کریم دستمالچی کیست و شایعه خرید منزل و اجاره هواپیمای امام ره + علت اعدام

کریم دستمالچی کیست و شایعه خرید منزل و اجاره هواپیمای امام ره + علت اعدام و سن و محل تولد و سال اعدام و جزئیات خرید منزل برای امام خمینی ره در پاریس و بیمه هواپیما و عکس های قدیمی را در مجله شبونه بخوانید.

کریم دستمالچی کیست

بازاری بزرگ و از سرمایه داران و ثروتمندان قدیم بازاری است که عضو جبهه ملی ایران بود.
وی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ،عضو هیأت اجرایی جبهه ملی ایران در اروپا در کشور آلمان بوده و در ماههای منتهی به انقلاب در نوفل‌لوشاتو اقامت داشت.

کریم دستمالچی کیست و شایعه خرید منزل و اجاره هواپیمای امام ره + علت اعدام

خرید خانه در پاریس برای امام خمینی (ره)

اینروزها خبری در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در حال گسترش است که در آن به خرید منزل اقامت امام خمینی در پاریس و نوفل لوشاتو و توسط کریم دستمالچی اشاره شده است

آیا خرید منزل برای امام خمینی خیابان نوفل لوشاتو پاریس توسط دستمالچی از سرمایه داران بازاری صحت دارد؟
باید اشاره کرد که اینگونه خبر هیچ پایه و اساسی نداشته و این خبر دروغ و کذب بوده و در هیچ کدام از خاطرات این افراد در فرانسه قید نشده است.کریم دستمالچی کیست

کریم دستمالچی کیست و شایعه خرید منزل و اجاره هواپیمای امام ره + علت اعدام

اجاره و بیمه هواپیمای حامل امام خمینی (ره)

شایعه دیگری که این روزها در حال دست به دست چرخیده است خبر اجاره هواپیمای حامل امام خمینی ره از پاریس به ایران و بیمه این هواپیما توسط این فرد میباشد که این خبر نیز دروغ بوده و صحت نداشته است.

عکس کریم دستمالچی

لازم به ذکر است که خرید خانه برای امام در نوفل‌لوشاتو و پرداخت بیمه و اجاره‌ی هواپیمای بازگشت به ایران توسط این سرمایه دار بزرگ صحت ندارد و در خاطرات هیچ یک از افراد حاضر در فرانسه و پرواز بازگشت به آن اشاره نشده است.

کریم دستمالچی کیست و شایعه خرید منزل و اجاره هواپیمای امام ره + علت اعدام

اعدام کریم دستمالچی

کریم دستمالچی کیست ،فرزند عبدالکریم بجرم ایجاد اغتشاش در بازار مسلمین و به تعطیل کشاندن آن، کوشش در جهت بی‌ اعتبار کردن نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق مصاحبه با تلویزیون‌های خارج از کشور، ارتباط با سران جبهه ملی جهت راهپیمای ۲۵ خرداد، کمک مالی به گروههای ضد انقلاب، تصویب منشوری علیه جمهوری اسلامی ایران؛ مفسد فی الارض شناخته شده و اعدام شد

بیوگرافی و عکس های کریم دستمالچی

و احمد جواهریان فرزند حسن از افراد وابسته و فعال سازمان منافقین بجرم ایجاد اغتشاش در بازار مسلمین و تغذیه مالی سازمان و تشکیل خانه تیمی، شرکت در حمل سلاح از دانشگاه به مخفیگاه سازمان منافقین که توسط سازمان مزبور از دولت بسرقت رفته بود؛ مفسد فی الارض و یاغی شناخته و اعدام شدند.
آنها در ۲۲ تیر ماه ۱۳۶۰ سحرگاه اعدام شدند.کریم دستمالچی کیست

کریم دستمالچی کیست و شایعه خرید منزل و اجاره هواپیمای امام ره + علت اعدام

رد ادعای خرید هواپیما و منزل برای امام

این خبر دروغ، واکنش افراد و چهره های سیاسی خارج از کشور را در پی داشته است.
اردشیر هوشی از اعضای جبهه ملی در آلمان و دوست نزدیک صادق قطب‌زاده، هردو ادعا را صراحتاً رد کرده و گفته :این هم که می‌گویند کریم دستمالچی کیست اجاره یا بیمه هواپیما را پرداخت کرد دروغ است. دستمالچی اصلاً روحش هم خبر نداشت.

علاالدین میرمحمد صادقی کیست

برخی روایات تاریخی یکی از تجار انقلابی به نام آقای «علاءالدین میرمحمدصادقی» را فردی معرفی می‌کنند که با چک دومیلیون دلاری‌اش، پرواز ایرفرانس را بیمه کرده است. برخی دیگر نیز می‌گویند بیمه هواپیما توسط جمعی از بازاریان تهران، تبریز، مشهد و اصفهان پرداخت شده است.

منبع: مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی

اگر عکس و یا اطلاعاتی در این صفحه به اشتباه درج شده لطفا در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) آن را اعلام کنید تا حذف یا اصلاح شود. همچنین میتوانید در تلگرام اطلاعات جامع تری ارسال کنید. آی‌دی مدیر سایت در تلگرام: Webmaster_team@

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *