بازیگر نقش لیلا در فیلم از کرخه تا راین کیست +بیوگرافی و عکس

بازیگر نقش لیلا در فیلم از کرخه تا راین کیست +بیوگرافی و عکس

لیلا در فیلم از کرخه تا راین کیست

هما روستا بازیگر نقش لیلا در فیلم کرخه تا راین میباشد هما روستا بازیگر محبوب ایرانی بود که در دهه‌های ۱۳۶۰ و ۱۳۷۰ فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد. وی در تاریخ ۴ مهر ۱۳۲۳ به دنیا آمد و در تاریخ ۴ مهر ۱۳۹۴ درگذشت. او ابتدا به همراه همسرش، حمید سمندریان، در عرصهٔ تئاتر فعالیت می‌کردند و سپس وارد عرصهٔ سینما شدند.

بازیگر نقش لیلا در فیلم از کرخه تا راین کیست +بیوگرافی و عکس

بیوگرافی

هما روستا متولد ۴ مهر ۱۳۲۳ در تهران، بازیگر، کارگردان تئاتر و مترجم بود

فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته هنرهای دراماتیک دانشگاه بخارست می باشد که با تئاتر شروع کرد و در ۲۷ سالگی جلوی دوربین رفت و با فیلم «پرنده کوچک خوشبختی» به شهرت رسید

سوابق

هما روستا بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. وی سال 1325 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار هما روستا می‌توان به بازیگری در سریال ترانه مادری، فیلم از کرخه تا راین و فیلم مسافران اشاره کرد.

بازیگر نقش لیلا در فیلم از کرخه تا راین کیست +بیوگرافی و عکس

هما روستا نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1350 در 25 سالگی در فیلم دیوار شیشه‌ای به کارگردانی ساموئل خاچیکیان بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال ترانه مادری، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای هما روستا محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون پوری بنایی، آراماییس وارطان یوسفیانس، همایون اشکان و ژاله سام را تجربه کرد.

بازیگر نقش سعید در فیلم از کرخه تا راین کیست

بازیگر نقش یونس در فیلم از کرخه تا راین کیست

هما روستا در سال 1387 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم هما روستا در این سال، بازیگری در سریال ترانه مادری به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده محسوب می‌شود.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *