ماجرای هشتگ #خلوها_تخيس (بگذارید بگندد) توسط عراقیها

ماجرای هشتگ #خلوها_تخيس توسط عراقیها را در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

خبری در شبکه های اجتماعی منتشر شده حاکی از این دارد که عراقی تصمیم گرفته اند کالاهای ایرانی را خریداری نکنند و در همین راستا هشتگ #خلوها_تخيس را در فضا مجازی ترند کرده اند.

به گفته کاربران شبکه های اجتماعی برخی از شهروندان عراقی با نخریدن کالاهای ایرانی باعث شده اند که کالاهای ایرانی در فروشگاه های عراق روی دست فروشنده ها بماند و حتی برخی از فروشنده ها برای اینکه این کالا ها خراب نشوند آنها را با قیمت اندک به فروش گذاشته اند اما باز هم کسی انها را نمیخرد.

ماجرای هشتگ #خلوها_تخيس (بگذارید بگندد) توسط عراقیها

ماجرای هشتگ #خلوها_تخيس (بگذارید بگندد) توسط عراقیها

این خبر در حالی منتشر شده است که تصویر نامه ای از جهاد کشاورزی ایران میباشد که به زیرمجموعه خود اعلام کرده عراق واردات برخی از کالاهای ایرانی را ممنوع کرده که این کالاها شامل برخی از میوه ها و سبزیجات ها میباشند.

حمید حسینی، عضو اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق، در گفت‌وگو با روزنامه ایران گفته است: «سال گذشته میزان صادرات ایران به عراق (در مدت هفت ماه) یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون دلار بود و این در حالی است که صادرات ۷ ماهه ایران حدود ۶۵۰ میلیون دلار بود.»

خبرگزاری ایرنا روز سه‌شنبه ۱۹ آذر به نقل از وحید شقاقی، کارشناس اقتصادی، نوشت: «تا پیش از ناآرامی‌های اخیر در عراق، بیشتر بازرگانان عراقی حاضر بودند از ریال در مبادلات تجاری خود با ایران استفاده کنند، اما پس از تشدید درگیری‌ها در عراق تقاضای آنها برای دلار، درهم و دینار بالا رفته است.»

تلاش امریکا برای بر هم زدن رابطه ایران و عراق

لازم به ذکر است که امریکا و اسرائیل بعد از شکست نظامی در کشور عراق تلاش زیادی میکنند که جو حاکم بر عرق را برای ایران متشنج کند تا مجدد خودشان بتوانند د عراق نفوذ کرده و با ناامن کردن عراق از نفت این کشور بهره برداری های لازم را بکنند.

آمریکا نمی‌خواهد عراق مستقل و آرام باشد

عراق در یکسال گذشته، صحنه تصمیم گیری ها و مواضعی بود در سطح داخلی، منطقه ای و بین المللی بود که بیش از پیش عراق را به جایگاه مناسب خود به عنوان یک کشور مستقل و عنصر موثر منطقه ای نزدیک می کرد:
– مخالفت آشکار و عدم همراهی عملی با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران برغم همه رفت و آمدها، فشارها و کارشکنی های آمریکا.
– تقویت و گسترش روابط با ایران و امضای چندین موافقتنامه مهم در سفر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران به بغداد از جمله رایگان شدن روادید، لایروبی اروند رود و ..
– تقویت سیاسی، نهادی و نظامی سازمان الحشد الشعبی از طریق مشارکت آنان درحوزه های بازسازی، امداد سیل زدگان عراق، مبارزه با مراکز قمار و مفاسد اجتماعی، تغییر ساختار الحشد الشعبی و نهادینه و سازماندهی تر کردن آن، و همه اینها همزمان با افزایش فشارها و تحریم های آمریکا و وابستگان داخلی و منطقه ای اش، در حمله و تضعیف و تحریم الحشد الشعبی.
– اتخاذ مواضع مستقل و شجاعانه در خصوص تحولات سوریه، بحرین، یمن و بویژه فلسطین و بخصوص مخالفت چندین باره با معامله قرن.

منبع: خبرگزاری ایرنا

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *