3 کلیپ تبریک روز داروساز و داروسازی مبارک 1401 استوری و وضعیت واتساپ

3 کلیپ تبریک روز داروساز و داروسازی استوری و وضعیت واتساپ

3 کلیپ کوتاه و شاد و زیبا تبریک روز داروساز و داروسازی ۱۴۰۱ استوری و وضعیت واتساپ همراه با تصاویر برای استورری را در این صفحه ببینید

کلیپ های تبریک روز داروساز و داروسازی

زکریای رازی کیمیاگر و فیلسوف برجسته مسلمان ایرانی که بزرگترین پزشک جهان اسلام نیز به شمار می‌رود.

دانلود

5 شهریورماه سالروز تولد زکریای رازی بزرگترین پزشک دنیا بوده که در کشورمان به روز داروساز نامگذار شده است.

رازی قبل از اینکه دانش پزشکی خود را به دست آورد، یک کیمیاگر بوده است. پس از خدمت به عنوان پزشک ارشد در بیمارستان ری، مدتی در بغداد سمتی مشابه داشت. او مانند بسیاری از روشنفکران زمان خود، در دادگاه های کوچک مختلف تحت حمایت حاکمان کوچک زندگی می کرد. رازی با ارجاع به اسلاف یونانی خود را نسخه اسلامی سقراط در فلسفه و بقراط در پزشکی می دانست.

کلیپ دوم تبریک روز داروسازی

دانلود

ابوبکر محمد بن زکریای رازی در سال ۸۶۵ میلادی (۲۵۱ هجری قمری) در الری، شهری در دامنه‌های جنوبی کوه‌های البرز در نزدیکی تهران کنونی به دنیا آمد. علاقه اولیه او به موسیقی بود. سپس به تحصیل در رشته کیمیا و فلسفه پرداخت  در سی سالگی به دلیل تحریک چشم توسط ترکیبات شیمیایی که در معرض آنها قرار گرفت، کار و آزمایشات خود را در کیمیا متوقف کرد. از جمله اکتشافات او در کیمیاگری، کشف اسید سولفوریک و الکل است.

استاد او در طب علی بن سهل ربان طبری، پزشک و فیلسوفی بود که در خانواده ای یهودی در مرو، طبرستان ایران امروزی به دنیا آمد.

رازی پزشکی و احتمالاً فلسفه را نیز نزد ابن ربان آموخت. بنابراین علاقه او به فلسفه معنوی را می توان در این استاد جستجو کرد.

رازی به سرعت از معلم خود پیشی گرفت و به یک پزشک مشهور تبدیل شد. وی در زمان سلطنت منصور بن اسحاق بن احمد بن اسد از سلسله سامانیان به ریاست بیمارستان زادگاهش ری منصوب شد.

دانلود

شهرت رازی به پایتخت عباسیان رسید. خلیفه او را به عنوان مدیر ارشد بزرگترین بیمارستان بغداد فراخواند.

رازی با روشی قابل توجه برای انتخاب محل بیمارستان جدید نسبت داده شده است.

پیشنهاد میکنیم ببینید

متن تبریک روز داروساز مبارک 1401
متن تبریک روز داروساز 1401 به عشقم و همسرم
متن تبریک روز داروسازی مبارک

زمانی که خلیفه به نام عدود الدالله از او درخواست ساخت بیمارستانی جدید کرد، تکه های گوشت تازه در مناطق مختلف بغداد قرار گرفت. چند روز بعد قطعات را بررسی کرد و منطقه ای را انتخاب کرد که کمترین گندیدگی را در آنجا پیدا کرد و گفت که “هوا” در آنجا تمیزتر و سالم تر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *