بیوگرافی مهدی فخیم زاده بازیگر و همسرش + عکس دختر و پسرش (فرزندان)

بیوگرافی مهدی فخیم زاده بازیگر و همسرش +عکس دختر و همسرش (فرزندان)

مهدی فخیم زاده متولد ۲۰ تیرماه سال ۱۳۲۱، کارگردان، بازیگر، فیلمنامه نویس و تهیه کننده محبوب کشورمان است که در زمینه‌های طراحی صحنه و لباس در تئاتر، سینما و تلوزیون نیز فعالیت دارد. این بازیگر متاهل بوده و حاصل ازدواج مهدی فخیم زاده و همسرشان تک دختری است که علاقه خاصی به شهرت و بازیگری ندارد.

بیوگرافی مهدی فخیم زاده و همسرش و عکس همسر و دختر مهدی فخیم زاده و آخرین وضعیت تصادف وی را در ادامه در مجله شبونه مشاهده کنید.

مهدی فخیم زاده از چهره های شاخص سینما و تلویزیون بوده که سالهای زیادیست در عرصه بازیگر و کارگردانی فعالیت دارد و تا به حالا فیلم ها و سریالهای زیادی را تولید کرده است که بدون شک بسیار پر بیننده بوده است آقای فخیم زاده از معدود کارگردانها و بازیگرانی بوده که قبل از انقلاب فعالیت داشته و بعد از انقلاب توانست به کار خود ادامه بدهد و به صورت مستمر و متدام به کار خود ادامه میدهد و خیلی خوب موفق شده در بین کارگردان های ایران رتبه بالایی را به دست اورد.

بیوگرافی مهدی فخیم زاده و همسرش

مهدی فخیم زاده تهیه‌کننده و طرح صحنه و لباس و فیلمنامه ‌نویس و بازیگر و کارگردان ایرانی در سال ۱۳۲۱ در تهران به دنیا آمده و دارای لیسانس زبان و ادبیات فرانسه و همچنین فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی و بازیگری می باشد.

بیوگرافی مهدی فخیم زاده بازیگر و همسرش + عکس دختر و پسرش (فرزندان)

آخرین وضعیت وی بعد از تصادف

فخیم زاده بر اثر تصادف با موتورسیکلت دچار حادثه شده و به بیمارستان منتقل شده است.

عصر روز ششم تیر ماه 97 در جاده چالوس زمانی که سوار بر موتور سیکلت بود ، با راکب مورتور سواری دیگر شاخ به شاخ تصادف می کند که هر دو مجزوح و به بیمارستان متتقل می شوند.

وی از ناحیه لگن و سر و گردن و قفسه سینه دچار مصدومیت شده که تحت درمان است و پزشکان حالش را نامساعد و هوشیاری او را پایین اعلام کردند که برای همین به بخش مراقبت های ویژه منتقل شده است.
او در جاده چالوس مشغول فیلمبرداری و تهیه فیلم جدیدش به نام مشت آخر بود که دچار سانحه رانندگی شد.

بیوگرافی مهدی فخیم زاده بازیگر و همسرش + عکس دختر و پسرش (فرزندان)

فخیم ‌زاده ابتدا کارش را در تئاتر شروع و از سال ۱۳۴۹ در قبل از انقلاب شروع کرده است.

بیوگرافی مهدی فخیم زاده و همسرش

عکس مهدی فخیم زاده

وی از نسل بازیگران قبل از انقلاب است و اولین فیلمی که بازی کرد تپلی نام داشت .

 

بیوگرافی مهدی فخیم زاده و همسرش

افتخارات مهدی فخیم زاده

  • دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه برای فیلم شتاب‌زده، دهمین جشنواره فیلم فجر، ۱۳۷۰[۲]
  • تقدیر برای نوشتن فیلمنامه برای فیلم همسر، دوازدهمین جشنواره فیلم فجر، ۱۳۷۲[۳]
  • تقدیر به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، برای بازی در فیلم تاواریش، دوازدهمین جشنواره فیلم فجر، ۱۳۷۲[۴]
  • انتخاب فیلم همسر – ۱۳۷۲ به عنوان چهارمین فیلم سال در نهمین دوره منتخب نویسندگان و منتقدان در سال ۱۳۷۳

بیوگرافی مهدی فخیم زاده و همسرش

عکس های مهدی فخیم زاده قبل از انقلاب

او از دهه پنجاه هم بازیگر بوده و هم کارگردانی کرده است.

بیوگرافی مهدی فخیم زاده بازیگر و همسرش + عکس دختر و پسرش (فرزندان)

اینستاگرام مهدی فخیم زاده

مهدی بعد از پیروزی انقلاب نیز حرفه اش را رها نکرده و همچنان در صحنه سینما و بازیگری فعال ماند.
وی علاوه بر بازیگری کارگردان بسیار معروف و موفقی است که بیشتر سریال های معمایی و پلیسی را می سازد که از استقبال مخاطب و بیندگان برخوردار است.
سریال های خواب و بیدار و ساختمان ۸۵ و ولایت عشق و تکیه بر باد و فوق سری….. از جمله معروفترین کارهایش می باشد.

بیوگرافی مهدی فخیم زاده بازیگر و کارگردان

عکس دختر مهدی فخیم زاده

او در سریال مختارنامه نقش عمرسعد را بازی کرده بود.

فعالیت ورزشی و کاراته

وی به عنوان کارگردان ورزشکار نیز محسوب می شود و اندام و هیکل ورزشکاری او نشان از فعالیت ورزشی دارد.

بیوگرافی مهدی فخیم زاده بازیگر و کارگردان

نظرش درباره ناصر ملک مطیعی

– ناصر ملک مطیعی از تئاتر شروع کرد. الان نمایش «دست های آلوده» را که نمایشنامه ای معروف از سارتر است، نگاه کنید، اسم ایشان در آن هست که جزء اولین اجراهای این نمایشنامه در کشورمان هم بوده. ناصرخان آدم خونسرد و باتحملی بود؛ این ویژگی در چهره اش دیده می شد و در بازیگری اش هم مشهود بود. برخلاف بیشتر آدم هایی که معروف می شوند و به شهرت می رسند، به قول امروزی ها سلبریتی هستند، هیچ وقت تکبر نداشت. یادم هسبت زمانی که تازه به سینما آمده بودم برخوردهایی که می کرد هیچ کدام از روی نخوت نبود.

فخیم‌زاده از ده سالگی بعد از فوت برادرش تصمیم گرفت هیچوقت ورزش را کنار نکذارد و همیشه انجام دهد.
او در رشتهٔ ورزشی کاراته مدت هاست که کار می کند و مقام دان ۵ را کسب کرده است.
همچنین ورزش های بوکس و بدنسازی را نیز دنبال می کند.

بیوگرافی مهدی فخیم زاده کارگردان

مهدی فخیم‌زاده و نقش‌هایی که بازی کرده پر از جنب و جوش بوده است. این عادتی است که او باید از کودکی به همراه خود داشته باشد و به همین دلیل است که او در راه برگشت از مدرسه از زمین خدا استفاده نمی‌کرده و این مسیر را از روی دیوار کلیسا طی می‌کرده است. این خاطره‌ای از دوران کودکی فخیم‌زاده است. ماجراهای شیطنت این کارگردان و بازیگر به همین یک مورد ختم نمی‌شود او از دورانی می‌گوید که برای رفتن به مدرسه از میدان امام‌حسین(ع) عبور می‌کرده و با دیدن سردر «سینما مراد» در میدان «امام حسین(ع)» قصه فیلم بر روی پرده را حدس می‌زده و بعد در مدرسه یک قصه تخیلی به عنوان ماجراهای فیلم تعریف می‌کرده است.

بیوگرافی مهدی فخیم زاده و پسرش
فخیم‌زاده می‌گوید: این کار همیشگی من بود تا اینکه یک روز با عوض شدن فیلم سینما مراد و دوباره ساختن یک قصه جدید، به مدرسه رفتم و قصه تخیّلی فیلم را برای بچه‌ها تعریف کردم؛ اما ناگهان یکی از بچه‌ها درآمد و گفت این چیزهایی که می‌گویی حقیقت ندارد، پدرم فیلم را دیده و این فیلم داستان دیگری دارد. من هم کم نیاوردم و به آن پسر جواب دادم که پدرت اشتباه داستان را تعریف کرده است.

ازدواج و عکس همسر

مهدی فخیم‌ زاده چندین سال پیش ازدواج کرده و دارای یک دختر می باشد .

بیوگرافی مهدی فخیم زاده و همسرش

گفتگو با مهدی فخیم‌زاده درباره نوع مواجهه با کرونا

مهدی فخیم‌زاده، کارگردان و بازیگر هم این روز‌ها در خلوت خود به کرونا و شرایطی که به وجود آورده فکر می‌کند و کرونا او را هم مثل ما غافلگیر کرده است.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، این روز‌ها که فاصله‌گذاری اجتماعی و در خانه ماندن اصل مصونیت از کروناست، حتما همه هنرمندان و فیلمسازان به اثری فکر می‌کنند که درباره کرونا بسازند. نقاشان و کاریکاتوریست‌ها زودتر می‌توانند اثرشان را تولید کنند، اما فیلمسازان حتما به فیلمی فکر می‌کنند که می‌توان با توجه به شرایط موجود آن را بسازند؛ شرایطی خاص که کرونا برای کل دنیا به وجود آورده، شرایطی خاص است که پیش از این فقط در تخیل آدم‌ها شکل می‌گرفت.

هر چند برخی از فیلمسازان مطرح جهان قبل از شرایط کرونایی به آن فکر کرده و شبیه آنچه امروز می‌بینیم را ساخته‌اند به همین دلیل است که برخی از عکس‌های امروزی با عنوان «عکسی شبیه فیلم‌های آخرالزمانی» در شبکه‌های اجتماعی زیاد دیده می‌شود، اما فیلمسازان این روز‌ها در خلوت خود به فیلمی کرونایی فکر می‌کنند که بعد از به ثبات رسیدن کره زمین و کرونا خواهند ساخت. اکنون فضا، فضای نوشتن فیلمنامه‌های منحصر به‌فرد و دکوپاژ صحنه‌هایی است که در تاریخ برای همیشه ثبت خواهد شد.

آینده غیرقابل پیش‌بینی
مهدی فخیم‌زاده، کارگردان و بازیگر هم این روز‌ها در خلوت خود به کرونا و شرایطی که به وجود آورده فکر می‌کند و کرونا او را هم مثل ما غافلگیر کرده است. این کارگردان می‌گوید: هیچ تصوری از شرایطی که یک ویروس می‌تواند در ابعادی به این بزرگی و عمیقی بر جهان تحمیل کند، وجود نداشت. من هم مثل بقیه به بیماری‌های نادر فکر می‌کردم که شاید یقه بشر را بگیرد یا جنگ‌های فراگیر که دنیا را درگیر کند، اما کرونا همه معادلات ذهنی ما را بهم ریخت. یک ویروس چنین مرگبار بر همه جهان بتازد و همه مردم را زیر سایه خود بگیرد، شبیه افسانه‌هاست که می‌شنویم، اما باورش نمی‌کنیم. این که بیماری تمام مردم جهان را درگیر کند در همه سطح و گروهی و بین فقیر و غنی، با سواد و بیسواد، سیاستمدار و هنرمند و بقیه فرقی نمی‌گذارد. به نظرم همه ما در شوک فرو رفته‌ایم و نمی‌دانیم بعد از کرونا دنیا چگونه دنیایی خواهد بود. بشر حتما راهی برای درمان و کنترل کرونا پیدا خواهد کرد و مثلا تا یک سال آینده این بیماری کنترل خواهد شد، اما تبعات آن غیرقابل پیش‌بینی است.

قهر مهدی فخیم زاده از برنامه زنده

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان؛ مهدی فخیم زاده مهمان شب گذشته مهمان برنامه زنده «سینما دو» بود که بعد از ارتباط تلفنی با لاله اسکندری و معطلی در استودیو، بعد از پخش آیتمی، بدون خداحافظی برنامه را ترک کرد.

بیوگرافی مهدی فخیم زاده بازیگر و همسرش + عکس دختر و پسرش (فرزندان)

منبع: ویکی پدی

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

3 نظر

  1. دایی احمد

    سلام به استادفخیم زاده امیدوارم همیشه سالم وسرحال باشن من به نوبه خودم منتظرفیلمهای اقای فخیم زاده هستم وهمیشه فیلمهاشوتماشاکردم ولذت بردم ارزوی سلامتی ایشان رادارم ای کاش فیلمی بسازن وازهنرمندان قدیمی مثل اقای نصیری اقای فرامرزغریبیان اقای عنایت الله بخشی وعنرمندان خانم قدیمی بازی کنن

  2. سلام استاد فخیم زاده همه فیلماتو دیدم عاشقتم اصلا سلامت باشید سریال خواب بیدار تک است

  3. ایشون همسر دومش هست، از همسر اول یه دختر دارن وشباهت بسیار به پدرش دارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *