بیوگرافی یاشار سلطانی خبرنگار کیست و کجاست + افشاگری ها و عکس

بیوگرافی یاشار سلطانی خبرنگار کیست و کجاست + افشاگری ها

بیوگرافی یاشار سلطانی

یاشار سلطانی خبرنگار و روزنامه‌نگار ایرانی متولد دهه 60 بوده که بیشتر به دلیل افشاگری های مالی برخی از مسئولین به شهرت رسید او مدیرمسئول سایت معماری نیوز بود.

از مهمترین اخبار جنجالی که منتشر کرده استفاده از پارک لویزان برای مراسم عروسی دختر محمدباقر قالیباف در زمانی که شهردار تهران بود همچنین خبر زمین های هزارمیلیاردی ازگل متعلق به بیت المال بوده اما سندش به تازگی به نام آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه تهران زده شده میباشد.

بیوگرافی یاشار سلطانی خبرنگار کیست و کجاست + افشاگری ها و عکس

یاشار سلطانی کیست

یاشار سلطانی همان خبرنگاری است که املاک نجومی شهرداری تهران را افشا کرد و بعدها ثابت شد که اصل قصه واقعیت داشت. با این حال، پرونده سازی علیه او ادامه یافت؛ متهمان اصلی، پست های بالاتر گرفتند اما یاشار بازداشت، با قرار تامین کیفری، آزاد و سپس به ۵ سال حبس، برای گناه نکرده محکوم شد. او بیش از ۵ سال پر استرس را پشت به همراه خانواده اش پشت سرگذاشت چرا که معلوم نبود کی قرار است این حبس غیرعادلانه اجرا شود. سایت او نیز -معماری نیوز- توقیف شد.

بیوگرافی یاشار سلطانی خبرنگار کیست و کجاست + افشاگری ها و عکس

دادگاه تجدید نظر، آرای محاکم قبلی را غیرقانونی و دادگاه انقلاب را برای رسیدگی به پرونده مطبوعاتی او، غیرصالح دانسته و این خبرنگار فساد ستیز را تبرئه کرده است.

این خبر خوشایندی برای جامعه امروز ایران است که بیش از هر زمان دیگری به عدالت نیازمند است. در عین حال، یاشار سلطانی و امثال او نیازمند حمایت جدی اند چرا که همواره از سوی افرادی که منافع غیرقانونی شان به خطر می افتد، مورد تهدید قرار می گیرند.

نکته مهم این است که در بازخوانی و تجدیدنظر در این حکم، شخص رئیس قوه قضائیه ورود کرده و به مسوولان مرتبط دستور داده است این پرونده بدون اعمال نفوذ و صرفاً بر اساس قانون مورد بررسی مجدد قرار گیرد که خوشبختانه چنین هم شد و دادگاه، یاشار سلطانی را بی گناه تشخیص داد.

از جمله افرادی بود که در چند سال گذشته با انتشار خبر های جنجالی حسابی برای بسیاری از مسئولان کشورمان دردسر به وجود آورد.

یاشار سلطانی کیست بیوگرافی و افشاگری ها و ماجرای بازداشت

افشاگری علیه قالیباف و شهرداری تهران

مهمترین آنها خانه های نجومی شهرداری و خبر قرار دادن پارک لویزان تهران برای عروسی دختر محمدباقر قالیباف توسط شهرداری بود که در رسانه‌های ایران بازتاب گسترده‌ای داشت و در پی شکایت هایی که از او شد توسط پلیس بازداشت و روانه زندان گردید اما در ۲۲ آبان ۱۳۹۵ با تبدیل قرار تامین آزاد شد

زمانی که بازداشت شد بسیاری از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران از او حمایت کرده و ۷۰۰ روزنامه نگار و خبرنگار خبرگزاری ها و نشریه های مختلف در یک نامه با امضاهای بسیار زیاد برای رئیس قوه قضائیه خواستار آزاد شدن او از زندان شدند

بیوگرافی یاشار سلطانی خبرنگار کیست و کجاست + افشاگری ها و عکس

شاکیان یاشار سلطانی اداره حقوقی شهرداری تهران و معاونت قضایی شورای شهر تهران بود که به به اتهام نشر اکاذیب شکایت کرده بودند

افشاگری علیه پناهیان

ایشان بعد از مدتی مجدداً اقدام افشاگری درباره اموال علیرضا پناهیان کرد که حواشی و جنجال زیادی به راه افتاد
‏او در انتخابات شورای شهر تهران نی ثبت نام کرد و موفق شد که تایید صلاحیت خود را بگیرد

اتهامات یاشار سلطانی

به گزارش منابع خبری در ۳ بهمن ۱۳۹۷ یاشار سلطانی به پنج سال حبس محکوم شد. «اتهامات یاشار سلطانی شامل ‘جمع‌آوری و انتشار اطلاعات طبقه‌بندی شده مربوط به سازمان بازرسی کشور’، ‘نشر مطالب خلاف واقع به قصد تشویش اذهان عمومی’، ‘افترا نسبت به شرکت عمران تکلار’ و ‘تهدید نسبت به شرکت عمران تکلار’ است.». افزون بر آن او به مدت ۲ سال هم از عضویت در احزاب، گروه‌ها، دسته جات سیاسی، فعالیت در فضای مجازی و رسانه‌ها و مطبوعات و خروج از کشور محروم شده‌است.

بیوگرافی یاشار سلطانی خبرنگار کیست و کجاست + افشاگری ها و عکس

افشاگری زمین های هزارمیلیاردی ازگل به نام آیت الله صدیقی

یاشار سلطانی افشا کرد که حوزه علمیه امام خمینی در منطقه ازگل تهران که تحت تولیت آیت الله صدیقی اداره می‌شود، باغی به مساحت ۴۲۰۰ متر داشته است و قیمت روز آن، حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود که به تازگی سندش به نام آیت الله کاظم صدیقی خورده است این خبر جنجال زیادی را به راه انداخت.

آقای کاظم صدیقی امام جمعۀ موقت تهران و ریاست عالیۀ ستاد امر به معروف و نهی از منکر و متولی مدرسۀ علمیۀ ازگل – مشهور به حوزۀ علمیۀ امام خمینی- گفته‌اند از انتقال اسناد مالکیت زمین/ باغ منتقل شده به مدرسۀ علمیۀ ازگل به شرکتی با سهام‌داری خود و فرزندان‌شان اطلاع نداشته‌اند و فردی با جعل امضا این کار را انجام داده است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

7 نظر

 1. ب نظرم ی ذره مشکوکه این آدم فقط علیه کسانی باصطلاح افشاگری می‌کنه که یه عده زیادی از مردم بهشون اعتماد و اعتقاد دارن !
  مافیای خودرو
  مافیای دارو
  مافیای قند شکر و روغن و..‌‌
  بعضی از نماینده ها ،وزیران و ..‌‌‌‌‌‌که اهل زد و بند و لابی هستن رو رها کرده و ب امثال پناهیان و صدیقی گیر داده !!!

 2. مهدی حسینی مرام

  اولا اگر انسان دنبال کشف فساد باشه، باید منصفانه و دقیق مطلب رو بیان کنه، ثانیا: بر فرض اینکه پناهیان و قالی باف و آیت الله صدیقی فساد مالی داشته باشند، آیا یک خبر نگار منصف نباید از مفاسد دیگه نیز صحبت کنه؟! مفاسدی مثل مافیای خودرو و دزدیده شدن فرش کاخ سعد آباد در دولت روحانی و بورس در زمان روحانی و …
  اگر یاشار سلطانی واقعا منصفانه بخواهد برخورد بکنه باید به این مسائل هم رسیدگی بکنه

 3. یاشار سلطانی قطعا اهل دوزخه به خاطر دروغ ها و تهمت های بی شمار به علما و جهرهای خدوم و تنقلابی بویژه ایت الله صدیقی که مرد شریفی است

 4. قانون برای همه یکسان است ، چه شاه باشد چه رعیت.

 5. هزار ملیارد اختلاص قطعا حکمش برای مردم عادی اعدامه،،،ولی هنوز خبری حتی مبنی بر بازداشت صدیقی بگوش نرسیده،،،

 6. شما چطور مطمئن شدید که تهمت اختلاس می زنید. انتقال شخصی نبوده، از حوزه علمیه به موسسه فرهنگی وابسته به همان حوزه صورت گرفته ، در اظهار نظر دقت کنیم تهمت نزنیم و با تهمت زنندگان همراهی نکنیم

 7. بنظرم جهت شفافیت شایسته است آقای یاشار سلطانی را در مقام بازرسی کشور قرار دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *