5 انشا در مورد حضرت علی اکبر و روز جوان همه کلاس ها

5 انشا در مورد حضرت علی اکبر و روز جوان همه کلاس ها

انشا در مورد حضرت علی اکبر و روز جوان همه کلاس ها

روز ۱۱ شعبان برابر با روز تولد علی اکبر پسر امام حسین علیه السلام ثبت نموده‌اند. روز جوان بر تمامی شیعیان مبارک باد.

دوران جوانی به معنای شادی و سرزنده بودن است. در این دوران جوان‌ها علاقه دارند که همواره وقتشان را با دوستان خود بگذرانند. به گردش و تفریح بروند و از این دوره نهایت لذت را ببرند، به خاطر اینکه این دوران دیگر برنمی‌گردد.

نمی‌توان گفت که بایستی در این دوره جوانان همانند بزرگسالان رفتار کنند و یا قواعد و قوانین را تمام وکمال رعایت کنند. آنان علاقه دارند که در این دوره آزادی داشته باشند.

دوره جوانی بهترین دوره زندگی هر شخصی می‌باشد، به خاطر اینکه در این دوره وظایف خیلی زیادی بر عهده دارند. آنان بایستی در این دوره تصمیمات درستی بگیرند و همین تصمیم گیری‌هاست که در طول زندگی آنان تاثیرگذار خواهد بود.

این دوران برای خانواده و خود شخص بسیار مهم می‌باشد. پدر و مادر در این دوران بسیار حساس می‌شوند به خاطر اینکه هر یک از تصمیم‌هایی که آنان می گیرند می‌تواند در ایام آتی در موفقیت یا موفق نشدن وی نقش بسزایی داشته باشد. البته در هر حال بایستی جوانان را محدود نکنیم تا بتوانند به اهدافی نو و به آن چیزی که علاقه دارند برسند. والدین می‌توانند به فرزندان جوان خود یاری برسانند تا به آن هدفی که می‌خواهند دست بیابند.

اگر به آن چیزی که می‌خواهند برسند همان سبب افتخار خانواده‌ها می‌شود. این را بایستی بدانیم که تمامی از ابتدا با تجارب و ماهر نبودند. بنابراین بایستی به جوانان این فرصت را بدهیم و به آنان اطمینان کنیم و سبب رشدشان شویم.

پیشرفت جوان‌ها نه فقط برای ما افتخار می‌باشد، بلکه سبب رشد و سربلندی یک جامعه و یک ملت خواهد شد بنابراین بایستی جوانان را درک نمود و برای پیشرفت به آنها یاری رساند.

5 انشا در مورد حضرت علی اکبر و روز جوان همه کلاس ها

انشا در مورد روز جوان، روز تولد حضرت علی اکبر

۱۱ شعبان روز تولد حضرت علی اکبر علیه السلام. در سایر کشورها در تقویم روز ۱۲ آگوست به واسطه سازمان ملل به عنوان روز جوان تعیین شده است.

حضرت علی اکبر(ع) پسر بزرگ امام حسین علیه السلام و بانو لیلا بود، که در حالی که ۲۵ سال سن داشت در کربلا به فیض شهادت نائل گردید.
ایشان نخستین شخص کشته روز عاشورا از قبیله بنی هاشم به شمار می‌رفت.

علی اکبر از لحاظ ظاهر و اخلاق بسیار شبیه به پدربزرگ مادری اش حضرت محمد سلام الله بود، تا آن اندازه که امام بیشتر می‌فرمود: هر زمان برای پدربزرگ دلم تنگ می‌شود به چهره علی اکبر می‌نگرم و اینکه اهل بیت نیز هر زمان دوست داشتند که چهره حضرت محمد سلام الله را ببینند به ایشان می نگریستند.

جوان‌های امروز در جامعه احتیاج به یک الگو دارند که از آن یاد بگیرند و شاید بیان کرد یکی از بهترین اشخاصی که می‌توان نام برد حضرت علی اکبر است، که فضیلت‌های اخلاقی زیادی داشته است.

فضیلت‌های اخلاقی حضرت علی اکبر (ع) به عنوان الگو برای جوان‌های امروز میتوان :
عزت نفس، ایثارگری، بخشندگی، شجاعت و بردباری را نام برد.

انشا فضایل حضرت علی اکبر

حضرت علی اکبر (ع) فرزند گرامی امام حسین (ع) شبیه‌ترین فرد به پیامبر (ص) نخستین شهید در واقعه عاشورا و از شهدای بنی‌هاشم عاشورا بود.

ایشان در روز یازدهم شعبان سال 33 هجری قمری به دنیا آمد و در دهم محرم سال 61 قمری به شهادت رسید. حضرت علی اکبر(ع) در پایین پای پدر گرامیشان امام حسین (ع) دفن شده است و قبر آن حضرت (ع) داخل ضریح امام حسین(ع) قرار دارد.

حضرت علی اکبر (ع) صاحب جایگاه و منزلت خاصی میان اهل بیت (ع) و دارای فضایل، کرامات و معجزات زیادی است؛ در ادامه گوشه‌ای از کرامات و معجزات حضرت علی اکبر (ع) را بخوانید.

کرامات و معجزات حضرت علی اکبر (ع)

حضرت علی اکبر (ع) دُر گرانبهای اهل بیت (ع)

حضرت علی اکبر (ع) شباهت زیادی به پیامبر اکرم (ص) داشت، جوانی خوش سیما ، خوش کلام و صاحب کمالات و صفات حسنه و اخلاق نیکو بود. حضرت علی اکبر دارای صفات جلال و جمال و ملکات نیکو بود، و به عالم ملکوت وصل بود

حضرت علی اکبر (ع) شجاعت را از امام علی (ع) به ارث برده بود. ایشان در دامان امام حسن مجتبی (ع) و امام حسین (ع) تربیت شدند و ویژگی ها و خصوصیات آن بزرگواران را به ارث بردند. حضرت علی اکبر (ع) در مدت زمان عمر شریفشان همه وقت خودرا صرف عبادت، اطعام مساکین و سعۀ در اخلاق و توسعه در ارزاق دیگران می کردند. امام علی (ع) ایشان را خیلی دوست داشت.

5 انشا در مورد حضرت علی اکبر و روز جوان همه کلاس ها

معجزه کودکی حضرت علی اکبر (ع) و میوه های بهشتی

بر اساس روایتی از دوران کودکی حضرت علی اکبر (ع) که در کتاب «ضیاء العالمین» به نقل از «کثیر بن شاذان» آمده است، روزی حضرت علی اکبر (ع) در غیر فصل مناسب از پدر بزرگوارش امام حسین (ع) انگور خواست. ناگهان امام حسین (ع) با دستان مبارکشان به کناره دیوار مسجد زد که انگور و موزی از آن خارج شد پس به فرزندش داد و فرمود: از آنچه نزد خدای تعالی است به اولیائش بیشتر می‌رسد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *