شایان سعید پور کیست؟

اعدام شایان سعید پور زندان سقز به همراه جزئیات را در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

به گزارش سایت رکنا: شایان سعید پور متولد 1376 اهل شهر سقز در استان کردستان بوده که در سال ۱۳۹۴ مرتکب قتل می شود و یک پسر همسن و سال خود را به قتل رسانده و راهی زندان شد و بعد از گذشت 5 سال و اینکه خانواده مقتول رضایت ندادند در دوم اردیبهشت ۱۳۹۹ در زندان مرکزی سقر قصاص شد

اعدام او در حالی رخ داده که خانواده اش به حکم قصاص اعتراض داشتند و معتقد بودند که فرزندشان قبل از سن 18 سالگی مرتکب قتل شده و نباید اعدام شود.

ماجرای قصاص و اعدام شایان سعید پور

اعدام شایان سعید پور | شایان سعید پور کیست؟

او چندی پیش در پی شورش در زندان سقز از این زندان فرار کرده بود که چند ساعت بعد توسط نیروی انتظامی دستگیر و به زندان بازگردانده شد.

او در سال ۱۳۹۴ به دلیل قتل عمد در یک درگیری، فردی را به قتل رسانده و به زندان رفت

دیوان عالی کشور در سال ۱۳۹۵ حکم اعدام او را تایید کرد.

همچنین ببینید:

قصاص چیست؟

قتل عمد برابر مواد این فصل موجب قصاص است و اولیای دم می‌توانند با اذن ولی امر قاتل را با رعایت شرایط مذکور در فصول آتیه قصاص نمایند و ولی امر می‌تواند این امر را به رئیس قوه قضاییه یا دیگری تفویض نماید.

دادگاه بدوی صادر کننده حکم موظف است پس از قطعیت حکم و ابلاغ آن حسب مورد به محکوم علیه یا وکیل وی ، رونوشتی از حکم قطعی قصاص را طی نامه ای که متضمن تصریحات لازم باشد به همراه اسناد مربوط برای اجرای به مرجع قضایی مجری حکم ارسال کند.

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *