2 کلیپ نوحه شهادت حضرت رقیه شب سوم محرم برای استوری و وضعیت واتساپ

کلیپ زیبا شب سوم محرم حضرت رقیه برای استوری و وضعیت واتساپ همراه با نوه و مداحی و روضه شهادت حضرت رقیه را در این صفحه ببینید.

2 کلیپ نوحه شهادت حضرت رقیه شب سوم محرم برای استوری و وضعیت واتساپ

کلیپ زیبا شب سوم محرم حضرت رقیه

حضرت رقیه (س) فرزندی شاداب و سرشار از عشق و شادی بود. همه رقیه (س) را دوست داشتند. او همچنین یک دختر بسیار مذهبی بود. او از دو سالگی بسیار مراقب بود که هنگام حضور در انظار عمومی، سر و صورت خود را مطابق با پوشش اسلامی حجاب بپوشاند.

دانلود

رقیه (س) عزیزترین فرزند امام حسین (ع) بود. امام سوم ما در نماز شب خود برای دختری دعا می کرد و ولادت رقیه (س) حاصل آن نماز شب بود. از امام حسین (ع) بارها شنیده می شد که می فرمود: خانه ای که سکینه نباشد ارزش سکونت ندارد!

او همیشه لبخندی شیرین و شاد و طبیعتی بسیار دوستانه داشت. بچه های دیگر به اندازه بزرگترها به دنبال همراهی با او بودند. او بسیار سخاوتمند بود و همیشه هر چه داشت با دیگران در میان می گذاشت.

بین حضرت عباس (ع) و رقیه (س) پیوند خاصی وجود داشت. حضرت عباس (ع) او را بیشتر از فرزندان خود دوست داشت. اگر رقیه (س) چیزی می خواست، حضرت عباس (ع) تا اجابت نمی کرد، آرام نمی گرفت. کاری نبود که حضرت عباس (ع) برای شادی رقیه (س) انجام ندهد.

نوحه شهادت حضرت رقیه شب سوم محرم

دانلود

در طول سفر مدینه به مکه و سپس مکه به کربلا، حضرت عباس (ع) غالباً سوار بر مهمل (قاب تزئین شده بر شتر) دیده می‌شود که رقیه (س) در آن می‌نشیند تا مطمئن شود هرچه می‌خواهد دارد.

رقیه (س) عموی خود را به همان اندازه دوست داشت. در مدینه، روزی چند بار به منزلی که حضرت عباس (ع) با خانواده و مادرش حضرت ام البنین (س) در آن زندگی می کردند، می رفت.

همچنین ببینید متن تسلیت شهادت حضرت رقیه س 1401

رقیه (س) مانند هر چهار پنج ساله دیگری که شب به رختخواب می رفت، می خواست مدتی را با پدرش بگذراند. امام حسین (ع) برای او داستان‌هایی از پیامبران (ص) و جنگ‌های جدش امام علی (ع) برای او تعریف می‌کرد. سر بر سینه پدر می گذاشت و امام حسین (ع) تا خوابش نمی برد از او تکان نمی خورد.

2 کلیپ نوحه شهادت حضرت رقیه شب سوم محرم برای استوری و وضعیت واتساپ

همچنین ببینید عکس پروفایل و پوستر تسلیت شهادت حضرت رقیه

هنگامی که از دوم محرم لشکریان یزید در کربلا گرد آمدند، امام حسین (ع) به خواهرش حضرت زینب (س) فرمود: وقت آن رسیده است که سکینه را به خوابیدن عادت دهید بدون اینکه من آنجا باشم. ” رقیه (س) شب‌ها به دنبال پدرش می‌رفت و امام حسین (ع) باید او را به نرمی نزد عمه، حضرت زینب (س) یا حضرت رباب (س) – مادرش می‌برد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *