بیوگرافی کتایون ریاحی و همسر اول و دوم و فرزندان + طلاق و عکس جدید

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسر اول و دوم و فرزندان + طلاق و عکس جدید

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسر اول و دوم

کتایون ریاحی بازیگ تئاتر و سینما و تلویزیون ایران متولد 10 دی 1340 در تهران است و در حال حاضر 62 سال سن دارد او دارای لیسانس رشته ادبیات و مردم شناسی میباشد.

او دو بار ازدواج ناموفق داشته است همسر اول کتایون ریاحی فرشید رحیمیان موسیقیدان بوده (که 25 دی 1402 فوت کرد) و حاضل ازدواج اولش یک فرزند به نام پوریا رحیمیان میباشد همسر دوم کتایون ریاحی آقای مسعود بهبهانی‌نیا تهیه کننده میباشد.

کتایون ریاحی کیست و اهل کجاست

کتایون ریاحی بازیگر و نویسنده ایرانی دهم دی 1340 در تهران به دنیا آمده است.

در رشته ادبیات و مردم شناسی در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شده است.

یک برادر به نام علیرضا دارد که بازیگر است.

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسر اول و دوم و فرزندان + طلاق و عکس جدید

کتایون ریاحی از بازیگران قدیمی و سرشناس ایرانی است او در دوران بازیگری خود بسیار کم حاشیه بود و سعی داشت تمرکزش را بر روی کارهای هنری اش بگذارد برای همین در دوران جوانی خیلی کم پیش می امد که کتایون ریاحی خبرساز شود او در فیلم ها و سریال های پربیننده بازی کرده است سریال یوسف پیامبر یکی از شاخص‌ترین کارهای خانم کتایون ریاحی بوده که نقش زلیخا مهمترین کاراکتر این سریال را بر عهده داشت خانم ریاحی در سال‌های اخیر به شدت خبرساز بوده است از ادعای تعرض سعید پورصمیمی به او تا کشف حجاب و مصاحبه با شبکه های ضد انقلابی از جنجال‌هایی بوده که برای خانم کتایون ریاحی به وجود آمده است.

بیوگرافی و عکس و تصاویر کودکی کتایون ریاحی بازیگر عکس قدیمی

نحوه بازیگر شدن

او با نوشتن یک فیلمنامه برای گروه کودک و نوجوان وارد عرصه سینما و هنر شده است.
اولین نقش خود را در مجموعه تلويزيوني زير سايه همسايه در سال 64 ایفا کرد و سپس بازی بی نظیرش در فيلم خبرچين منجر به ورودش به به سينما شد.

بیوگرافی کتایون ریاحی و فرزندان + طلاق و ازدواج مجدد و عکس

 

عکس کتایون ریاحی

فیلم پاییزان فیلمی پر مخاطب و درام که باعث شد تا وی به شهرت برسد و به چهره شناخته شده تبدیل شود.
پدر سالار در نقش عروس خوب و سر براه و در پس از باران و یوسف پیامبر در نقش زلیخا نیز ایفای نقش کرده است.

 

بیوگرافی و عکس جدید کتایون ریاحی

فعالیت از نوجوانی

خانم ریاحی از نوجوانی مستقل بوده و هم تحصیل کرده و هم کار کرده است.
ایشان از همان اوایل نوجوانی با انجمن حمایت از معلولین همکاری داشته و در یک تولیدی لباس نوزاد نیز مشغول بوده و علاوه بر این مشاغل به عنوان معلم حق‌ التدریس در آموزش و پرورش فعالیت می کرد.

بیوگرافی کتایون ریاحی و پسرش پوریا

نویسندگی کتاب

بازیگر نقش زلیخا در نویسندگی نیز تبحر دارد و به دلیل تحصیل در رشته ادبیات یادداشت‌ ها و قصه‌ هایی را نوشته و به بازار عرضه کرده است.

بیوگرافی و عکس کتایون ریاحی و پسرش پوریا رحیمیان

ازدواج و طلاق و همسر اول

کتایون ریاحی در اوابل جوانی و در سن کم با فرشید رحیمیان ازدواج کرده یک پسر به نام پوریا دارد.
اما این ازدواج دوام نداشته و آنها از هم جدا می شوند.
و از وی صاحب یک فرزند پسر بنام پوریا شد، این زندگی در نهایت به جدایی و طلاق انجامید

کتایون ریاحی و پسرش

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسر اولش

ازدواج مجدد با یک سهام دار

هنرمند ایرانی بعد از جدایی از همسر اولش ازدواج مجدد کرده و با مسعود بهبهان از سهام داران اصلی شرکت اویل ورد آمریکا ازدواج کرده است.

کتایون ریاحی و همسر دومش

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسرش و عکس جوانی و قدیمی کتایون ریاحی بازیگر

تاسیس خیریه کیش مهر کتایون

وی بعد از سریال یوسف پیامبر از بازیگری کناره گیری کرد و فعالیت دیکری را شروف کرد.
علاوه بر نویسندگی کتاب ، موسسه خیریه کیش مهر کتایون را در جزیره کیش برای کمک به افراد ناشنوا و کاشت حلزونی تاسیس کرد.

عکس جوانی و قدیمی کتایون ریاحی بازیگر

عکس بی حجاب در کنسرت ابی

چند سال پیش عکسی بی حجاب از خانم ریاحی در کنسرت ابی منتشر شد که نشان دهنده حضور بدون حجاب وی در این کنسرت بود.
اما بعدا مشخص شد که این خانم همسر ابی بوده که شباهت زیادی به ریاحی داشته و ایشان در آنجا حضور نداشتند.

عکس کتایون ریاحی در کنسرت ابی بدون حجاب

کتایون ریاحی و برادرش

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسرش

 

کناره‌گیری کتایون ریاحی از بازیگری

آخرین بازی او در سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا بود. کتایون ریاحی در خرداد ۱۳۸۸ طی یادداشتی به سایت سیمافیلم، کناره‌گیری خود از دنیای بازیگری را اعلام کرد.

فرج‌الله سلحشور کارگردان سریال یوسف پیامبر در گفتگویی در این مورد گفت: خانم ریاحی پس از سریال یوسف پیامبر گفت دیگر نمی‌توانم فضاهای موجود سینما را تحمل کنم و از حرفه بازیگری کناره‌گیری کرد. چون در فیلم حضرت یوسف مسائل معنوی، آرامش، احترام، حیا و حجاب مطرح بود و وی نمی‌توانست صحنه‌های دیگر را تحمل کند، گفت: دیگر نمی‌خواهم کار کنم و می‌خواهم شیرینی سریال یوسف پیامبر در ذائقه من بماند.

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسر اول و دومش+ عکس و علت طلاق و فرزندانش

کتایون ریاحی پس از مدت‌ها در سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵، با برنامه خندوانه رامبد جوان به تلویزیون برمی گردد و اعلام می‌کند که می‌تواند کار خود را مجدداً، ادامه دهد.

ماجرای عاشقی کتایون ریاحی در برنامه دورهمی

مهران مدیری در گفتگو به سوال معروف دورهمی یعنی عاشق شدن رسید و این سوال را از کتایون ریاحی هم پرسید که گفت:من بخاطر این سوال شما میخواستم به برنامه نیم و حتی زیر سرم هم رفتم ، اما پاسخ این سوال را با یک داستان برایتان تعریف میکنم :یک روز ماری عاشق میشود و مدتها در فکر عشقش باقی ماند تا اینکه یک روز جرات پیدا میکند که به مار مورد علاقه اش داستان را تعریف کند ، اما وقتی بعد از مدتها برای گفتن رازش نزدیک آن مار میرود میبیند که مار مورد علاقه اش خیالی بوده و او تمام این مدت عاشق یک شلنگ بوده است . عشق های امروزی ما هم اینگونه شده اند و با این پاسخ هوشمندانه از جواب اصلی به سوال مهران مدیری طفره رفت.

بیوگرافی کتایون ریاحی و پسرش پوریا عکس

مجری دورهمی به صحبت کتایون ریاحی درباره پیر شدن اشاره کرد و گفت :شما جایی گفته بودید که از پیر شدن نمیترسید ، درسته ؟ کتایون ریاحی گفت:بله چون من به پیر شدن به عنوان بزرگ شدن نگاه میکنم و به نظرم وقتی فکر بزرگ شدن باشی پیر شدن معنایی ندارد .

عکس جوانی و قدیمی کتایون ریاحی بازیگر

تاسیس بنیاد کمک

من بعد از برخی کمک‌های نیکوکارانه به صورت غیرمستقیم احساس کردم نفس نیکوکاری به نوعی مظلوم واقع شده و حس کردم اگر این حرکت در انسان‌ها بمیرد، متاسفانه به شکل دردناکی از انسان بودن دور می‌شویم. بنیاد کمک به همین دلیل شکل گرفت و هدفش پاسداشت فرهنگ نیکوکاری است. سعی کردم به واسطه بنیاد کمک بار دیگر حمایت کردن از یکدیگر را یادآوری کنم.

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسر اول و دومش+ عکس جوانی و علت طلاق و فرزندانش

باور کنید از زمانی که بنیاد کمک را راه‌اندازی کردم، زندگی‌ام دچار تحولات زیادی شده، تحولاتی که مثل یک سونامی بوده اما بودن این بنیاد بزرگ‌ترین کمک را به خود من کرده است و من نمی‌دانم اگر عشق به این کار نبود، واقعا باید چه می‌کردم یا چه اتفاقاتی برایم می‌افتاد.

من فکر می‌کنم ناشنواها ما را انتخاب کردند. در واقع، آنها سر راه ما قرار گرفتند. داستان از پروانه شروع شد. ما با خانواده‌ای آشنا شدیم که از 3 فرزند آنها 2 فرزند ناشنوا هستند و بعد متوجه شدیم در این منطقه ناشنوایان زیادی هستند و بهزیستی هم ترجیح می‌داد بازوهای کمکی بیشتری به ناشنوایان داشته باشد.

تا این افراد تحت حمایت قرار بگیرند. ناشنوایی را معلولیت خاموش نامگذاری کرده‌اند. به همین دلیل برای فعالیت اصلی، ناشنوایان را انتخاب کردیم. به قول دکتر فرهادی که بنیانگذار کاشت حلزون در ایران است، شایع‌ترین معلولیت در جهان، ناشنوایی است و تنها در ایران حدود هزار کودک ناشنوا متولد می‌شود که سال گذشته 800 کودک جراحی شدند.

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسر اول و دوم و فرزندان + طلاق و عکس جدید

خوشبختانه به گفته سازمان بهزیستی کشور، امسال این رقم افزایش پیدا کرده است. آنها نه‌تنها صدای کسی را نمی‌شنوند، بلکه صدای خودشان را هم نمی‌توانند به گوش کسی برسانند. مظلومیت آنها دلیل انتخاب ما بود. نمی‌توان اسم این گروه را معلول گذاشت چون به‌راحتی و با یک جراحی ساده می‌توان یک دنیا را به این کودکان و خانواده‌شان هدیه داد. این مشکل حتی به‌راحتی قابل‌حل است و با حل شدن آن، نه یک فرد، بلکه یک خانواده نجات پیدا می‌کند زیرا کودکان ناشنوا با این مشکل خانواده‌شان را هم درگیر می‌کنند.

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسر اول و دوم و فرزندان + طلاق و عکس جدید

ماجرای تعرض به کتایون ریاحی

کتایون ریاحی با انتشار تصویری از سعید پورصمیمی در اینستاگرام خود، این بازیگر و کارگردان پیشکسوت را به صورت تلویحی به سوء استفاده یا آزار جنسی متهم کرد

از اتهام بازتاب گسترده‌ای در شبکه های اجتماعی به همراه داشت. این در حالی است که سعید پورصمیمی این روزها در کنار ترانه علیدوستی، یکی از پنج زن سینماگری که نمایندگی جنبش زنان علیه تجاوز و آزار در سینمای ایران را بر عهده گرفته است، برای بازی در فیلم برادران لیلا در جشنواره کن حضور دارند. از طرفی فرهاد اصلانی، یکی دیگر از بازیگران این فیلم نیز از متهمان به آزار جنسی است.

ماجرای کامل افشاگری کتایون ریاحی در مورد سعید پورصمیمی آزار جنسی

او ساعاتی بعد نیز با انتشار تصویری دیگر به این ماجرا پرداخت و مدعی شد که پس از ۲۵ سال سکوت خود را شکسته است. کتایون ریاحی با انتشار عکسی از بازیگران و کارگردان فیلم «برادران لیلی» در جشنواره کن که سعید پورصمیمی و ترانه علیدوستی نیز در میان آن ها بودند نوشته است: «بعد از ۲۵ سال سکوتم را شکستم واکنش های زیادی دریافت کردم، اما گویا مصلحت اندیشی در کن باعث شده ۸۰۰ زن نسبت استوری ام بی عکس العمل باشند».

کشف حجاب کتایون ریاحی

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، کتایون ریاحی هنرپیشه ایرانی در اعتراض به فوت مهسا امینی کشف حجاب کرد.

او در گفتگو با رسانه سعودی اینترنشنال گفته است که هیچ وقت حجاب نداشته و قصد دارد از این به بعد در رابطه با حجابش به مردم دروغ نگوید.

ریاحی 62 ساله چندی پیش مدعی شد که در سال‌های جوانی در سینما به او تعرض شده است.

وی در مصاحبه‌ای دیگر اعلام کرد که در سنین جوانی قصد خودکشی داشته است اما دلیل این کار خود را مطرح نکرد.

ریاحی در دوران بازیگری چندان حاشیه‌ساز نبود اما اظهارات و اقدامات اخیر او به شدت حاشیه‌ساز بوده است.

به گفته خودش حدود 20 سال است که فعالیت سینمایی ندارد و مدعی شده که در 10 سال اخیر ممنوع‌الکار بوده است.

مطابق اطلاعات صفحه ویکی پدیای کتایون ریاحی، وی متولد سال 1340 است. یک فرزند دارد و از هر دو همسر قبلی خود جدا شده است.

بازداشت و زندان

کتایون ریاحی به دلیل مصاحبه با شبکه ضدانقلاب و تبلیغ علیه نظام در آبان 1401 دستگیر شد ۲۹ آبان، قوه قضاییه اعلام کرد که دستور جلب کتایون ریاحی -بازیگر- صادر شده است اتهامات کتایون ریاحی دایر بر اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام، اعلام شده است اما در 8 آذرماه حکم آزادی او صادر شد.

جمع زیادی از بازیگران و سینماگران با انتشار متنی از مقامات مسئول خواسته‌اند تا دو بازیگر دستگیر شده در روزهای اخیر آزاد شوند. به گزارش بانی فیلم، این هنرمندان با انتشار یک متن از پیش منتشر شده، خواستار آزادی فوری هنگامه قاضیانی و کتایون ریاحی شدند.

در این متن آمده: هنرمند آیینه مردم است، مردم صدای هنرمند. صدای هم هستیم و خواهیم ماند. جای هنرمند زندان نیست. جای ورزشکار زندان نیست. جای معلم زندان نیست. جای دانشجو زندان نیست. جای دانش‌آموز زندان نیست. جای مردم زندان نیست. هنگامه قاضیانی و کتایون ریاحی را آزاد کنید…

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *