گاز گرفتگی در اعتکاف چه حکمی دارد؟ آیا شهید محسوب میشود؟

گاز گرفتگی در اعتکاف چه حکمی دارد آیا شهید محسوب میشود؟

گاز گرفتگی در اعتکاف چه حکمی دارد؟

بعد از گاز گرفتی چند خانم معتکفین در مساجد صاحب الزمان (عج) و جامع مناطق فرومد و کلاته خیج برخی از کاربران به شاید به این فکر کنند افرادی که در این راه جان خود را از دست بدهند چه حکمی خواهند داشت.

در تعریف شهید به کسانی گفته میشود که در راه خدا کشته شوند و حتما کسانی که در حین انجام اعتکاف جان خود را از دست بدهند شهید محسوب میشوند.

روز گذشته تعدادی از معتکفین در مساجد صاحب الزمان (عج) و جامع مناطق فرومد و کلاته خیج دچار گازگرفتگی شدند که مجموعاً به سرعت ۱۹ نفر که دارای شرایط نامطلوب بودند با کمک اهالی و به وسیله اورژانس هوایی به مراکز درمانی انتقال یافتند و درحال درمان هستند و حال عمومی بقیه مسموم شدگان رضایت‌بخش است.

به چه کسی شهید میگویند؟

افرادی که در راه خدا و اسلام کشته شوند شهید محسوب میشود همچنین کسی که در جهاد با کافران یا باغیان در میدان جنگ کشته شود، به شرط آنکه جنگ با اذن پیامبر صلّی اللَّه علیه وآله یا امام علیه السّلام و یا نایب خاص ایشان باشد.

 وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ وَلَٰكِنْ لَا تَشْعُرُونَ

و به آنان که در راه خدا کشته شوند مرده نگویید، بلکه زنده ابدی هستند و لیکن همه شما این حقیقت را درنخواهید یافت.

انبیا و اولیا و یک طبقه برای شهدا است. فقط یک گروه هستند که به آنها خطاب می‌رسد در بهشت من به هرکجا که می‌خواهید بروید آزاد هستید که این موضوع مخصوص شهداست

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *