیر در تلویزیون در حوزه های فناوری سازمان رخ داده لذا با اِشراف و تسلط دقیق فناورانه باید بررسی شود، متناسب با نتیجه بررسی‌ها تصمیمات لازم را خواهیم گرفت.

جبلی در توضیح خرابکاری اخیر در رسانه ملی و پیگیری‌های انجام گرفته پیرامون این موضوع، گفت: اتفاقی که اخیرا افتاد از ابعاد مختلف در حال بررسی است چون یک نگاه تخصصی باید بر این بررسی‌ها حاکم باشد. این اتفاق در حوزه های فناوری سازمان رخ داده و حتما باید با اِشراف و تسلط دقیق فناورانه به این موضوع نگاه و آن را بررسی کرد.

وی همچنین اظهار کرد: بررسی‌های امنیتی و تکنولوژیک در حال انجام است و بعد از مشخص شدن نتیجه، متناسب با آن تصمیمات لازم را خواهیم گرفت. بعد از اتفاقی که سال گذشته برای صدا و سیما افتاد، هم فکری و هم افزایی بسیار خوبی بین مجموعه‌هایی که متولی امنیت شبکه هستند، انجام شد و بسیاری از آسیب پذیری‌های صدا و سیما کاهش پیدا کرد. این اتفاق اخیر گرچه رخداد تلخی بود اما سبب کاهش نقاط باقی مانده آسیب پذیر می‌شود.

جبلی در واکنش به شایعه برکناری معاونت سیاسی صدا و سیما در پی خرابکاری اخیر در رسانه ملی، گفت: این موضوع ارزش ندارد که درباره آن اظهار نظر کنم اما متناسب با سیاست های کاهش آسیب پذیری هر اقدامی لازم باشد را انجام خواهیم داد.

حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‎‌وگو با دیده‌بان ایران در واکنش به هک شدن بخش خبری ساعت ۲۱ گفت: باید بپذیریم که کارهای رسانه‌ای امروز بر بستر تکنولوژی صورت می‌گیرد و وقوع اتفاقاتی شبیه به آنچه در شب گذشته در تلویزیون رخ داد به نوعی اجنتاب ناپذیر است.

بی بی سی هم هک می‌شود

وی تأکید کرد: البته وقوع چنین اتفاقاتی تنها مختص به رسانه ملی نیست و حتی در کشورهای پیشرفته و برای شبکه‌های معروفی همچون «بی بی سی» نیز رخ داده است.

این روحانی سیاستمدار تصریح کرد: مسؤولان صدا و سیما باید حداکثر دقت و مراقبت را داشته باشند تا چنین اتفاقاتی رخ ندهد. قطعا بالا بردن ایمنی تجهیزات مرتبط با کار رسانه‌ای و همچنین نرم‌افزارهای تخصصی این حوزه از جمله اقداماتی است که باید از سوی مسؤولان صدا و سیما به صورت جدی دنبال شود.

انصاری در خصوص احتمال وقوع اتفاقات مشابه نیز به دیده‌بان ایران گفت: در تمامی نقاط جهان شاهد هستیم که رسانه‌ها مورد حمله قرار می‌گیرند و به طور مطلق نیز نمی‌توان گفت که دیگر چنین حملاتی برای صدا و سیما رخ نخواهد داد. اما تمامی دست اندرکاران صدا و سیما باید بدانند که رسانه ملی یک مرکز بسیار مهم و حساس است و به صورت مسقیم با مردم ارتباط دارد و لازم است بالاترین دقت در کار حرفه‌ای رسانه‌ای را نیز داشته باشد.

عدالت علی یک گروه هکری سایبری است. نام این گروه اولین بار مرداد سال ۱۴۰۰ و هنگامی مطرح شد که این گروه تصاویری از دوربین‌های مداربسته زندان اوین را منتشر کرد. پس از آن نیز این گروه به افشای فعالیتهای خود از طریق هک کردن پرداخته است که از جمله آخرین آنها می‌توان به هک اخبار ساعت ۹ شب صداوسیمای جمهوری اسلامی در جریان اعتراضات ۱۴۰۱ اشاره کرد.

فیلم کامل لحظه هک شدن شبکه خبر و شبکه یک صداوسیما (16 مهر 1401)

در تاریخ بهمن ۱۴۰۰ رسانه‌ها خبر هک شدن دوربین‌های زندان قزل حصار توسط این گروه را منتشر کردند. در فیلم منتشر شده دیده می‌شود که نمایشگرهای متصل به دوربین‌های مدار بسته در اتاق کنترل یک به یک خاموش می‌شوند و متصدی مشوش می‌شود. همراه با این فیلم گفته می‌شود اسنادی شامل اسامی برخی از بازداشت شدگان آبان ۹۸ و اتهامات وارد شده به آنها منتشر شده.

در بهمن ۱۴۰۰ رسانه‌ها خبر هک شدن دوربین‌های زندان قزل حصار توسط این گروه را منتشر کردند. در فیلم منتشر شده دیده می‌شود که نمایشگرهای متصل به دوربین‌های مدار بسته در اتاق کنترل یک به یک خاموش می‌شوند و متصدی مشوش می‌شود. همراه با این فیلم گفته می‌شود اسنادی شامل اسامی برخی از بازداشت شدگان و اتهامات وارد شده به آنها منتشر شده.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

14 نظر

 1. دشمن فکر کرده با این کار ها می تواند خودش را در میان جوان ها مخفی نگه دارد ولی بیشتر داره رسوا میکنه خودش رو
  و چه بی حجاب چه باحجاب عاشق رهبرمون هستیم وبا این کارها خونمون میجوشه
  ما فقط منتظر یک فرمان از آقا هستیم ولا غیر

 2. ببند دهنتو،رهبرت اونجا نشسته خون هموطنت رو میریزه بعدش روش پرده میکشه که هیچ کس نبینه،بعد اصلا تو چند سالته. فکر کنم هنوز۹ساله نشدی

  • عباس هاشمی

   👏🏾👏🏾👏🏾👏🏾

  • افسوس که کوچک مغز تر از آن هستی که بخواهم باهات درباره رهبر حرف بزنم. فقط همینقدر بدون که خودتون هم رهبر دارید فقط انگلیسی صداش می زنید: لیدر

 3. حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست
  خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست
  از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن فقط یه اشاره رهبر و زید لگد همه ایرانیها له شدن شما ها چی خیال کردین یه مشت پاپتی ریختین تو شهر هی به بهانه اعتراض دزدی میکنید مال مردم و غارت میکنید رهبر مثل یه پدر دل سوز به شما ترحم میکنه و الا اگر شاه ملعون بیشعور بودن همه شمارو هفت دوران به رگبار بسته بود کفن تونم پوسیده بود خاک بر سر شما بی عرضه های نمک نشناس فقط دوست دارین مثل حیوانات که لباسی برتن ندارند خودتون رو برهنه کنید فقط بدانید عددی نیستید خیلی دولت داره با شما کنار میاد

 4. لبیک یا خامنه ای ❤

  فقط میتونم بگم:
  دهنت رو ببیند 🤗
  البته این حرف تو نیست… حرفای BBC و ایران اینترنشنال و VOA و من و تو ست.
  به زودی گند همه کاراشون درمیاد.
  خیلی طور نزن گلم🤭

  • منتظر المهدی

   دقیقا کاش خود ما مردم عادی هم جلو گیری کنیم از اغتشاشات و اجازه ندیم یکسری بیکار امنیت و آرامش کشورمون رو به هم بزنه والا تعداد اغتشاشگر ها زیاد نیست و مایی که پشت نظام هستیم خیلی زیادیم و به نظرم باید به امنیت محل و منطقمون کمک کنیم،وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد

 5. ابوالفضل گیمر ۱۲۹۴

  زن زندگی آزادی ✌

 6. ابوالفضل گیمر ۱۲۹۴

  آزادی ✌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *