مسعود پزشکیان کرد است یا ترک؟ اهل کجاست

مسعود پزشکیان کرد است یا ترک؟ اهل کجاست

مسعود پزشکیان کرد است یا ترک؟

مسعود پزشکیان رئیس جمهور ایران متولد شهرستان مهاباد واقع در استان آذربایجان غربی بوده و اصالتا ترک می‌باشد. پدرش ترک آذری و مادری کُرد است

برخلاف اینکه گفته می‌شود مسعود پزشکیان ترک است اما او اصالتاً ترک است

مسعود پزشکیان کرد است یا ترک؟ اهل کجاست

مسعود پزشکیان اهل کجاست

مسعود پزشکیان در حال حاضر ۶۹ سال سن دارد و به عنوان چهاردهمین رئیس جمهور ایران برگزیده شده است.

مسعود پزشکیان در کارنامه خود ۵ بار نماینده مجلس تبریز و آذرشهر و اسکو بوده است او مدتی به عنوان فرماندار پیرانشهر و نغمه در آذربایجان غربی فعالیت داشته است.

مسعود پزشکیان وزیر بهداشت در سال ۱۳۸۰ تا ۸۴ بوده و در سال ۱۳۸۷ به عنوان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی نیز برگزیده شد او در دور اول انتخابات ریاست جمهوری با ۱۰ میلیون و ۴۱۵ هزار رای رتبه اول را به دست آورد و در دور دوم در رقابت با سعید جلیلی موفق شد ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار رای را کسب کند و به عنوان چهاردهمین رئیس جمهور ایران انتخاب شود.

مسعود پزشکیان دارای مدرک فوق تخصص جراحی قلب از دانشگاه علوم پزشکی ایران است. در طول جنگ ایران و عراق، او مسئول اعزام تیم‌های پزشکی به جبهه‌ها بود و همزمان به عنوان رزمنده و پزشک خدمت می‌کرد. در سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۰، در دوره وزارت محمد فرهادی، او معاون سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کابینه نخست سید محمد خاتمی بود. در کابینه دوم خاتمی، پزشکیان به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مجلس رأی اعتماد گرفت. در دوره وزارتش، یک بار مورد استیضاح ناموفق مجلس قرار گرفت. در سال ۱۳۸۶، او به عنوان نماینده آذربایجان شرقی وارد مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم شد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *