بازیگر نقش عمو کاووس در نون خ چگونه بازیگر شد؟

بازیگر نقش عمو کاووس در نون خ چگونه بازیگر شد؟

ماشالله ورورایی بازیگر نقش عمو کاووس در سریال نون خ درباره بازیگر شدنش می‌گوید ۵ سال پیش سیروس میمنت و مصطفی تنابنده که از دوستان خوب من هستند برای گرفتن تست بازیگری به کرمانشاه آمده بودند وقتی که این خبر را متوجه شدم برای تست به نزد آنها رفتم و از بازی من خوششان آمد.

تا اینکه تصمیم گرفتیم هفته بعد به تهران برویم زمانی که راهی تهران شدیم در مقابل سعید آقاخانی نیز تست دادن و او هم من را قبول کرد حدود ۸ نفر دیگر نیز برای تست نقش عموکاووس آمده بودند اما سعید آقاخانی در بین آنها من را انتخاب کرد من هم با توجه به تجربیاتی که در سال‌های زندگی در کرمانشاه داشتم و با قبیله‌ها و طایفه‌ها و روستاها آشنایی کامل داشتم سعی کردم از این تجاربم در سریال نون خ استفاده کنم چرا که من منطقه غرب به خصوص کرمانشاه را به خوبی می‌شناسم.

بازیگر نقش عمو کاووس در نون خ چگونه بازیگر شد؟

واقعا جا دارد از امیر وفایی عزیز بگویم که احساس می‌کنم منطقه غرب را به‌خوبی می‌شناسد.

ایشان بعضی از اصطلاحات را که من فقط از بزرگان خودم مثلا از پدربزرگم شنیده بودم مثل مردآزما، گرین گوش و دوالپا که از اصطلاحات و افسانه‌های کردی هستند، برای من به صورت تصویری نوشته بود. اطلاعات عمومی او بسیار قوی و میزان مطالعه‌اش بسیار زیاد است و همه این ارزش‌های فرهنگی، قصه‌ها، روایت‌ها و داستان‌گونه‌ها را در ذهن داشت و در فیلمنامه‌اش آورده بود و ما از گویش این کار نهایت استفاده را بردیم. سعید آقاخانی هم که خود دستی بر آتش دارد، سربلند است و خودش کرد و از جنس ماست. به همین دلیل تسلط زیادی روی این فرهنگ و زبان دارد.

بیوگرافی ماشاالله وروایی

ماشاالله وروایی بازیگر نقش عمو کاووس در نون خ متولد ۱۳۲۹ در روستای وروا درود فرامان کرمانشاه بوده و خلبان و افسر بازنشسته نیروی هوایی ارتش است او با پیشنهاد سعید آقاخانی تجربه بازیگری را به دست آورد و در سریال نون خ به هنرنمایی پرداخت و خیلی مسلط و حرفه ای در عرصه بازیگری حضور یافت.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *